1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Depeche Mode zagra koncert w Polsce

Dave Gahan i Martin Gore, członkowie zespołu Depeche Mode (Fot. Anton Corbijn/materiały prasowe Sony Music)
Dave Gahan i Martin Gore, członkowie zespołu Depeche Mode (Fot. Anton Corbijn/materiały prasowe Sony Music)
Depeche Mode, legendarny brytyjski zespół, wraca na wielką scenę. Dave Gahan i Martin Gore ogłosili dziś, że niebawem wydadzą nowy album „Memento Mori” i wyruszą w światową trasę koncertową. Jeden z koncertów odbędzie się w Polsce.

Gdy 26 maja świat obiegła wiadomość o śmierci Andy'ego Fletchera, fani zespołu Depeche Mode zastanawiali się, czy oznacza to koniec działalności legendarnej grupy. Dziś, podczas konferencji prasowej w Berlinie, Dave Gahan i Martin Gore oznajmili, że te obawy nie były słuszne, ponieważ wracają z nowym albumem i planują wyruszyć w trasę koncertową.

Najnowszy studyjny album zespołu będzie nosił nazwę „Memento Mori” i ukaże się wiosną 2023 roku. Będzie mu towarzyszyła trasa koncertowa „Memento Mori Tour”, w którą grupa wyruszy w przyszłym roku.

– Rozpoczęliśmy pracę nad tym projektem na początku pandemii, a jego tematyka była bezpośrednio inspirowana tamtym czasem. Po odejściu Fletcha postanowiliśmy kontynuować, ponieważ jesteśmy pewni, że tego właśnie by chciał, a projekt nabrał jeszcze większego znaczenia – powiedział podczas konferencji Martin Gore. – Fletch pokochałby ten album. Naprawdę nie możemy się doczekać, aby podzielić się nim z wami i zaprezentować go na żywo podczas koncertów w przyszłym roku – dodał Dave Gahan.

Organizowana przez Live Nation trasa koncertowa rozpocznie się specjalną, limitowaną serią występów w północnoamerykańskich arenach od 23 marca, zanim zespół wyruszy do Europy na letnią trasę koncertową. Daty w Ameryce Północnej będą obejmować przystanki między innymi w nowojorskim Madison Square Garden, chicagowskim United Center, Kia Forum w Los Angeles i Scotiabank Arena w Toronto. Następnie – 16 maja – zespół rozpocznie swoją europejską trasę koncertową, podczas której wystąpi między innymi w Paryżu, Berlinie, Mediolanie, Londynie i w Warszawie. Koncert w Polsce odbędzie się 2 sierpnia 2023 roku na PGE Narodowym.

„Memento Mori Tour” będzie 19. trasą koncertową Depeche Mode – pierwszą od ponad pięciu lat. Ostatnie tournée, „Global Spirit Tour 2017–2018”, było jak dotąd najdłuższą i jedną z najbardziej dochodowych tras zespołu. Depeche Mode zagrał dla ponad 3 milionów fanów na 130 koncertach w Europie i Ameryce Północnej. Z kolei płyta „Memento Mori” to 15. album studyjny Depeche Mode i kontynuacja docenionego przez krytyków albumu „Spirit” z 2017 roku, który osiągnął 1. miejsce w 11 krajach i znalazł się w pierwszej piątce w ponad 20 innych.

Źródło: materiały prasowe Sony Music

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze