fbpx

Stasys Eidrigevicius autorem plakatu festiwalu „Młodzi i Film”

Stasys Eidrigevicius autorem plakatu festiwalu "Młodzi i Film"
Materiały prasowe

Eidrigevicius to polski malarz i grafik pochodzenia litewskiego. Jego twórczość obejmuje m.in. plakaty, obrazy, ilustracje do książek, fotografie. Wystawy i prezentacje jego prac są od lat organizowane na całym świecie.

Festiwal „Młodzi i Film” jest największą krajową imprezą filmową, na której prezentowane jest młode polskie kino: pełnometrażowe debiuty kinowe i telewizyjne oraz filmy krótkometrażowe – animowane, dokumentalne i fabularne. W Koszalinie pierwsze sukcesy świętowały filmy „Rezerwat” Łukasza Palkowskiego i „Chaos” Xawerego Żuławskiego. Podczas ostatnich edycji festiwalu zadebiutowały takie głośne tytuły, jak min.: „Galerianki” Katarzyny Rosłaniec, „Moja krew” Marcina Wrony i „Lincz” Krzysztofa Łukaszewicza.

28. edycja Festiwalu otrzymała Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Krajowe wydarzenie filmowe w ramach Nagród PISF w 2010 roku. Była to trzecia nominacja dla Festiwalu, w trzyletniej historii Nagrody. Koszaliński Festiwal wygrał tym samym ze wszystkimi festiwalami filmowymi w kraju.

Dyrektorem Festiwalu jest Paweł Strojek. Od 2009r. Dyrektorem Programowym Festiwalu jest Janusz Kijowski – reżyser (m.in. „Indeks”, „Kung-Fu”, „Głosy”, „Stan strachu”, „Kameleon”), scenarzysta i producent, od 1998 wykładowca PWSFTviT w Łodzi, były wiceprezes Europejskiej Federacji Reżyserów Filmowych FERA, a w latach 2005-2008 członek Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Wiceprezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich, obecnie dyrektor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 12-17 września.

Zapraszamy na stronę internetową festiwalu www.mif.org.pl