Kocham czy jestem zauroczona?

miłość_czy_zauroczenie
123rf

Problem z miłością polega na tym, że oczekujemy od niej, żeby przeniesie nas z życia do krainy bajek. Idealizujemy to uczucie, ulegamy sentymentom, okradając się z prawdziwego piękna, które moglibyśmy przeżyć. Jak odróżnić miłość od chwilowego zauroczenia?
Zauroczenie:

1. To fizyczna reakcja na cudze emocje i wygląd. Ma to wiele wspólnego z seksualnym pożądaniem. Jednocześnie widzimy tę osobę przez różowe okulary, idealizujemy ją, projektując na nią swoje niespełnione oczekiwania.

2. To intensywne emocje, które sprawiają, że nie możesz o niczym innym myśleć tylko o obiekcie swoich uczuć. Ten stan emocjonalny ma oderwać cię od rzeczywistości, żebyś nie zauważyła pułapek, które na ciebie czyhają. Jest to najprawdopodobniej relacja, która przyniesie sporo bólu. Z biegiem czasu to zauważasz.

Miłość:

1. To uczucie. Jeśli miłość jest w tobie czujesz się dobrze z ukochaną osobą, ale także ze sobą samą. Miłość, którą przeżywamy w relacji, bierze się z miłości własnej. Jeśli kochasz siebie, ktoś ciebie pokocha tak samo.

2. To sposób bycia. Miłość istnieje tylko w chwili obecnej. Tylko teraz możesz czuć wdzięczność, radość, życzliwość – wibracje bliskie miłości. Czujesz tak, jeśli się zatrzymasz. A możesz się zatrzymać, jeżeli nie boisz się swego wnętrza.

3. To wybór. Podejmujemy go, gdy jesteśmy świadomi i przytomni. Wchodzimy w to uczucie z pełną odpowiedzialnością.

4. To silny fundament. Miłość ma mocne podstawy, między innymi zaufanie do siebie i do życia, dojrzałość, elastyczność, wrażliwość, moc psychiczną. Czując te jakości w sobie, jesteśmy silni i możemy przyjąć miłość.

Kochasz? Odpowiedz na poniższe pytania. Twierdzące odpowiedzi przemawiają za głębokim uczuciem.

1. Ten mężczyzna pociąga mnie psychicznie, fizycznie, duchowo.
2. Czuję się szczęśliwa w towarzystwie partnera, ale mam dostęp do tego uczucia i bez niego.
3. W tej relacji mam poczucie wewnętrznej wolności.
4 . Kocham siebie tak samo jak kocham mojego partnera.
5. Czuję się komfortowo w jego obecności.
6. Chcę być z nim niezależnie od tego, ile zarabia i jak toczą się jego losy.
7. Doceniam tego mężczyznę.
8 . Cieszę się jego szczęściem.
9 . Jestem gotowa wesprzeć swojego partnera.
10. Wybieram decyzje, które są dobre dla naszego związku i dla nas indywidualnie.
11. Czuję się spełniona w tej relacji
12. Czuję wzajemność uczuć.