1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Cailee Spaeny – kim jest odtwórczyni roli Jessie w filmie „Civil War”?

Cailee Spaeny – kim jest odtwórczyni roli Jessie w filmie „Civil War”?

Cailee Spaeny (Fot. Gilbert Flores/Getty Images)
Cailee Spaeny (Fot. Gilbert Flores/Getty Images)
Temat wojny jest na zawsze wpisany w twórczość poetów, pisarzy, a także reżyserów. „Civil War” jest przykładem, jak można przedstawić fikcyjny konflikt bardzo realistycznie, a także jak ogromne znaczenie ma przekaz dziennikarski. Jedną z dziennikarek jest Jessie, którą gra Cailee Spaeny. Co o niej wiemy?

Cailee Spaeny – „Civil War”, czyli wojna domowa USA

Najnowszy hit kinowy przyciąga do kin osoby w każdym wieku – wojna domowa nie jest abstrakcją i może się zdarzyć w nawet najbardziej „statecznym i bezpiecznym” kraju. Dlaczego? Bo natura ludzka jest nieprzewidywalna, gwałtowna, a nowe idee i ideologie popychają nas do konkretnych działań.

Film opowiada o Stanach Zjednoczonych w środku wojennego konfliktu, który na zawsze niszczy utopijną wizję Ameryki – bezpiecznej, wolnej i z miejscem dla każdego. W tym całym chaosie najwytrwalsi dziennikarze nie zapominają o swojej roli: przekazywaniu informacji do narodu.

Dziennikarka wojenna Lee, grana przez Kirsten Dunst, nie zamierza się poddać, a jej towarzyszka, początkująca w branży Jessie, czyli Cailee Spaeny, pragnie zmierzyć się z wyzwaniami i podążać za swoim dziennikarskim powołaniem. Mimo że Dunst jest światową aktorką, to Cailee Spaeny świetnie nadąża za sławną koleżanką. Potrafi oddać nieporadność, ale i odwagę swojej bohaterki, która bez względu na zagrożenia i trudności podąża za swoją mentorką. Jeśli ta „zajawka” nie rozbudziła wystarczająco twojego zainteresowania filmem, koniecznie przeczytaj artykuł – „Civil War” okrzyknięty najlepszym filmem początku roku, właśnie trafił do kin.

A jak to się stało, że Cailee Spaeny zagrała w tym filmie? Czy to jej pierwsza „większa” rola?

Cailee Spaeny – role i jej styl

Aktorka od najmłodszych lat lubiła aktorstwo i często brała udział w przedstawieniach teatralnych w rodzinnym mieście – w Springfield Little Theatre. Prócz tego jest piosenkarką, a jej debiutancki singiel Fallin” pojawił się w 2016 r. w iTunes. Mimo to w dalszym ciągu jej głównym nurtem kariery jest aktorstwo.

Filmem, dzięki któremu zdobyła większą popularność i uwagę filmowego show-biznesu, był „Pacific Rim: Rebelia”, a po nim pojawiła się w znanym „Źle się dzieje w El Royale”. Oprócz tego zagrała w „Mare z Easttown” u boku Kate Winslet, co dodatkowo zwiększyło jej rozpoznawalność i uznanie krytyków.

Mogliśmy ją także podziwiać w filmie Sofii Coppoli „Priscilla” – więcej na temat filmu możesz przeczytać tutaj: Ona z miłości była w stanie zrobić wszystko, on zamknął ją w złotej klatce. Recenzja filmu „Priscilla” Sofii Coppoli), gdzie Cailee wcieliła się w główną rolę.

Cailee Spaeny i filmy, w których gra, zyskują wysokie noty krytyków, a fani są zachwyceni nie tylko jej aktorstwem, ale i urodą. Dla wielu wygląda niezwykle młodo i świeżo niczym nastolatka, a patrząc po opiniach licznych forów filmowych, niektórzy z chęcią widzieliby ją w roli Ellie w serialu „The Last of Us”. Jest uznana za wschodzącą gwiazdę Hollywood, które – patrząc po jej najnowszych projektach – nie pozwoli jej szybko zgasnąć!

Jeśli należysz do fanów tematyki wojennej w filmach i serialach, to koniecznie zajrzyj do polecanych przez nas pozycji: Seriale wojenne na Netflixie, HBO Max i nie tylko – produkcje o wojnie warte obejrzenia oraz Filmy o II wojnie światowej, które warto obejrzeć – 10 dobrych propozycji.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze