1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Wystawa piór wiecznych z prywatnych zbiorów w Galerii Mokotów

Zobacz galerię 4 Zdjęcia
Przedmioty, które mają w sobie magię. Fragmenty niezwykłych prywatnych kolekcji piór wiecznych można oglądać już do 3 kwietnia w strefie The Designer Gallery na poziomie I.

Montblanc, Montegrappa, Pelikan czy Visconti - niezwykłe egzemplarze limitowanych kolekcji tych marek zachwycają dbałością o detale, kunsztem wykonania i projektem. Trzydzieści unikalnych piór wiecznych, z których każde jest prawdziwym dziełem sztuki, można oglądać w Galerii Mokotów tylko przez dwa tygodnie.  Niezwykłe przedmioty nawiązujące do wielkich odkrywców, władców, postaci ze świata filmu czy te nawiązujące do przełomowych wydarzeń tworzą unikalną ekspozycję dla miłośników piękna i sztuki. Wśród eksponatów są egzemplarze z krótkich serii, których próżno szukać w Polsce.

Na wystawie w  DG Studio w strefie The Designer Gallery  Galerii Mokotów zobaczymy m.in. pióro Elizabeth I Montblanc, będące hołdem dla życia i panowania Elżbiety I, piękne i niezwykle symboliczne - korpus wykonany z bordowej żywicy symbolizuje szaty królowej, królewskie insygnia korespondują tu z zielonym kamieniem, nadając całości majestatyczną świetność. Cechą charakterystyczną tego modelu jest również umieszczony na czapce napis „Video et taceo”, oznaczający „Obserwuj i milcz”. To motto przypominające jedną z zasad rządów słynnej władczyni. Na świecie dostępnych jest jedynie niespełna 900 egzemplarzy tego pióra.

Inspiracja pełnymi siły i odwagi słynnymi kobietami dotyczy jednak nie tylko pióra poświęconego Elżbiecie I. Podczas wystawy będzie można zobaczyć również egzemplarz poświęcony Grecie Garbo – niekwestionowanej ikonie kina, której życie i twórczość to z pewnością materiał na niezwykle ciekawą historię. Pióro wieczne dedykowane jej to wyjątkowy projekt – subtelny, a jednocześnie wyrazisty, z perłą na klipsie. Zostało wyprodukowane przez Montblanc w 2005 roku – w stulecie urodzin aktorki, jako kolejne z piór w linii „Diva”, poświęconej w poprzednich latach innym ikonom kina – Ingrid Bergman i Marlenie Dietrich.

Innym ciekawym eksponatem, również produkcji Montblanc, jest pióro Prince Regent. Pochodzi z serii „Patroni sztuki” i stanowi hołd złożony królowi Wielkiej Brytanii – Jerzemu IV. Fascynujący ciemnoniebieski wzór w wersji z pozłacanym srebrem to iście królewska kompozycja. Nakładka jest ozdobiona koroną, tworzącą jednocześnie delikatną całość w królewskim stylu.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze