1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Najlepsze biografie 2019 roku idealne na prezent pod choinkę

Najlepsze biografie 2019 roku. (Fot. iStock, materiały prasowe)
Zobacz galerię 10 Zdjęć
Inspirujące, szokujące, fascynujące – takie książki lubimy najbardziej. Największe wrażenie jednak wywierają na nas historie, które wydarzyły się naprawdę. Oto zestawienie najlepszych biografii 2019 roku, które idealnie sprawdzą się jako prezent na Mikołajki lub pod choinkę.

"Becoming. Moja historia" Michelle Obama

"Becoming. Moja historia", Michelle Obama, Wydawnictwo Agora, cena: ok. 34 zł. (fot. materiały prasowe)

„Becoming. Moja historia” to osobiste wspomnienia najbardziej lubianej Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych. Michelle Obama opowiada swoją historię szczerze, odważnie i z humorem. Opisując doświadczenia, które ją ukształtowały – od dzieciństwa, przez lata godzenia macierzyństwa z karierą, aż do czasu spędzonego w Białym Domu, dokonuje intymnego rozrachunku z życiem i stawia nam pytanie: kim jesteśmy i kim chcemy się stać? Lektura obowiązkowa dla wszystkich kobiet.

"Szaflarska. Grać, aby żyć" Katarzyna Kubisiowska

"Szaflarska. Grać, aby żyć", Katarzyna Kubisiowska, Wydawnictwo W.A.B., cena: 34 zł. (fot. materiały prasowe)

Danuta Szaflarska - ikona sceny i filmu, jedna z najwybitniejszych polskich aktorek. Musiała grać, aby żyć. Oto fascynująca biografia niezwykle silnej kobiety i jej dramatycznego, aczkolwiek pełnego pasji życia. Autorka ukazuje nam nieznany obraz aktorki, która pozostała w światłach sceny do ostatnich miesięcy swojego długiego, stuletniego życia.

""Przekrój" Eilego. Biografia całego tego zamieszania z uwzględnieniem psa Fafika" Tomasz Potkaj

""Przekrój" Eilego. Biografia całego tego zamieszania z uwzględnieniem psa Fafika", Tomasz Potkaj, Wydawnictwo Mando, cena: ok. 34 zł. (fot. materiały prasowe)

Oto pierwsza biografia twórcy „Przekroju” – czasopisma, które do dziś zna niemalże każdy Polak. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich szanujących się miłośników książek, sztuki, kultury i mediów. Kto najczęściej pojawiał się na okładce pisma? Dlaczego pies Fafik został pełnomocnym członkiem redakcji? I w końcu: jak udało się przetrwać pod czujnym okiem cenzury? O tym wszystkim przeczytacie w książce.

"Miuosh. Wszystkie ulice bogów" Miłosz Borycki

"Miuosh. Wszystkie ulice bogów", Miłosz Borycki, Wydawnictwo Znak, cena: ok. 35 zł. (fot. materiały prasowe)

Rodzina, Śląsk i muzyka – to trzy najważniejsze rzeczy w życiu rapera Miuosha. Artysta w szczerej rozmowie z Arkadiuszem Gruszczyńskim opowiada o Śląsku ze swojej perspektywy. Mówi o tym, co go boli, czego nienawidzi, za czym tęskni i o czym marzy. W książce znajdziecie również felietony, w których muzyk dzieli się swoimi spostrzeżeniami o Polsce, przemyśle muzycznym i show-biznesie.

"Andrzej Seweryn. Ja prowadzę!" Łukasz Klinke, Arkadiusz Bartosiak

"Andrzej Seweryn. Ja prowadzę!", Łukasz Klinke, Arkadiusz Bartosiak, Wydawnictwo W.A.B., cena: 45 zł. (fot. materiały prasowe)

Książka „Andrzej Seweryn. Ja prowadzę!” to istna gratka dla wszystkich wielbicieli teatru i filmu oraz entuzjastów talentu jednego z najwybitniejszych polskich aktorów. Wywiad-rzeka przeprowadzony przez Łukasza Klinke i Arkadiusza Bartosiaka porusza między innymi temat aktorstwa, ale również polityki i życia prywatnego Andrzeja Seweryna. Aktor opowiada w nim także o wspomnieniach z dzieciństwa, młodości i początkach pracy artystycznej.

"Kieślowski. Zbliżenie" Katarzyna Surmiak-Domańska

"Kieślowski. Zbliżenie", Katarzyna Surmiak-Domańska, Wydawnictwo Agora, cena: 34 zł. (fot. materiały prasowe)

Kieślowski zawsze miał jakiś cel i starał się go osiągnąć. Nigdy nie był z siebie zadowolony. Zmagał się z widmem niespełnienia i wiecznie zadręczał pytaniem, czy dobrze wybrał swój zawód. Jak doszło do tego, że został reżyserem? Jak udało mu się odnieść sukces, pomimo braku wsparcia ze strony najbliższych? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w książce „Kieślowski. Zbliżenie”, gdzie z historią życia i twórczością mistrza polskiej i światowej kinematografii mierzy się reporterka Katarzyna Surmiak-Domańska.

"Sharon Tate. Historia morderstwa żony Romana Polańskiego" Statman Alisa, Tate Brie

"Sharon Tate. Historia morderstwa żony Romana Polańskiego", Statman Alisa, Tate Brie, Wydawnictwo Znak, ok. 40 zł. (fot. materiały prasowe)

Książka Alisy Statman i Tate Brie przedstawia nieznane fakty i kulisy najsłynniejszego morderstwa XX wieku. Sharon Tate miała wszystko – kochającego męża, nominację do Złotego Globu i obiecujący początek światowej kariery. W dniu śmierci miała zaledwie 26 lat i była... w 9. miesiącu ciąży. Wydarzenia z sierpnia 1969 roku wstrząsnęły całą Ameryką. Makabryczne zabójstwo, jakiego dokonała w domu aktorki sekta Charlesa Mansona do dziś budzi wielkie kontrowersje i pozostawia więcej pytań niż odpowiedzi. Czy autorkom udało się dotrzeć do prawdy? Przeczytajcie!

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze