1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Polita” - pierwszy musical w 3D o życiu Poli Negri

Zobacz galerię 5 Zdjęć
„Polita” to widowisko, które opiera się na połączeniu baletu, teatru i musicalu z formą filmową. Stworzone jest na podstawie biografii jednej z największych gwiazd światowego kina – Poli Negri.

Życiorys bohaterki stanowi nie tylko idealny pretekst by przyjrzeć się ewolucji, którą przeszła kinematografia, ale i cała Europa w XX wieku. Każdy etap rozwoju artystki wiąże się z postępem i przełomem w sztuce filmowej. Widz śledzi losy wielkiej aktorki w epoce kina niemego, następnie dźwiękowego, a także potem, w czasach, gdy pojawił się kolor. Atrakcyjność projektu podnosi fakt, iż został w nim użyty kolejny wielki wynalazek – technologia 3D łączona z żywym planem aktorskim. Przybliżenie widzom, kim była Pola Negri, odbywa się poprzez wykorzystanie powszechnie znanych postaci charakterystycznych dla złotej ery Hollywoodu, jak Chaplin, czy Valentino, oraz osobistości z kręgu europejskiej kultury, jak Sara Bernhardt, czy Albert Einstein.

Relacja między fikcją a rzeczywistością, określanie własnej moralności w relatywizującym się świecie, czy cena emancypacji kobiety, to kolejne aspekty poza historią Europy, historią kina, czy historią samej Poli Negri obecne w projekcie. Pola Negri miała doskonałą świadomość tego, że ludzie potrzebują złudzeń, by stawić czoła życiu. Stworzyła niebywałą legendę - sama stała się mitem - źródłem natchnienia, nadziei, nostalgii i wewnętrznej siły.

Odtwórczynią głównej roli jest Natasza Urbańska, reżyserem Janusz Józefowicz,  muzykę do widowiska skomponował Janusz Stokłosa.

Materiały do projekcji 3D przygotowane są przez Studio Platige Image, które zrealizowało m.in. nominowany do Oscara film „Katedra” Tomka Bagińskiego oraz „Sztukę spadania”, zdobywcę nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej (BAFTA).

Najbliższe spektakle:

- 29 grudnia, 30 grudnia, 31 grudnia połączony balem sylwestrowym

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze