fbpx

Tak wyglądała gala Kryształowe Zwierciadła 2019 – zdjęcia

Tak wyglądała gala Kryształowe Zwierciadła 2019 - zdjęcia
(Fot. sportografia.pl)

11 czerwca 2019r. w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie po raz 24. zostały wręczone najważniejsze nagrody miesięcznika „Zwierciadło”. W tym roku otrzymali je: Monika Brodka, siostra Małgorzata Chmielewska, Magdalena Cielecka, Joanna Pajkowska, Paweł Pawlikowski oraz Barbara Krafftówna, która otrzymała Nagrodę Specjalną.

Podczas uroczystej Gali Kryształowych Zwierciadeł wręczony został ponadto Kryształek Zwierciadła – nagroda przyznawana przez czytelników w drodze plebiscytu tym, którzy są na początku swojej drogi, ale mają za sobą pierwsze sukcesy. W tym roku najwięcej głosów oddaliście na Izabelę Sopalską-Rybak -działaczkę społeczna, prezeskę fundacji Kulawa Warszawa, zawodniczkę rugby na wózkach, do niedawna grającą w kadrze narodowej. Laureatka Kryształka od 11 lat choruje na stwardnienie rozsiane.

Ceremonię wręczenia Kryształowych Zwierciadeł w tym roku poprowadził Marcin Prokop. Wieczór uświetnił jeden z najwybitniejszych wokalistów brytyjskich, kompozytor i autor tekstów Ray Wilson z zespołem w projekcie Genesis Classic.

Oto, jak wyglądała gala: