1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Jak wybrać prezent dla przyjaciółki?

Jak wybrać prezent dla przyjaciółki?

fot. materiały prasowe klienta
Pomysłów na prezent dla przyjaciółki są setki, jeśli nie tysiące. Większość z nas kojarzy prezenty z okazjami typu święta, mikołajki lub urodziny. Co, jednak jeśli wypada dać komuś prezent, a w głowie mamy pustkę? Poniżej przedstawiamy 3 uniwersalne porady, które powinny pomóc w tej kwestii.

1. Prezent dla przyjaciółki dostosuj do okazji. 2. Dopasuj prezent do wieku i stopnia znajomości z obdarowaną osobą. 3. Drogi prezent, choć piękny może być niezręczny.

Prezent dla przyjaciółki dostosuj do okazji.

Lista sytuacji, w których można wręczyć prezent jest bardzo długa. Lubimy zarówno dawać prezenty, jak i je otrzymywać. I choć zakup upominków bywa kłopotliwy, pewnym ułatwieniem może być zadanie sobie kilku pytań: - z jakiej okazji jest prezent? - ile mogę na niego przeznaczyć? - czy nie będzie to za dużo, biorąc pod uwagę okazję?

Przykładem prezentu, który może być zabawny i jednocześnie użyteczny są np. skarpety. Grube, w śmieszne wzory ucieszą chyba każdego. Możemy je wręczyć bez specjalnej okazji. Przeciwieństwem skarpet będzie np. zakup drogich kosmetyków. Nie znając zwyczajów panujących w domu osoby obdarowanej bardzo łatwo znaleźć się w kłopotliwej sytuacji. Co, jeśli u przyjaciółki prezenty są tylko z okazji świąt i urodzin?

Dopasuj prezent do wieku i stopnia znajomości z obdarowaną osobą.

Stopień znajomości z obdarowaną osobą, jak również jej wiek w poważnym stopniu determinują, co może być prezentem. Przykładowo, koleżanka z pracy, która właśnie ma imieniny może ucieszyć się z nowego kubka do kawy lub małego kwiatka w doniczce, który postawi na parapecie. Bardzo często za 12-15 zł możemy mieć prezent dla koleżanki, który będzie praktyczny i miły dla oka. Co istotne nie będzie powodował u nikogo poczucia zakłopotania. Takim upominkiem łatwo się zrewanżować przy najbliższej okazji. Ten sam kubek wręczony teściowej, mógłby zostać natomiast odebrany jako brak szacunku wobec jej osoby.

Bliskie przyjaciółki często zwierzają się sobie. Jeśli jesteś uważną słuchaczką, bez problemu wyłapiesz jakiś szczegół, który będzie idealnym pomysłem na prezent. Szeroko rozumiana uroda to jeden z najpopularniejszych tematów, jeśli chodzi o prezenty dla kobiet. Która z nas nie pragnie poczuć się piękną?

Idealny  to taki, na który stać większość z nas. Przykładowo może to być: - wizyta w salonie fryzjerskim, kosmetycznym, - wizyta w salonie masażu, - wykonanie profesjonalnego makijażu, - dobranie i zakup kosmetyków dopasowanych do cery.

Drogi prezent, choć piękny może być niezręczny.

Pieniądze od zawsze budzą duże emocje. Może mieć to również przełożenie na kwestie wręczania prezentów. Jeśli otrzymamy drogi upominek, a sami nie jesteśmy w stanie zrewanżować się równie kosztownym, warto porozmawiać o tym szczerze z osobą, która nas obdarowała. Wydanie kilkuset złotych na prezent dla przyjaciółki z okazji ślubu z pewnością jest bardzo miłym gestem. Sytuacja każdego z nas, również ta finansowa bywa bardzo różna. To, co dla jednej osoby będzie drobnym wydatkiem, dla innej może być poważnym obciążeniem domowego budżetu. Takie delikatne kwestie warto przemyśleć przed zakupem prezentów.

Składanie się na prezent jest nadal w modzie. Któż z nas nie słyszał o tej formie zakupu prezentu? Jest to częsta praktyka w firmach. Kilka osób robi zbiórkę pieniędzy na upominek dla wspólnej koleżanki, kolegi z pracy. W rodzinach również mogą funkcjonować zbiórki, choć akurat w tym przypadku dotyczą raczej kosztownych prezentów ślubnych, komunijnych itp.

Podsumowując pomysłów na prezent dla koleżanki, przyjaciółki jest mnóstwo. Jedynie od naszej pomysłowości i zasobności portfela zależy, na który się zdecydujemy. Jak w każdej sytuacji, także i tutaj zdrowy rozsądek i takt będą w cenie.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze