1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Maseczka „wilka” pomaga szpitalom - akcja społeczna #DołączDoStada K.I.D.S.

Maseczka „wilka” pomaga szpitalom - akcja społeczna #DołączDoStada K.I.D.S.

Wilki to zwierzęta, które żyją w bliskich relacjach, chronią członków stada i pomagają sobie w potrzebie. Dziś, takimi wilkami są przede wszystkim pracownicy ochrony medycznej, którzy walczą z koronawirusem. (Fot. materiały prasowe)
Fundacja K.I.D.S. zorganizowała akcję, dzięki której możemy pomóc w przyspieszeniu prac związanych z wdrożeniem Systemu Zdalnej Opieki dla Centrum Zdrowia Dziecka. Telemedycyna podczas pandemii koronawirusa ma szczególne znaczenie - działa jak maska ochronna dla szpitali.

W dobie koronawirusa pracownicy służby zdrowia potrzebują naszego wsparcia. Fundacja  K.I.D.S. Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali zauważa, że jedną z ich najważniejszych potrzeb jest potrzeba wsparcia technicznego, czyli takiego, które umożliwi im w dalszym ciągu ratowanie życia ludzi i dawanie im profesjonalnego wsparcia psychicznego. Dlatego więc fundacja ruszyła z akcją, która ma na celu przyspieszenie prac nad wdrożeniem Zaawansowanego Systemu Zdalnej Opieki dla szpitali dziecięcych. Pomóc w tym ma zbiórka pieniędzy na telemedycynę. Dzięki niej możemy ograniczyć wizyty w placówce i tym samym zmniejszyć ryzyko infekcji, zarówno pacjenta, jak i lekarza.

https://youtu.be/tsO_BzdVj-Y

Według Fundacji K.I.D.S., której symbolem jest dobry opiekun – wilk, telemedycyna to swoista maska ochronna dla szpitali. Dlatego symbolem akcji jest maseczka „wilka”, którą można kupić na stronie MadMask.pl i tym samym przeznaczyć 40 złotych na projekt wdrożenia telemedycyny do Centrum Zdrowia Dziecka. K.I.D.S. przygotowało także wirtualne maseczki. Można je znaleźć w filtrach mediów społecznościowych, Instagrama i Facebooka, wystarczy poszukać w galerii pod tagami: wilk, maska, kids, wolf, mask, fundacja. Akcję można również wesprzeć w serwisie PolakPotrafi.pl , gdzie została uruchomiona zbiórka, której celem jest finansowanie Systemu Zdalnej Opieki dla Centrum Zdrowia Dziecka.

Wilki to zwierzęta, które żyją w bliskich relacjach, chronią członków stada i pomagają sobie w potrzebie. Dziś, takimi wilkami są przede wszystkim pracownicy ochrony medycznej, którzy walczą z koronawirusem. Razem z Fundacją K.I.D.S. możemy dać lekarzom narzędzia oraz siłę na kolejne dni na polu bitwy przeciwko COVID-19, wystarczy „dołączyć do stada” i wesprzeć zbiórkę na telemedycynę.

Do akcji Fundacji K.I.D.S. przyłączyły się polskie gwiazdy, które w social mediach pokazują, że również „należą do stada” K.I.D.S. Wśród nich są m.in.: Magdalena Boczarska, Joanna Przetakiewicz, Misiek Koterski, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Joanna Moro i Grzegorz Wilk.

Jak twierdzi Patrycja Piekutowska, światowej sławy skrzypaczka i prezeska Fundacji K.I.D.S.: Telemedycyna to ‘maska’, chroniąca pacjentów i lekarzy, to konieczny element nowej rzeczywistości każdego szpitala. Takie rozwiązania pozwalają zostać w domu w czasie epidemii, ale także szybciej do niego wrócić po zabiegu czy operacji. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy już nam  pomogli i gorąco zachęcamy tych, którzy chcą i mogą przyłączyć się do akcji.

W związku z epidemią COVID-19 prace Fundacji nad wdrożeniem telemedycyny nabrały rozpędu. Właśnie prowadzone są testy pierwszych rozwiązań - platformy do komunikacji z pacjentami. To jednak dopiero początek innowacji, jakie planuje wdrożyć K.I.D.S. Fundacja po zebraniu wystarczających środków planuje w kolejnym etapie projektu wdrożenie rozwiązań telemedycznych do monitorowania stanu zdrowia dzieci w domach.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze