1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Natalia Kukulska śpiewa do muzyki Fryderyka Chopina. Artystka przedstawia swój najnowszy album

Najnowszy album Natalii Kukulskiej "Czułe struny" składa się z wybranych dzieł Fryderyka Chopina, opracowanych po raz pierwszy w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. (Fot. materiały prasowe)
Natalia Kukulska powraca w wielkim stylu, w towarzystwie wybitnych muzyków i... Fryderyka Chopina! Artystka udostępniła w sieci singiel ze swojego najnowszego albumu "Czułe struny". 

Natalia Kukulska i jej najnowszy album "Czułe Struny” to jedna z największych artystycznych produkcji na naszym rynku fonograficznym. A to za sprawą tego, że składa się on z wybranych dzieł Fryderyka Chopina, opracowanych po raz pierwszy w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. W nagranie „Czułych strun” twórczo i wykonawczo zaangażowanych było blisko 100 osób.

Muzyka Fryderyka Chopina zyskała nową, wielowarstwową oprawę od pięciu znamienitych polskich kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego. Pod ich batutą zabrzmiała orkiestra - Sinfonia Varsovia, a obok niej pojawili się wspaniali muzycy, m.in. Robert Kubiszyn, Michał Dąbrówka, Piotr Wrombel. Dodatkowym zaszczytem jest gościnny udział wybitnego pianisty, Janusza Olejniczaka, którego wykonania Chopina docenia cały świat. Za reżyserię dźwięku i mix utworów odpowiedzialny jest niezwykle ceniony Leszek Kamiński.

Inicjatywa tego wydawnictwa oraz pomysł połączenia wszystkich podmiotów muzycznych wyszły od Natalii Kukulskiej, która wykonuje utwory Chopina w nowej odsłonie i jest autorką połowy tekstów na ten album. Jednym z pretekstów do jego powstania jest jubileusz 210 urodzin Fryderyka Chopina, który przypada na bieżący rok. Obok Natalii Kukulskiej za warstwę liryczną odpowiadają cenione autorki i artystki, a są to: Mela Koteluk, Kayah, Gaba Kulka, Natalia Grosiak (Mikromusic) i Bovska.

Teledysk do singla "Czułe struny [Polonez As-dur]" jest już dostępny w serwisie YouTube, utwór można również znaleźć na portalach streamingowych.

https://youtu.be/R0OtzzL_gH4

Dotykamy muzyki Fryderyka Chopina. Muzyki niezwykle kunsztownej i pomnikowej. Na pewno wymaga to odwagi, ale jeżeli w muzykę wkłada się całe serce, profesjonalizm i spotykają się ludzie o takich wrażliwościach i talentach, jak moi goście, może z tego wyjść coś pięknego, nowego, a zarazem przypominającego nam o wielkości pierwowzoru - mówi Natalia Kukulska

Premiera albumu Natalii Kukulskiej "Czułe struny" zapowiedziana jest na 28 sierpnia.

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze