1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Teatr Telewizji powraca

Teatr Telewizji powraca

Dobra wiadomość dla miłośników Teatru Telewizji – powraca on na swoje dawne miejsce w ramówce TVP 1 czyli w poniedziałki po wieczornych wiadomościach. A ponadto przywrócona zostanie tradycja emisji spektakli na żywo, pierwsza transmisja już w październiku.

Jak zapowiedziała podczas prezentacji nowego sezonu w Teatrze Telewizji jego szefowa Wanda Zwinogrodzka, w tym roku będziemy mogli obejrzeć trzy premiery: „Getsemani” w reżyserii Waldemara Krzystka, „Kontrym” – debiut reżyserski Marcina Fischera oraz „Księżyc i magnolie” wyreżyserowany przez Macieja Wojtyszkę.

Andrzej Rychlik, Dyrektor TVP 1 nawiązał do idei realizowania spektakli na żywo w Teatrze Telewizji. Taki projekt zostanie zrealizowany w październiku tego roku. Rocznie będą to trzy transmisje spektakli, które dołączą do repertuaru telewizyjnego teatru. Pierwsza z nich będzie miała miejsce 24 października i zostanie wyemitowana na żywo ze studia telewizji. Będzie to „Boska!”  w reżyserii Andrzeja Domagalika, grana na co dzień w warszawskim Teatrze Polonia, z Krystyną Jandą w roli głównej. Jest to rzecz o Florence Foster Jenkins, słynnej postaci ze świata opery, najgorszej śpiewaczce świata. Ale jest to także opowieść o szalonych marzeniach a także o grupie ludzi, dla których sztuka jest najważniejsza . Jak mówi Krystyna Janda, w studiu, podczas transmisji będzie obecna publiczność. Poza tym, kamera będzie towarzyszyć aktorom także poza sceną, w garderobie, w przejściu między prywatnością a graniem. Widzowie będą mieli okazję uchwycić moment wcielania się aktorów w role.

W tym roku zobaczymy także spektakle z archiwum, m.in.  „Śledztwo” oraz „Ich czworo”, a przyszłym roku kolejne premiery.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze