1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Minimal art w Poznaniu

Minimal art w Poznaniu

Wszystko naraz, 2011, farba akrylowa na ścianie, Dzięki uprzejmości Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, fot. Przemek Jasiński
Jeszcze do 2 stycznia 2012 r. miłośnicy minimalizmu i abstrakcjonizmu będą mogli podziwiać dzieła najwybitniejszych artystów sztuki współczesnej na wystawie „Nowy porządek” w galerii Art Stations Foundation w Starym Browarze.

Tytułowy „Nowy porządek” ma dwa znaczenia. Po pierwsze, chodzi o nowy porządek, w jakim ułożono prace z kolekcji Grażyny Kulczyk. Pokazana zostanie część zbiorów z kręgu minimal artu oraz abstrakcji. Ów wybór prowadzi do drugiego znaczenia tytułu: opowieści o sztuce, która postanowiła w radykalny sposób szukać porządku, bądź go narzucać.

Na wystawie będzie można podziwiać klasyczne prace Donalda Judda, dotychczas niepokazywane. Staną się one punktem wyjścia do zaprezentowania, jak tradycja minimal artu oraz abstrakcji geometrycznej była przywoływana i „przerabiana” w sztuce polskiej minionego półwiecza – aż do dnia dzisiejszego. Ekspozycja jest serią konfrontacji klasyków (Henryka Stażewskiego, Romana Opałki, Mikołaja Smoczyńskiego, Mirosława Bałki, Kojiego Kamojiego) z propozycjami młodszej generacji (m.in. Michała Budnego, Agnieszki Kalinowskiej, Jarosława Flicińskiego, Katarzyny Przezwańskiej, Marzeny Nowak).

Wystawa „Nowy porządek” w Starym Browarze została otwarta 29 września 2011 r., a potrwa do 2 stycznia 2012 r. Wstęp jest wolny.

Więcej informacji na:

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze