1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Uroda
  4. >
  5. 5 trendów w makijażu z ostatnich tygodni mody

5 trendów w makijażu z ostatnich tygodni mody

Giorgio Armani (Fot. Spotlight)
Giorgio Armani (Fot. Spotlight)
Co słychać w świecie makijażowych trendów? W tym sezonie będą królować: kolor, trójwymiarowe ozdoby i makijaże rodem z lat 90. Słowem – nie będzie nudy. Oto 5 trendów w makijażu, które zaobserwowałyśmy na ostatnich tygodniach mody.

Błysk i 3D

Kryształki, cekiny, perły, cyrkonie – im więcej błysku, tym lepiej, ale wszystko w granicach dobrego smaku. Ozdoby 3D to jeden z silniejszych trendów w makijażu, który dzięki nim staje się nie tylko podkreśleniem urody, ale też stylowym dodatkiem. W tym trendzie odnajdą się zarówno maksymalistki, które nie boją się w makijażu zaszaleć, jak i minimalistki, bo czasem do dopełnienia w zupełności wystarczy jedna oryginalna ozdoba.

Vivetta, Az Factory, AC9(Fot. Spotlight) Vivetta, Az Factory, AC9(Fot. Spotlight)
Vivetta (Fot. Spotlight) Vivetta (Fot. Spotlight)
Paryż street fashion (Fot. Spotlight) Paryż street fashion (Fot. Spotlight)

Kolorowy akcent

Ostatnimi czasy kolor przejmuje świat mody, a teraz powoli wkracza także do sekcji beauty. Kolorowe akcenty w makijażu świetnie przełamią nawet najbardziej klasyczny makijaż i, rzecz jasna, nadadzą mu nietypowy sznyt. Zamiast czarnej – pomarańczowa kreska, różowa kropka na dolnej powiece lub intensywny cień w kąciku oka, by wyglądać intrygująco, ale wciąż naturalnie.

Philipp Plein, Stella Jean (Fot. Spotlight) Philipp Plein, Stella Jean (Fot. Spotlight)
Giorgio Armani (Fot. Spotlight) Giorgio Armani (Fot. Spotlight)
Mohapatra (Fot. Spotlight) Mohapatra (Fot. Spotlight)
AC9 (Fot. Spotlight) AC9 (Fot. Spotlight)
Laruicci (Fot. Spotlight) Laruicci (Fot. Spotlight)

Bardzo jasne lub ultracienkie brwi

O tym, że cienkie, a nawet niemal nieistniejące brwi wracają do łask, pisałyśmy już kilka miesięcy temu. Ostanie pokazy w największych stolicach mody potwierdziły, że staje się to silnym, choć wciąż kontrowersyjnym trendem. Ciemnowłose modelki prezentowały się w brwiach pofarbowanych na bardzo jasny blond, co sprawiało, że włoski stawały się niewidoczne, bo stapiały się z kolorem skóry. I wyglądało to… wyjątkowo dobrze.

Atlein, Rick Owens, McCartney (Fot. Spotlight) Atlein, Rick Owens, McCartney (Fot. Spotlight)
Kronthaler Westwood (Fot. Spotlight) Kronthaler Westwood (Fot. Spotlight)

Mocne kreski

Po raz kolejny wracamy do lat 90. Tym razem w kierunku punkowej wersji kresek. Muszą być czarne, grube, wyraziste, obrysowywać oczy dookoła i nadawać spojrzeniu zadziornego charakteru. Zgodnie z tym trendem w okolicy oczu nie ma miejsca na minimalizm. Reszta twarzy może zostać całkowicie sauté.

Van Noten, Laruicci (Fot. Spotlight) Van Noten, Laruicci (Fot. Spotlight)
Dior (Fot. Spotlight) Dior (Fot. Spotlight)
Paryż street fashion (Fot. Spotlight) Paryż street fashion (Fot. Spotlight)

Nie tylko powieki

Coś dla tych z nas, które nie boją się eksperymentów i lubią się wyróżniać. Makijaż, który nie skupia się tylko wokół oczu, a wychodzi dalej – na skronie, nawet policzki. Kolorowe cienie sprawiają, że tworzy się na twarzy nietuzinkowa kompozycja na kształt skrzydeł motyla, obok której nie sposób przejść obojętnie.

Etro (Fot. Spotlight) Etro (Fot. Spotlight)

Genny (Fot. Spotlight) Genny (Fot. Spotlight)
Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze