1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Powstaje Big Book Cafe MDM – raj dla miłośników literatury

W nowej Big Book Cafe MDM trwa jeszcze remont. Otwarcie księgarniokawiarni jest zaplanowane na czerwiec 2023 roku. (Fot. Marta Wróbel/Fundacja „Kultura nie boli”)
W nowej Big Book Cafe MDM trwa jeszcze remont. Otwarcie księgarniokawiarni jest zaplanowane na czerwiec 2023 roku. (Fot. Marta Wróbel/Fundacja „Kultura nie boli”)
Olbrzymia księgarnia połączona z kawiarnią i miejscem spotkań z gwiazdami literatury, teatru, kina i muzyki w jednym? Brzmi jak marzenie… Tymczasem już niebawem takie miejsce powstanie w centrum Warszawy.

Jest powód do radości! W Warszawie powstaje miejsce, które ma szansę stać się nowym kulturalnym centrum miasta. Przy placu Konstytucji w lokalu, w którym przez siedemdziesiąt lat mieściła się słynna księgarnia MDM, powstaje Big Book Cafe MDM. Opustoszały od dwóch lat 3-piętrowy lokal znów wypełni się książkami i przede wszystkim zacznie tętnić życiem za sprawą Fundacji „Kultura nie boli”, którą prowadzą Anna Król i Paulina Wilk. Obie panie są znane wielbicielom literatury – od wielu lat prowadzą bowiem Big Book Cafe na Mokotowie oraz Big Book Festival. Zasłynęły organizacją wydarzeń literackich, które przyciągają tłumy nie tylko warszawiaków.

Paulina Wilk i Anna Król, założycielki Fundacji „Kultura nie boli” i Big Book Cafe (Fot. Marta Wróbel/Fundacja „Kultura nie boli”) Paulina Wilk i Anna Król, założycielki Fundacji „Kultura nie boli” i Big Book Cafe (Fot. Marta Wróbel/Fundacja „Kultura nie boli”)

Działania Fundacji „Kultura nie boli” doceniło miasto – Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Śródmieście oraz Zakład Gospodarowania Nieruchomościami przydzieliły lokal po dawnej księgarni MDM założycielkom Big Book Cafe i tym sposobem już w czerwcu rozpocznie działalność Big Book Cafe MDM.

Nowe miejsce przy placu Konstytucji będzie aż pięć razy większe niż Big Book Cafe przy ul. Dąbrowskiego, gdzie działało dotychczas i – jak obiecuje Anna Król, współzałożycielka fundacji i pomysłodawczyni Big Book Cafe w rozmowie z „Gazetą Stołeczną” – pięć razy bardziej atrakcyjne. Oprócz olbrzymiej księgarni znajdą się tu: kawiarnia, wegetariańskie bistro i duża scena, na której gościć będą nie tylko pisarze, ale również gwiazdy teatru, filmu i muzyki. Założycielki Big Book Cafe zapowiadają bogaty program literacki, wieczory autorskie, spotkania z autorytetami i ekspertami, a także nowe formy wydarzeń.

Działania Big Book Cafe MDM mają integrować środowisko kulturalne stolicy i przyciągać ludzi kochających książki. Czekamy i trzymamy kciuku – takie miejsce w Warszawie jest bardzo potrzebne.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze