1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Michael Bublé wystapi po raz pierwszy w Polsce!

Jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych 2012 roku będzie koncert Deutsche Bank Invites Michael Bublé, który odbędzie się 23 kwietnia 2012 roku w Hali Arena w Gdańsku. Będzie to pierwszy i jedyny występ artysty w Polsce.

Michael Bublé jest jednym z największych muzycznych odkryć ostatniej dekady. Na swoich płytach niezwykle sprawnie łączy pop i jazz, a na koncertach przenosi publiczność do pierwszej połowy XX wieku. To niewątpliwe mistrz coverów, odświeżył i przywrócił na nowo takie utwory jak: „Fever”, „Cry Me a River” czy „Georgia on My Mind”. Ale doskonale sprawdza się także w swoim własnym repertuarze, jak choćby w „Haven’t met you yet” z ostaniej płyty „Crazy Love”.

Wydał 5 studyjnych albumów oraz 3 koncertowe. Producentem jego debiutanckiej płyty Michael Bublé, wydanej w 2003 r. był David Foster, znany ze współpracy z takimi gwiazdami, jak: Michael Jackson, Céline Dion, Madonna czy Whitney Houston. Foster, mimo iż był pod wrażeniem Bublé, nie spieszył się do podpisania z nim kontraktu, ponieważ obawiał się, że taki rodzaj muzyki może nie znaleźć zainteresowania wśród odbiorców. Sukces debiutanckiego krążka przerósł najśmielsze oczekiwania jego twórców. Utwory z tego albumu, m.in. „Fever” czy „Moondance”, dotarły do szczytów list przebojów na niemal wszystkich kontynentach, a świat zachwycił się Michaelem Bublé i obwołał go „spadkobiercą Sinatry”. Kolejne płyty tylko ugruntowały jego pozycję. It's Time” z 2005 r, zawierająca przebój „Feeling good” była absolutnym hitem i sprzedała sie w 6 milionach egzemplarzy. Wydany w 2007 r. album Call Me Irresponsible” debiutował na 2. miejscu amerykańskiego Billboard 200, by w następnym tygodniu wspiąć się na sam szczyt listy. Do tej pory udało się to tylko 5 artystom, m.in. Michaelowi Jacksonowi. W 2009 r. ukazała się płyta        Crazy Love” z hitem „Haven’t met you yet” i uzyskała w wielu krajach multiplatynę, a sam Michael Bublé został nagrodzony za nią statuetką Grammy.

Jego ciepła barwa głosu dodaje uroku każdej wykonywanej przez niego piosence, a sceniczna charyzma i wyrafinowany styl, niczym z lat 30-tych, czynią go jednym z najbardziej rozponawalnych artystów ostatnich lat. Jest zdobywcą ponad 20 prestiżowych nagród muzycznych, w tym trzech Grammy i dziesięciu Juno. W 2009 r. został zaproszony do BC Hall of Fame.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze