1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Osiecka na Bemowie“ - Letnie otwarte koncerty dla w Amfiteatrze na warszawskim Bemowie

Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej oraz Urząd Dzielnicy Bemowo mają wielką przyjemność zaprosić warszawiaków na cykl koncertów zorganizowanych w ramach Festiwalu i XIV Konkursu Wokalnego „Pamiętajmy o Osieckiej“ w pięknym Amfiteatrze położonym w Parku Górczewska.

  • Amfiteatr Bemowo, 7 lipca 2011 godz. 19.00


Koncert Magdy Umer „Noce i Sny” promuje jej najnowszą płytę.

„Kiedy zaproponowano mi nagranie płyty – przede wszystkim byłam zdumiona. Ale kiedy powiedziano, że mogę zaśpiewać co tylko chcę, pomyślałam, że mam szansę spełnić moje marzenie i wykonać piosenki szczególnie bliskie mojemu sercu i ważne na tym „listopadowym” etapie życia. Będą to utwory smutne ale piękne. O jesieni życia. O miłości i samotności. O potrzebie ocalenia wspomnień. O przemijaniu, przeciwko któremu daremnie jesteśmy. O poszukiwaniu Boga. Kiedyś Andrzej Poniedzielski tak pięknie powiedział, że życie to jest czas na przyzwyczajenie się do myśli, że się nie będzie żyło. Trochę o tym będzie ta płyta. Ale będzie także wielkim podziękowaniem za Nie. O wielkiej miłości do życia. Zachwytem nad cudownymi chwilami. Chciałabym, żeby pomagała ludziom, którym jest za smutno. Gdybym musiała powiedzieć o tej płycie jedno zdanie, to powiedziałabym, że jest to listopadowa opowieść o listopadowym życiu listopadowej kobiety. A gdyby ktoś zapytał do czego jest mi ona potrzebna? - odpowiedziałabym – do szczęścia i do nieszczęścia. A największym moim marzeniem jest, aby do szczęścia i do nieszczęścia była potrzebna również moim słuchaczom.” - opowiada o repertuarze Magda Umer.

  • Amfiteatr Bemowo, 14 lipca 2011, godz. 19.00


Spektakl „Dobranoc panowie”. Prowadzenie: Andrzej Poniedzielski

"Dobranoc panowie" to pełen humoru spektakl o stosunkach męsko-damskich widzianych przez pryzmat tekstów Agnieszki Osieckiej. Na scenie pojawia się owiany ironią i kąśliwy żart Andrzeja Poniedzielskiego. Konferansjer zajadle i jednocześnie subtelnie przybliża problematykę utworów Poetki, wyczerpującą dwa tematy: "o kobietach kochanych za mało" i "o kłopocie zwanym mężczyzną". W spektaklu występują laureatki konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Spektakl wystawiany był na Małej Scenie Teatru Roma.

Wokalistkom towarzyszy zespół pod kierownictwem muzycznym Wojciecha Zielińskiego w składzie:
Wojciech Zieliński – instrumenty klawiszowe
Paweł Perliński – pianino
Dariusz Szymańczak – bas
Mariusz Mocarski – perkusja
Reżyseria: Jerzy Satanowski

  • Amfiteatr Bemowo, 21 lipca 2011, godz. 19.00


Katarzyna Dąbrowska – koncert pt. „Stan podgorączkowy”

Koncert Katarzyny Dąbrowskiej, laureatki IX Konkursu “Pamiętajmy o Osieckiej” oraz wielu prestiżowych konkursów w kraju i zagranicą - pt. „Stan podgorączkowy”, składa się z 12 nowych aranżacji piosenek Agnieszki Osieckiej. Kasia Dąbrowska jest stypendystką Ministra Kultury, aktorką Teatru Współczesnego, znaną publiczności z takich seriali jak “Na dobre i na złe” czy “Czas honoru”. W koncercie udział biorą znakomici muzycy z zespołu Jana Smoczyńskiego – pianisty, aranżera, producenta muzycznego, realizatora dźwięku, który pracuje z takimi artystami jak Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Aga Zaryan, Zbigniew Namysłowski.

Skład zespołu:
Robert Cichy – gitara
Krzysztof Pacan – kontrabas
Przemysław Pacan – Perkusja
Jan Smoczyński – instrumenty klawiszowe

Wstęp wolny!

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze