1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Rozpoczyna się Warsaw Summer Jazz Days 2011

Rozpoczyna się Warsaw Summer Jazz Days 2011

Podczas tegorocznej edycji Warsaw Summer Jaz Days, która rozpocznie się 17 czerwca i potrwa do 22 czerwca będzie można posłuchać i zobaczyć występy m.in. Cassandry Wilson, brytyjskiego gitarzysty Jeffa Beck'a.

W programie znajdują się koncerty galowe w Sali Kongresowej, w Muzeum Powstania Warszawskiego w sekcji "showcase" odbędą się występy polskich muzyków. Na Skwerze Hoovera będzie mieć miejsce prezentacja sceny europejskiej.

20 czerwca odbędzie się pierwszy koncert galowy, na którym wystąpi nowojorska Nublu Orchestra, prowadzona przez Lawrence'a D. "Butch" Morrisa. Muzycy w swej twórczości łączą jazz z innymi gatunkami takimi jak: new music, improwizacje i współczesna muzyka klasyczna, a nawet techno.

21 czerwca wystąpi Jeff Beck, laureat nagród Grammy, grający mieszankę jazzu i rocka. Dotychczas współpracował m.in. ze Stevie Wonderem, Stingiem, a także B.B. Kingiem.

Na finałowym koncercie galowym wystąpi  znana polskiej publiczności amerykańska wokalistka Cassandra Wilson. Koncert w Warszawie będzie promował jej nową płytę "Silver Pony", jedyne w swoim rodzaju - jak zauważają krytycy - hybrydowe połączenie albumu na żywo i studyjnego.

Festiwal Warsaw Summer Jazz Days odbędzie się dzięki finansowej opiece zapewnionej głównie przez władze miasta Warszawy, ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz Instytut Adama Mickiewicza.

Więcej informacji i dokładny program Warsaw Summer Jazz Days 2011 można znaleźć na stronie www.adamiakjazz.pl

Zapraszamy!

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze