1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Święta

Jak zarządzać emocjami w święta?

123rf
Boże Narodzenie to czas spotkań z bliskimi ludźmi a spotkania te nie zawsze są najłatwiejsze. Kosztują nas wiele emocji. Jak nimi kierować, żeby doświadczać pozytywnych uczuć, a nie negatywnych?

Co można zrobić, żeby nie wdawać się w sprzeczki, nieprzyjemne rozmowy, nie tłumić uczuć, nie czuć się urażonym? Być świadomym swojego wpływu na własne emocje. Powtarzaj sobie:

1. Nie jestem swoimi emocjami, myślami, przekonaniami. Jestem obserwatorem, twórcą, mam wpływ na to, co wybieram. 2. Zdarzenia lub inni ludzie nie są w stanie wpłynąć na moje emocje. 3. Zmieniając swoje myśli, mogę pozytywnie transformować swoje życie i relacje. 4. Nie jestem odpowiedzialna za to, co inni ludzie czują, mówią, robią. 5. Nie jestem w stanie nikogo zmienić. 6. Nie jestem odpowiedzialna za czyjeś szczęście, dbam o swoje - to jest mój jedyny obowiązek. 7. Dawanie jest dobre, jeśli wypływa z miłości. 8. Mam kontakt z odczuciami mojego ciała, które informuje mnie jakie są moje prawdziwe reakcje emocjonalne na innych. 9. Zdrowe relacje wymagają szacunku dla granic osobistych. 10. Nie zgadzam się na zawstydzanie, obwinianie, zastraszanie. 11. To, co inni mówią o mnie, niewiele ma ze mną wspólnego, to ich wyparte części projektowane na mnie. 12. Wybieram życzliwość i równowagę wewnętrzną.

Niechciane rady w święta - TUTAJ

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze