fbpx

Stabilny związek – 2 rady

Stabilny związek - 2 rady
123rf

Psycholog Terri Orbuch w książce „5 Simple Steps to Take Your Marriage from Good to Great” podpowiada to, co można zrobić, by żyć w stabilnym, długotrwałym związku. Jego rady poparte są badaniami, które przeprowadził.
1. Skoncentrujcie się na tym, co działa, a nie na tym, co nie działa

Zamiast koncentrować się na tym, co złego dzieje się w związku, Terri Orbuch uważa, że lepiej jest rozwijać te obszary życia, w których wszystko dobrze się układa. Pary, które w ten sposób działają, według jego obserwacji, cieszą się zgodnym i stabilnym związkiem. Dlatego Orbuch radzi, żeby wprowadzać jak najwięcej pozytywnych zmian tam, gdzie czujemy się ze sobą dobrze. Mogą to być wspólne pasje czy aspekt rodzinny lub zawodowy. Tym dziedzinom poświęćcie więcej czasu i uwagi niż obszarom, w których się nie rozumienie i drastycznie różnicie. Im jest między ludźmi lepiej, tym więcej mają sił, by razem iść do przodu.

2. Przejmujcie się drobnymi sprawami

Większość z nas uważa, że nie warto przejmować się drobiazgami, zwłaszcza w związku. Tymczasem badania Orbucha udowadniają, że jest inaczej. Proste, ale konsekwentne zmiany w drobnych sprawach prowadzą do długotrwałego szczęścia. To nie wielkie wydarzenia, tylko codziennie robiona kawa przyczynia się do tego, że jest między nami dobrze. Dlatego warto skoncentrować się na małych, wspólnych celach, na przykład – sobota jest tylko nasza albo przytulamy się każdego dnia. Kiedy w ten sposób budujemy bliskość, duże wyzwania przestają być trudne, bo naprawdę jesteśmy razem i niewiele może temu przeszkodzić.

Jak być razem, kiedy mamy mało czasu? – TUTAJ

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze