1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Wenus w Bliźniętach - urocza flirciara

Wenus w Bliźniętach - urocza flirciara

123rf
Kobieta nowoczesna i mądra. Miłość oznacza dla niej rozmowę, wymianę myśli. Wskazane jest, żeby mężczyzna porażał błyskotliwością i światowym obyciem. Jeśli tak nie będzie, odleci z kwiatka na drugi kwiatek.

Odcień kobiecości: Inteligentna gaduła, oczytana, ciekawa świata i wszechstronna. Superbabka,  takie sprawia wrażenie. Tolerancyjna, otwarta. Niezwykle towarzyska, jej domeną jest sztuka elokwencji w mowie i na piśmie. Wenus w Bliźniętach to typ społeczny, kobieta dowcipna i roześmiana. Powabna, ujmująca, sympatyczna. Pociągają ją podróże i nowe intelektualne idee oraz towarzyskie gry i zabawy. To zwolenniczka atrakcji kulturalnych. Wenus w Bliźniętach z zacięciem lekko domowym będzie wyprawiać huczne imieniny, a taka bardziej wyzwolona tańczone prywatki do białego rana, będzie się też włóczyć po knajpach i zaczepiać obcych ludzi. Ona wciąż gada, na ulicy, w sklepie, w kinie, na imprezie chętnie wda się w pogawędkę z barmanem i ochroniarzem. I plotkuje. Nawiąże nową znajomość w każdych okolicznościach. Więzi te jednak nie mają koniecznie charakteru trwałego i zazwyczaj nie odznaczają się duchową głębią. Wenus w Bliźniętach jest niezwykle powierzchowna. Intensywnie ciekawa ludzi, ale nie ich psychiki. Raczej wiedzy. A najbardziej interesuje ją możliwość komunikowania się. Można ją poznać po tym, że lubi chwalić się wielostronnymi kontaktami - „zaprzyjaźniłam się” - powie z nutą zadowolenia w głosie, chce być przyjacielem wszystkich. Może być świetnym negocjatorem, dziennikarzem informacyjnym, może tez pracować w plotkarskich pismach. Wydaje się być otoczona ludźmi, ale w relacjach kieruje się przede wszystkim rozsądkiem, co okazuje się dopiero po jakimś czasie. Na pierwszy rzut oka bowiem nie widać jej chłodu i małostkowości, bo mieni się wszystkimi barwami tęczy jak ruchliwy motyl.

Jaka jest w miłości: Monogamia dla Wenus w Bliźniętach jest trudna. Wyróżnia ją zamiłowanie do flirtu i miłostek. Skacze z kwiatka na kwiatek z wrodzoną gracją, błyskiem inteligencji w oku i pewną dozą wyrachowania. Zawsze będzie zainteresowana konwersacją na odpowiednio wysokim poziomie. Jeśli mężczyzna zaskoczy ją celną ripostą i znajomością szerokiego świata, urokliwie to doceni. Zyska punkty, gdy zabierze ją w daleką podróż. Wtedy Wenus w Bliźniętach powie mu coś miłego, bo w komunikowaniu się jest świetna. Często można ją zastać z telefonem w ręku lub gdy pisze miłosne e-maile. Kocha język i słowo i tym właśnie można ją uwieść na czas jakiś. W związku oferuje ruch, różnorodność i nagłe zwroty akcji. Jest elastyczna, młodzieńcza i świeża. Nuda i stagnacja są jej wrogami. Gdy pojawią się w relacji, czmycha niczym gazela w siną dal.

Trudno toleruje u partnera zaborczość, a także tendencję do samotnictwa. Kocha urozmaicenie, również w życiu seksualnym. Nie jest jednak zbyt zmysłowa i namiętna. Ona woli o seksie porozmawiać. Kocha lekko i z zabawną nutą, nie dla niej wikłanie się w głębokie emocje, nie w jej stylu dramatyczne wyznania. Ona nie ma na to czasu ani cierpliwości. Dom Wenus w Bliźniętach, kobiety przyjaznej i wyzwolonej, jest otwarty i zazwyczaj pełen gości. Najlepiej, żeby byli wśród nich również jej osobiści zalotnicy. Wierność nie jest jej mocną stroną, może mieć nawyk posiadania dwóch kochanków. Umie przyjaźnić się z mężczyznami, trzeba jej to przyznać, jest dobrym towarzyszem do rozmów i doskonałym kompanem w podróżach. Nad miłość przedkłada intelektualne porozumienie i przyjaźń. Chce ją zachować nawet po rozstaniu i dzięki lekkiemu  podejściu do uczuć w relacji, zazwyczaj się jej to udaje. Ona nie trzyma urazy, trudno jej być zranioną, bo czucie nie jest jej atutem. Znak Bliźniąt należy do żywiołu powietrza, domeny myśli i intelektu. Dlatego Wenus w Bliźniętach jest w miłości powierzchowna i myśli głównie o własnym interesie i przyjemnościach.

Jasne strony (przy harmonijnych aspektach planety): umiejętność dostosowania się do okoliczności, sztuka elokwencji, dobre maniery, otwartość, wszechstronność, życiowa werwa, dowcip, błyskotliwość, tolerancja, nastawienie społeczne, towarzyska swoboda.

Ciemne strony (przy nieharmonijnych aspektach planety): konflikty wywołane zmiennością, niewierność, kochliwość, lęk przed zobowiązującymi kontaktami, powierzchowność uczuć, niedostępne serce, tłumienie uczuć, emocjonalny chłód, lizusostwo, towarzyskie pozory.

Kierunek rozwoju osobistego w relacjach: Dbanie o jakość kontaktów z ludźmi, a nie o ich ilość. Rozpoznawanie małostkowości i powierzchowności, transformacja ich w stronę rzeczywistej uczuciowości.

INNE WENUS: Wenus w Baranie, Wenus w BykuWenus w Raku, Wenus w Lwie, Wenus w Pannie, Wenus w Wadze, Wenus w Skorpionie , Wenus w Strzelcu, Wenus w Koziorożcu, Wenus w Wodniku, Wenus w Rybach.

WENUS jest jedną z 10 planet, które znajdują się w horoskopie urodzeniowym. Jest planetą miłości, rozkoszy i obfitości. Wenus to Anima, czyli nasz kobiecy pierwiastek. Od niej zależy to, w jakie wchodzimy relacje, jak się w nich czujemy i czego w nich doświadczamy. Zabarwia naszą wrażliwość i sposób, w jaki wyrażamy uczucia. To ona w dużym stopniu decyduje o naszej mocy tworzenia i kreatywności, wpływa na to, jaki jest nasz naturalny i najlepszy sposób na zarabianie pieniędzy. Określa zdolności artystyczne i poczucie estetyki lub ich brak. Jej siłą uwarunkowana jest umiejętność przyjmowania dobrodziejstw życia i cieszenia się przyjemnościami. Jesteś taką kobietą, jaką masz Wenus i tak odbierają cię mężczyźni. W horoskopie mężczyzny Wenus wskazuje na jego ideał kobiety i to, jak on potrafi kochać. Znak, w jakim jest Wenus, to tylko część prawdy o niej. Oddziałuje ona w zależności od aspektów, które tworzy z innymi planetami a także umiejscowienia w jednym z 12 domów astrologicznych, które nadają jej specyficzny odcień.

Chcesz dowiedzieć się, jaka jest Twoja Wenus?

- Potrzebujesz tej wiedzy, żeby lepiej zrozumieć siebie, głębiej poczuć swoją kobiecość? - Pragniesz odkryć przyczynę tego, że Twoje relacje układają się tak, a nie inaczej? - Ciekawi się, jak oddziałujesz na mężczyzn i co możesz zrobić, żeby być tego bardziej świadoma? - Może chciałabyś umieć wpłynąć na to, żeby relacje przynosiły Ci więcej szczęścia? - Chcesz uzyskać podpowiedź od Wenus, jak zaprosić do Twojego życia więcej obfitości i kreatywności?

Spotkaj się ze swoją Wenus i 9 innymi planetami na sesji astrologicznej.  Jak się zapisać – .

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze