1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Idealne dla aktywnych - audiobooki zamiast książek

fot. materiały prasowe
Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Od kilku lat toczy się bitwa między miłośnikami klasycznych, papierowych książek, a tymi, którzy idą za postępem i zasłuchują się w audiobooki. Często porównujemy wady i zalety obu form, ponieważ każda z nich ma co innego do zaoferowania. Chociaż warto docenić walory każdej z nich, skupmy się na tym, jakie możliwości i nowoczesne rozwiązania przynoszą audiobooki – szczególnie dla ludzi prowadzących aktywny tryb życia.

Główne zalety audiobooków to przede wszystkim oszczędność czasu, większa dostępność i większy wybór asortymentu w jednym miejscu.

Nie ograniczaj się! Dzięki temu, że możesz w każdej chwili i w każdym miejscu uruchomić swojego ulubionego audiobooka, nie musisz już nosić w torbie aktualnie czytanej, często sporych rozmiarów, książki. Spontaniczny wyjazd? Żaden problem – lektury najlepszych autorów masz zawsze przy sobie. Jest to niepodważalna zaleta, ponieważ audiobook wymaga jedynie koncentracji i smartfona, na którym możesz odtworzyć dany skarb literatury. W dzisiejszych czasach to właśnie telefon komórkowy pełni rolę podręcznego komputera i komunikatora, oraz pozwala na szybki i bezprzewodowy dostępu do Internetu. Dodatkowo, mamy go zawsze przy sobie. Nic więc prostszego przy braku wolnego czasu, kiedy nie masz możliwości usiąść spokojnie z książką w ręku, aby włączyć słuchowisko i zanurzyć się w opowiadany przez profesjonalnego lektora świat, wykonując w tym samym czasie obowiązki zawodowe lub oddając się treningowi fizycznemu. A on, dzięki odpowiedniej interpretacji, wciągnie Cię w przedstawianą historię i to w dodatku bez żadnego wysiłku z Twojej strony, więc nic nie stoi na przeszkodzie, abyś w tym samym czasie mógł iść na spacer lub pobiegać po pracy.

fot. materiały prasowe

Multimedialne platformy z audiobookami, takie jak , dzięki swojej elektronicznej formie posiadają wiele zalet i mogą śmiało konkurować z pięknie podanymi, drukowanymi książkami. W jednym miejscu i w jednej cenie mamy dostęp do nieograniczonych zbiorów pozycji literackich. Nie musisz już nosić ze sobą wielokilogramowych wolumenów, ponieważ wszystkie książki masz w zasięgu jednej ręki i to w dodatku lekkie jak piórko! Wystarczy Ci jedynie smartfon lub tablet oraz dostęp do Internetu. Jedyną trudność, jaką tu napotkasz to wprost niespotykanie duży wybór multimedialnej rozrywki, począwszy od najnowszych pozycji, po klasyczne dzieła literackie, a także podcasty, wywiady, poradniki edukacyjne, serialne audio, a nawet kursy językowe.

Te ostatnie są kolejnym, niedocenianym aspektem audiobooków – zdecydowanie bardziej przystępna możliwość przyswajania wiedzy, w szczególności przy nauce języków obcych, gdzie oprócz gramatyki i nowych słówek trzeba się osłuchać z odpowiednim akcentem i wymową. To wszystko audiobook daje nam w jednym pakiecie. Jest to niesamowite udogodnienie, a zarazem oszczędność czasu, zwłaszcza dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Nie musisz już wybierać pomiędzy wyjściem na siłownię czy jogging, a obejrzeniem serialu czy posłuchaniem najnowszego podcastu. Ale to nie wszystko. Poszerzajmy nasze horyzonty poszukując nowych pasji i zainteresowań. Ogrom dostępnych poradników i książek edukacyjnych uniemożliwia nam zapoznanie się na bieżąco z każdą dziedziną, która nas interesuje. Nie musimy już kolejno, pierw zapoznać się z interesującym nas tematem, a dopiero później, zaopatrzeni w konkretne wskazówki, rozpocząć próby zdobywania nowych umiejętności. Czemuż nie uczyć się gotować albo szyć, gdy instrukcje możemy czerpać ze słuchanego w tym samym czasie audiobooka? Chcesz popracować nad pewnością siebie lub zmienić nastawienie do życia? Nic prostszego. zapewnia dostęp do najciekawszych pozycji także i w tej dziedzinie. Porady osobistych trenerów motywujących duszę i zarazem trening na siłowni dla ciała? Możesz robić to, co lubisz i słuchać tego, na co masz ochotę.

fot. materiały prasowe

Podsumowanie

Rozwój technologiczny determinuje wiele obszarów naszego życia, w tym także takie dziedziny jak nauka, edukacja czy literatura. Dzięki audiobookom możemy wykonywać wiele czynności naraz, a poznawanie najnowszych pozycji literackich lub interesujących nas podcastów w trakcie ćwiczeń nie jest już wymysłem z dalekiej przyszłości, a codziennością dostępną dla każdego. Dla osób prowadzących aktywny tryb życia takie rozwiązanie daje możliwość zaoszczędzenia cennego, wolnego czasu i wykorzystania go w sposób najbardziej efektywny. Wystarczy zgrać na telefon wybrane pozycje lub podłączyć się do odpowiedniej platformy za pomocą Internetu i już można cieszyć się lekturą podczas jazdy na rowerze czy rolkach. Jeśli więc nie masz w zanadrzu odpowiedniej ilości czasu na czytanie, a stos nieprzeczytanych, obowiązkowych pozycji rośnie niebezpiecznie, słuchanie audiobooków to odpowiedni wybór dla Ciebie.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze