1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Weź udział w konsultacjach społecznych

123rf.com
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprasza zainteresowanych do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących unijnych programów kulturalnych

Konsultacje mają dotyczyć dwóch programów: Europa dla Obywateli oraz Kreatywna Europa, które tworzone są w ramach projektu Strategii Rozwoju Kapitału Społecznego 2011 - 2020. Konsultacje mają potrwać do 29 stycznia 2012 roku.

Formularz on-line oraz dodatkowe informacje dotyczące programów można uzyskać na stronie ministerstwa.

Działaj na rzecz kultury w Europie! Pomóż zebrać 100 000 podpisów! W 2012 roku Parlament Europejski i ministrowie państw członkowskich UE podejmą kluczowe decyzje dotyczące budżetu UE na lata 2014–2020. Kampania „we are more – działaj na rzecz kultury w Europie”, w którą zaangażowane jest również Międzynarodowe Centrum Kultury, lobbuje na rzecz zwiększenia wydatków na działania kulturalne w nowym budżecie unijnym. Aby podkreślić znaczenie postulatów, organizatorzy zamierzają zebrać co najmniej 100 000 podpisów pod petycją, która zostanie przekazana ministrom kultury wszystkich państw członkowskich UE podczas spotkania Rady Ministrów Kultury w maju 2012. Więcej o akcji i samej i petycji: www.wearemore.eu/manifesto.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze