1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Wrocław na planszówce Monopoly

Wrocław na planszówce Monopoly

mat.pras.
mat.pras.
5 listopada odbyła się premiera wrocławskiej edycji Monopoly, jednej z najbardziej znanych planszówek na świecie . Wrocław to trzecie miasto w Polsce - po Krakowie i Gdańsku - które trafia do gry. 

Monopoly to klasyczna gra planszowa, znana dziś na całym świecie, która polega na handlu nieruchomościami. Sukces zależy od umiejętności myślenia strategicznego oraz szybkiego podejmowania decyzji – trafnych spekulacji, udanych inwestycji i mądrze przeprowadzonych transakcji. Oryginalnie gra Monopoly wydana została w USA przez Parker Brothers w okresie Wielkiego Kryzysu. W roku 1935 roku planszówka przyjęła obecną formę: z 40 polami i kartami szans oraz kasy społecznej. Pierwsza edycja była wzorowana na Atlantic City w stanie New Jersey.

Miejskie edycje Monopoly powstają na całym świecie. W Polsce mają je Gdańsk i Kraków oraz od kilku dni Wrocław.Na wrocławskiej planszy znalazło się w sumie 30 charakterystycznych obiektów – od zabytków po budowle nowoczesne. Pierwsze pole zajmują Krzyki, a najdroższy jest Ostrów Tumski – oba wybrane przez mieszkańców w otwartych konkursach.  Poza tym „do obrotu” trafiły m.in.Hala Stulecia, uczelnie wrocławskie, park Szczytnicki czy Panorama Racławicka. Co więcej, Wrocław jako pierwsze miasto na świecie będzie miał aż dwie wersje kultowej gry - premierę Monopoly Junior Wrocławskie Krasnale zaplanowano na 3 grudnia 2016 r

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze