1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Pomoc prawna i psychologiczna dla kobiet doświadczających przemocy! Ruszyła aukcja charytatywna wyjątkowych kalendarzy

(Fot. materiały partnera)
Zobacz galerię 6 Zdjęć
10 sierpnia na platformie Allegro Charytatywni wystartowała aukcja na rzecz Centrum Praw Kobiet. Jej inicjatorem jest firma Gedeon Richter Polska – wydawca wyjątkowego, unikatowego Kalendarza Artystycznego, w centrum którego znajduje się kobieta. Fundusze z aukcji zostaną w całości przekazane na pomoc prawną i psychologiczną dla kobiet doświadczających różnych form przemocy. Do wylicytowania są jubileuszowe kalendarze, na kartach których znajdziemy zilustrowane przez Andrzeja Pągowskiego - i opisane przez Katarzynę Miller oraz Wojciecha Eichelbergera - różne odcienie miłości. Aukcja potrwa do 20 sierpnia.

Kalendarz o miłości – kolekcjonerska perełka

Kalendarze Artystyczne, które powstają każdego roku od blisko dziesięciu lat, nie są przeznaczone do sprzedaży – to kolekcjonerskie perełki, a wśród nich kalendarz na rok 2021 – „Z miłości do…”, poświęcony wyjątkowemu uczuciu, które dotyka każdą i każdego z nas. Na 24 kartach kalendarza przedstawiono 12 odcieni miłości, o których opowiedzieli Katarzyna Miller oraz Wojciech Eichelberger. Autorem ilustracji jest Andrzej Pągowski. To jedyna okazja, by nabyć limitowaną, X edycję Kalendarza Artystycznego Gedeon Richter, a przy tym wesprzeć szczytny cel, jakim jest pomoc prawna i psychologiczna dla kobiet doświadczających przemocy.

Pomoc kobietom doświadczającym przemocy

Centrum Praw Kobiet to fundacja, która już ponad 26 lat pomaga kobietom doświadczającym przemocy i dyskryminacji. Rocznie w trybie bezpośrednim pomagamy kilku tysiącom kobiet, świadcząc porady prawne, psychologiczne czy socjalne, ale udzielamy też tysięcy porad telefonicznych i mailowych. Ponadto, pokrzywdzone kobiety mają możliwość skorzystania z prowadzonych przez nas bezpiecznych schronień i całodobowego telefonu interwencyjnego. Kobiety, które zwracają się do nas o pomoc, doświadczają różnych form przemocy ze strony mężów, partnerów, rodziny czy instytucji. U nas znaleźć mogą nie tylko pomoc w rozwiązaniu swoich bieżących problemów, ale również wsparcie, które pozwala im stanąć na nogi, odzyskać niezależność i poczucie własnej wartości. Środki z aukcji charytatywnej zorganizowanej przez Gedeon Richter Polska zostaną przeznaczone na wsparcie prawne i psychologiczne kobiet, dla których niejednokrotnie Centrum Praw Kobiet jest ostatnią deską ratunku - Urszula Nowakowska, prezeska i założycielka Centrum Praw Kobiet.

Gedeon Richter Polska jest kobietą, bo naszą misją jest ochrona zdrowia i dążenie do polepszenia jakości życia kobiet. Od lat prowadzimy projekty tworzone dla kobiet, z myślą o kobietach, mówiące o rzeczach dla nich kluczowych. Tegoroczna, jubileuszowa edycja Kalendarza Artystycznego zainspirowała nas do tego, aby wspomóc kobiety, które doświadczają różnych form przemocy. Dlatego przekazujemy na aukcję wyjątkowe, unikatowe, jubileuszowe kalendarze o miłości. Środki z aukcji w całości zostaną przekazane na rzecz Centrum Praw Kobiet. Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w aukcji. Mamy nadzieję, że będziecie Państwo z nami. – Aneta Grzegorzewska, Dyrektor ds. Korporacyjnych i Relacji Zewnętrznych w Gedeon Richter Polska.

Aukcja rozpoczęła się 10 sierpnia na platformie Allegro Charytatywni i potrwa dziesięć dni. Zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej licytacji! Link do aukcji: TUTAJ

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze