1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Orzeźwiający Pakiet Letni w lipcu w KINO.LABie

Orzeźwiający Pakiet Letni w lipcu w KINO.LABie

Lato, najbardziej szczodra pora roku, stwarza idealne warunki do nowych doświadczeń i odkryć. Długie dnie, ciepłe noce, oszałamiająca przyroda oraz wspaniałe spotkania z filmem. W dniach 9-10 lipca Fundacja "Generator" z cyklu Kinoterapii organizuje pakiet mający na celu celebrowanie pór roku - Orzeźwiający Pakiet Letni. To spotkania z dobrym, ambitnym kinem, panele dyskusyjne oraz warsztaty rozwoju osobistego.

Filmy, które wchodzą w skład Orzeźwiającego Pakietu Letniego inspirują do przekraczania granic codziennej rutyny, do poszukiwań i zabawy. Opowiadają o wyjątkowych więziach, metamorfozach i chłonięciu życia wszystkimi zmysłami. Zapowiadają niezwykłe lato…

sobota, 9.07.2011

Radość

godz. 16.00 "Puzzle" reż. Natalia Smirnoff dramat, Argentyna, Francja, 2010, 87 min.

Nominowany do Złotego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie debiut młodej argentyńskiej reżyserki Natalii Smirnoff to pełen humoru portret dojrzałej kobiety która nie boi się zmienić swojego życia.

Za sprawą urodzinowego prezentu, zestawu puzzli do składania, Maria del Carmen odkrywa w sobie nowy talent i nieznane przyjemności. Niepozorne hobby staje się bodźcem do zmian. 

Polska strona filmu:

Przed filmem zapraszamy do filmowej gry miejskiej.

Regulamin gry już wkrótce na stronie internetowej

 

Namiętność

godz. 18.00 "Lato albo 27 straconych pocałunków" reż. Nana Dzhordzhadze, Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Gruzja, 2000, 96 min

To było lato jak żadne inne do tej pory. Sybille obiecała Mickey'emu sto pocałunków nim nastanie jesień. Otrzymał jedynie 73.

Jest to opowieść o pięknym, romantycznym, aczkolwiek bardzo przygnębiającym lecie, gdzieś na Wschodzie. Podczas tego lata ma miejsce zaćmienie Słońca.

Młodziutka Sybil przyjeżdża na wakacje do uroczego miasteczka. Mieszkańcy tej sielskiej krainy spędzą je na miłosnych uniesieniach i słynnych gruzińskich toastach.

zwiastun:

Po filmie zapraszamy na dyskusję kinoterapeutyczną.

Szczegóły już wkrótce na stronie internetowej

 

niedziela, 10.07.2011

Więzi

godz. 16.00 "Nad morzem" reż. Pedro González-Rubio dramat/familijny, Meksyk, 2009, 73 min

"Nad morzem" to debiut fabularny meksykańskiego reżysera Pedro Gonzáleza-Rubio, uznany za jeden z najciekawszych meksykańskich filmów 2009 roku.

Zanim pięcioletni Natan wróci do Europy, spędzi lato na meksykańskiej rafie koralowej, ucząc się od ojca harmonijnego obcowania z przyrodą. Film o niezwykłej więzi między ojcem i synem, między człowiekiem a naturą.

więcej informacji o filmie:

Po filmie zapraszamy na warsztaty dla tatów.

Szczegóły już wkrótce na stronie internetowej

 

Przyjaźń

godz. 18.00 "Bagdad Cafe" reż. Percy Adlon dramat/komedia, Niemcy, USA, 1988, 104 min

Gdzieś na skraju pustyni Mojave, gdzieś między Las Vegas a Disneylandem para niemieckich turystów w średnim wieku sprzecza się i rozstaje. W ten właśnie sposób poznajemy jedną z głównych bohaterek tej niezwykłej opowieści o zwykłych ludziach – pulchną Jasmine, skrępowaną gorsetem i konwenansami Europejkę. Kobieta dociera do tytułowego zapomnianego motelu Bagdad Cafe prowadzonego przez wyzwoloną murzynkę Brendę. Różnice dzielące kobiety początkowo wydają się nie do pokonania, lecz już wkrótce okazuje się, że panie nie mogą bez siebie żyć, a przyjaźń, która je połączy odmieni ich dotychczasowe życie.

opis: stopklatka.pl

Niezapomniana historia o przyjaźni w pakiecie z wyjątkową muzyką i humorem.

Orzeźwiający Pakiet Letni  - bilety:

seans + panel 10 zł

seans + panel + warsztat 30 zł

Bilety do nabycia w kasach CSW Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2

Prosimy o wcześniejsze zapisy na warsztat: kino@kinoterapia.pl

Więcej informacji wkrótce: ;

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze