fbpx

Sinéad O’Connor, Mariza i Gogol Bordello na WrocLove Fest

Wroclove
Wroclove

Tegoroczne Święto Wrocławia, czyli WrocLove Fest potrwa od 19 do 23 czerwca. Usłyszymy na nim alternatywny pop, reggae, ethno i punk-rock.

Wroclove
Wroclove

Gwiazdą tegorocznego WrocLove Fest będzie Sinéad O’Connor, znana m.in. ze swojego nieśmiertelnego hitu „Nothing Compares 2 U”, który znalazł się na jej drugim albumie I Do Not Want What I Haven’t Got (1990). Wydała 13 płyt, zdobyła Grammy za swoją drugą płytę w katergorii “Najlepszy album muzyki alternatywnej”, współpracowała z Peterem Gabrielem, Paulem McCartneyem, Robbie’m Williamsem, Massive Attack czy U2. Jest autorką takich hitów jak: „Thank You for Hearing Me”, „Fire on Babylon” czy „You Made Me the Thief of Your Heart” – pochodzący z filmu „W imię ojca” Jima Sheridana. Sinéad O’Connor będzie można usłyszeć 22 czerwca na Wyspie Słodowej.

Gogol Bordello to nowojorski zespół, założony w 1999 r. przez Ukraińca Eugene Hütza. Wydali 13 albumów i zagrali na największych światowych festiwalach. Ich muzykę określa się jako cygański punk-rock. Twórczością grupy zafascynowała się nawet Madonna, która w 2007 r. zaprosiła ich do gościnnego występu na swoim londyńskim koncercie. Muzycy z Gogol Bordello wykonali z królową pop cygańską wersję „La Isla Bonita”. Na 23 lipca zapowiadana jest premiera ich najnowszej płyty Pura Vida Conspiracy. Utwory z tego albumu przepremierowo będzie można usłyszeć 19 czerwca w Klubie Eter, na koncercie Gogol Bordello.

Podczas WrocLove Fest nie zabraknie też world music w najlepszym wydaniu. 23 czerwca w Hali Orbita wystąpi królowa fado i następczyni Amáli Rodrigues – Mariza. Jej sceniczny temperament, niezwykła wrażliwość i niekonwencjonalny w tym gatunku muzycznym wizerunek uczyniły ją najsłynniejszą ambasadorką portugalskiej muzyki etnicznej. Dzięki niej fado zagościło na największych scenach całego świata, w tym: Carnegie Hall (Nowy Jork), Sydney Opera, Royal Albert Hall (Londyn) czy Moscow House of Music. W 2000 r. wystąpiła w portugalskim programie, którego gościem był Sting. Oczarowany jej ekspresją zaproponował współpracę. Nagrany przez nich wspólnie utwór „A Thousand Years stał się nieformalnym hymnem Igrzysk Olimpijskich 2004 w Atenach”.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze