fbpx

Warsaw Gallery Weekend – spędź weekend w galerii

Warsaw Gallery Weekend - spędź weekend w galerii
Fundacja Galerii Foksal

17 najciekawszych galerii i fundacji sztuki współczesnej zaprasza na weekend wernisaży i towarzyszących im specjalnych wydarzeń.

Fundacja Galerii Foksal

W programie pokazy znanych postaci międzynarodowej sceny artystycznej (Paweł Althamer, Kitty Kraus, Willem de Rooij, Slavs and Tatars, Société Réaliste), projekty kuratorskie z udziałem klasyków nowoczesności (Hans Bellmer, Bruno Schulz), odkrywane na nowo osobowości powojennej fotografii (Marek Piasecki, Wojciech Zamecznik), jak również nowe projekty artystów średniego i młodego pokolenia (m.in. Wojciech Łazarczyk, Grzegorz Sztwiertnia, Christian Tomaszewski, Anna Zaradny) w tym również interesujące debiuty (Iza Koniarz).

Z publicznością Warsaw Gallery Weekend spotkają się znani europejscy kolekcjonerzy sztuki współczesnej m.in.: Christian Boros i Wilhelm Schürmann.

Specjalne wydarzenia artystyczne odbędą się również w warszawskich instytucjach sztuki: Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Centrum Sztuki Współczesnej i Narodowej Galerii Sztuki Zachęta.

Wrześniowy Warsaw Gallery Weekend wyznacza nowy, artystyczny szlak na dynamicznie zmieniającej się mapie miasta, ale ma zarazem ambicję wpisania się na stałe do europejskiego kalendarza sztuki najnowszej: jako coroczne święto artystów i towarzyszących im na co dzień galerii, ale też miejsce nowych odkryć i spotkań; jako przejaw sił witalnych tutejszego środowiska, jego twórczego potencjału i rosnącej publiczności.

PROGRAM

PIĄTEK 28.09.2012

godz.: 17.00 – 22.00, wernisaże w galeriach
godz.: 22.00, after party: performance audio Haroon Mirza i Richard Sides oraz set dj’ski.
Muzeum Sztuki Nowoczesnej

SOBOTA 29.09.2012

godz.: 12.00-19.00, galerie otwarte
godz.: 17.00, spotkanie z międzynarodowymi kolekcjonerami: Christianem Borosem (Berlin-Wuppertal), Wilhelmem Schürmannem (Berlin-Akwizgran) oraz z 
Francesco Manacordą (Liverpool) i Reginą Wyrwoll (Kolonia)

NIEDZIELA 30.09.2012

godz.: 12.00-19.00 , galerie otwarte

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze