1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Obsada „Titanica” wczoraj i dziś. Jak potoczyły się losy aktorów filmu?

Obsada „Titanica” wczoraj i dziś. Jak potoczyły się losy aktorów filmu?

Kate Winslet i Leonardo DiCaprio jako Rose DeWitt Bukater i Jack Dawson w filmie „Titanic” z 1997 roku (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum)
Kate Winslet i Leonardo DiCaprio jako Rose DeWitt Bukater i Jack Dawson w filmie „Titanic” z 1997 roku (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum)
Tę historię miłosną z tragedią w tle znają chyba wszyscy. Okrzyknięty romansem wszech czasów „Titanic” Jamesa Camerona to film, do którego – mimo upływu lat – zawsze wracamy z niekłamaną przyjemnością. Jeśli jesteście ciekawi, jak potoczyły się losy aktorów tej epickiej superprodukcji z 1997 roku, zostańcie z nami.

Rok 1912. Brytyjski transatlantyk Titanic wyrusza w swój dziewiczy rejs do Stanów Zjednoczonych. Na angielskim wybrzeżu arystokratyczna rodzina wraz z 17-letnią Rose (Kate Winslet) wchodzi na pokład statku. Chwilę później grający w pokera w tanim portowym barze 23-letni emigrant Jack Dawson (Leonardo DiCaprio) szczęśliwym trafem wygrywa bilet trzeciej klasy. Tak zaczęła się wielka historia miłosna, która miała odmienić życie pięknej, bogatej, lecz nieszczęśliwej Rose oraz biednego, niemającego nic prócz talentu malarskiego Jacka. Bohaterom nie było jednak dane zaznać pełni szczęścia i miłosnych uniesień. Gdy luksusowy liniowiec wpada na górę lodową, ich pełen pasji, płomienny romans przeradza się w przerażającą, mrożącą krew w żyłach walkę o przetrwanie.

„Titanic” Jamesa Camerona opowiadający o pasażerach statku, który zatonął na Oceanie Atlantyckim, to jeden z najpiękniejszych filmów o miłości, jakie kiedykolwiek powstały. Nagrodzony 11 Oscarami obraz wciąż zajmuje zatem ważne miejsce w sercach wielu widzów, a wszystko to dzięki rozdzierającej serce fabule, zapierającym dech w piersiach zdjęciom i muzyce oraz… wspaniałej obsadzie.

Kate Winslet i Leonardo DiCaprio w filmie „Titanic” z 1997 roku (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum) Kate Winslet i Leonardo DiCaprio w filmie „Titanic” z 1997 roku (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum)

„Titanic” – jak potoczyły się losy aktorów?

W 1997 roku superprodukcja w reżyserii Jamesa Camerona z Leonardem DiCaprio i Kate Winslet w rolach głównych podbiła serca milionów widzów na całym świecie. Jak potoczyły się losy aktorów „Titanica”? Sprawdźcie sami.

Kate Winslet (Rose DeWitt Bukater)

Po premierze „Titanica” Kate Winslet stała się jedną z najbardziej szanowanych aktorek w Hollywood. W 2008 roku zdobyła Oscara za rolę w „Lektorze”, ale uznaniem cieszyły się również jej kreacje na małym ekranie, w takich produkcjach jak „Mildred Pierce” czy „Mare z Easttown”. Ostatnio, za namową swoich dzieci, wystąpiła też w nowej części „Avatara”: „Avatar: Istota wody”. Prywatnie jest żoną biznesmena Edwarda Abela Smitha i ma troje dzieci. Oprócz tego nadal utrzymuje bliskie kontakty z DiCaprio i zawsze ciepło wypowiada się o nim podczas wywiadów. Gwiazdor prowadził nawet Winslet do ołtarza podczas ślubu. Ale to musiał być widok!

Kate Winslet (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum, Mike Marsland/WireImage/Getty Images) Kate Winslet (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum, Mike Marsland/WireImage/Getty Images)

Leonardo DiCaprio (Jack Dawson)

Po „Titanicu” kariera Leonarda DiCaprio również nabrała rozpędu. Dziś najbardziej znany jest z licznych współprac z Martinem Scorsesem, u którego zagrał m.in. w „Infiltracji”, „Gangach Nowego Jorku” i „Aviatorze”, oraz z… licznych nominacji do Oscara. Wymarzoną statuetkę otrzymał dopiero w 2016 roku za rolę w dramacie przygodowym „Zjawa”. Później nominowano go jeszcze za rolę w filmie „Pewnego razu… w Hollywood” Quentina Tarantino. DiCaprio przewodził również gwiazdorskiej obsadzie w apokaliptycznej satyrze „Nie patrz w górę”, a ostatnio ponownie zagrał u Scorsesego w dramacie kryminalnym „Czas krwawego księżyca”. Poza ekranem jest natomiast aktywistą klimatycznym.

Leonardo DiCaprio (Fot. Film Stills/Forum,  John Salangsang/Golden Globes 2024/Getty Images) Leonardo DiCaprio (Fot. Film Stills/Forum, John Salangsang/Golden Globes 2024/Getty Images)

Billy Zane (Caledon Hockley)

W „Titanicu” Billy Zane zagrał bogatego, antypatycznego narzeczonego Rose. W prawdziwym życiu daleko mu jednak do swojej postaci. Od premiery filmu aktor realizuje wiele projektów rocznie. Zagrał m.in. w obu częściach „Zoolandera”, filmie „Fanatyk” oraz serialach „Czarodziejki”, „Community” i „The Boys”. Był również gwiazdą Broadwayu, gdzie występował w spektaklu „Chicago”.

Billy Zane (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum, Daniele Venturelli/Getty Images) Billy Zane (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum, Daniele Venturelli/Getty Images)

Kathy Bates (Molly Brown)

Laureatka Oscara za rolę w filmie „Misery” po „Titanicu” wciąż odnosiła liczne sukcesy ekranowe – wystarczy wspomnieć jej udane występy w filmach „O północy w Paryżu”, „Schmidt”, „Richard Jewell” czy „Droga do szczęścia”, gdzie ponownie wystąpiła u boku Winslet i DiCaprio, a także w serialach („Biuro” „American Horror Story”, „Konflikt: Bette i Joan”). Ciekawostka: w 2003 roku zdiagnozowano u niej raka jajnika, a w 2012 roku raka piersi, ale finalnie pokonała oba nowotwory.

Kathy Bates (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum, Amy Sussman/Getty Images) Kathy Bates (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum, Amy Sussman/Getty Images)

Bill Paxton (Brock Lovett)

Bill Paxton również był już dość znany, gdy pojawił się w „Titanicu” – głównie dzięki rolom w takich hitach, jak: „Obcy – decydujące starcie”, „Terminator”, „Twister” i „Apollo 13”. Potem pojawił się również w filmach „Wielki Joe” i „Na skraju jutra” oraz serialu „Trzy na jednego” opowiadającym o rodzinie poligamistów. Niestety aktor zmarł w wyniku powikłań podczas operacji w lutym 2017 roku.

Bill Paxton (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum, Jeff Vespa/WireImage/Getty Images) Bill Paxton (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum, Jeff Vespa/WireImage/Getty Images)

Frances Fisher (Ruth DeWitt Bukater)

Frances Fisher mogliśmy oglądać m.in. w filmach „Pozew o miłość”, „Jolene”, „Złota dama” i „Gdy sen nie nadchodzi”. Na swoim koncie ma także role w serialach „Watchmen”, „Rekrut” i „Grzesznica” oraz epizod w jednym z odcinków „Fargo”, gdzie wraz ze swoją córką zagrała starszą i młodszą wersję tej samej postaci. Co ciekawe, Fisher jest też aktorką zaangażowaną politycznie.

Frances Fisher (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum, Rich Polk/Variety/Getty Images) Frances Fisher (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum, Rich Polk/Variety/Getty Images)

Gloria Stuart (Rose)

Za swoją rolę w „Titanicu” Gloria Stuart zdobyła nominację do Oscara. Miała wówczas 87 lat, co czyni ją najstarszą nominowaną aktorką w historii. W 2018 roku wyprzedził ją jednak 88-letni wówczas Christopher Plummer, którego nominowano za rolę we „Wszystkich pieniądzach świata”. Przed kamerą występowała do 90. roku życia, a jej ostatnim filmem był dramat wojenny „Kraina obfitości”. Zmarła w 2010 roku w wieku 100 lat.

Gloria Stuart (Fot. STR New/Reuters/Forum, SGranitz/WireImage/Getty Images) Gloria Stuart (Fot. STR New/Reuters/Forum, SGranitz/WireImage/Getty Images)

Victor Garber (Thomas Andrews)

Victor Garber jest jednym z tych aktorów, którzy wydają się grać dosłownie wszędzie. „Źródło młodości”, „Legalna blondynka”, „Obywatel Milk”, „Sicario” i „Świąteczny szok” to tylko niektóre z tytułów, które znajdują się w jego filmografii. Gwiazda „Titanica” świetnie radzi sobie również na deskach teatru oraz na małym ekranie, o czym świadczą liczne nominacje do nagrody Emmy.

Victor Garber (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum, Mireya Acierto/Getty Images) Victor Garber (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum, Mireya Acierto/Getty Images)

Danny Nucci (Fabrizio)

Fabrizio, najlepszy przyjaciel Jacka, może nie zdołał wydostać się z Titanica, jednak aktor, który zagrał go w filmie, radzi sobie znakomicie. Danny Nucci wciąż pracuje w branży, szczególnie w telewizji. Zagrał w takich serialach, jak: „NCIS”, „CSI”, „Arrow”, „Castle”, „Freeform”, „The Fosters”, „The Offer”, „Dynasty” i „9-1-1”. Od 2003 roku jest mężem aktorki Pauli Marshall.

Danny Nucci (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum, Alberto E. Rodriguez/Getty Images) Danny Nucci (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum, Alberto E. Rodriguez/Getty Images)

Suzy Amis (Lizzy Calvert)

Suzy Amis w „Titanicu” zagrała jedną z ostatnich ról w swojej karierze. W 1998 roku aktorka porzuciła pracę przed kamerą, ale do końca nie odeszła z branży od 2000 roku jest bowiem żoną Jamesa Camerona. Co ciekawe, para poznała się właśnie planie „Titanica”. Dziś była gwiazda ekranu jest przede wszystkim aktywistką i zajmuje się m.in. zrównoważoną modą oraz ochroną środowiska.

Suzy Amis (Fot. Film Stills/Forum, Michael Kovac/Getty Images) Suzy Amis (Fot. Film Stills/Forum, Michael Kovac/Getty Images)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze