1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. "Dzień Świra" w wersji operowej i z udziałem Audiofeels!

"Dzień Świra" w wersji operowej i z udziałem Audiofeels!

Na specjalne zamówienie Teatru Wielkiego w Poznaniu powstała opera na podstawie utworu Marka Koterskiego.

Wszyscy doskonale znają ironicznego, znerwicowanego i wulgarnego Adasia Miauczyńskiego, który swoim zachowaniem i postawą tworzy nieco skrzywiony, aczkolwiek w wielu przypadkach realny portret psychologiczny Polaka. Tak jak w przypadku filmu, opera będzie działała na zasadzie zaskoczenia – liczbą bohaterów oraz narracją. Komentatorem wydarzeń na scenie będzie poznański zespół Audiofeels,  który zaskoczy  widzów śmiałymi, często wulgarnymi słowami, najlepiej obrazującymi przedstawiony na scenie świat Adasia Miauczyńskiego.

Dla zespołu Audiofeels zaproszenie do udziału w tym śmiałym przedsięwzięciu, to ogromne wyróżnienie, a zarazem wyzwanie, któremu zespół ochoczo stawi czoła.

Opera "Dzień Świra" powstała na podstawie utworu Marka Koterskiego na specjalne zamówienie Teatru Wielkiego w Poznaniu. Jej twórcą jest Hadraian Filip Tabęcko. Kierownictwo muzyczne sprawować będzie Radosław Labakhura. Z kolei reżyserem widowiska będzie Igor Gorzkowski laureat wielu nagród teatralnych.

Premiera odbędzie się dnia 29 stycznia w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

Spektakl zapoczątkuje cykl premier w ramach Roku Mężczyzn, który będzie obowiązywał w Teatrze Wielkim przez cały 2012 rok.

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze