1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Ostatnie spektakle Mamma Mia w Teatrze Roma!

Ostatnie spektakle Mamma Mia w Teatrze Roma!

Zobacz galerię 4 Zdjęcia
Spektakl MAMMA MIA! w 2014 roku stał się dziewiątym najdłużej granym musicalem na Broadwayu. Obejrzało go już na całym świecie ok. 55 milionów widzów, przetłumaczono go na szesnaście języków, w tym tak egzotyczne, jak japoński i chiński, zrealizowano w ponad 40 krajach i ponad 400 miastach. Spektakl, na który składają się wielkie przeboje grupy ABBA, znany jest również z ekranizacji z Meryl Streep w roli głównej.

Dzięki opowieściom zawartym w piosenkach grupy ABBA, poznajemy Donnę, zadziorną, niezależną samotną matkę, której do szczęścia nie jest potrzebny mężczyzna. Ale poznajemy także jej 20-letnią córkę, Sophie, której – przeciwnie – marzy się rodzina, dzieci i wspaniałe wesele. Chciałby tylko, żeby to jej ojciec poprowadził ją do ślubu, zaś kandydatów na jej ojca jest… trzech. Akcja musicalu rozgrywa się w ciągu ostatnich godzin poprzedzających wesele – dziewczyna musi przeprowadzić „dochodzenie” i rozpoznać swojego ojca. A może jednak niekoniecznie?

Polska publiczność długo czekała na premierę popularnego musicalu, pozyskanie licencji zajęło długie lata. Do legendy musicalu przeszła sekwencja po ukłonach (bisy), kiedy to cały zespół wykonuje wraz z widzami wiązankę hitów: „Mamma Mia!”, „Dancing Queen” oraz „Waterloo” – musicalowa publiczność jeszcze nigdy nie bawiła się tak dobrze!

Ostatni spektakl Mamma Mia odbędzie się 11 czerwca i wtedy Mamma Mia! całkowicie żegna się z Teatrem Roma, także został jeszcze miesiąc, żeby obejrzeć spektakl przed zejściem z afisza. Sprawdziliśmy, bilety jeszcze są!

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze