1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Willa z filmu „Dom Gucci” do wynajęcia w serwisie Airbnb

(Fot. materiały Airbnb)
Zobacz galerię 11 Zdjęć
Okazały pałac pojawiający się we wchodzącym właśnie na ekrany polskich kin filmie „Dom Gucci” wystawiono na wynajem. XVII-wieczna Villa Balbiano z pewnością przyciągnie fanatyków mody, kina, historii i sztuki.

W najnowszym filmie Ridleya Scotta patriarcha rodziny Aldo Gucci mieszka w okazałym XVII-wiecznym pałacu z bogato zdobionymi wnętrzami, barokowymi freskami i bujnymi ogrodami. Co ciekawe, nie jest to plan filmowy: niektórzy widzowie mogą niemal natychmiast rozpoznać jego prawdziwą tożsamość. Villa Balbiano to jeden z najbardziej znanych domów nad włoskim jeziorem Como. Posiadłość pochodzi z XVII wieku i była najsłynniejszą siedzibą kardynała Angelo Marii Duriniego, ważnej osobistości w kręgach artystycznych i naukowych. Przez cały okres jego rządów pałac stał się miejscem spotkań włoskich intelektualistów, a sam Durini zgromadził tam sporą kolekcję dzieł sztuki. Z czasem wykupił również sąsiadujące działki, na których zbudował m.in. kościół.

Z okazji premiery filmu „Dom Gucci” (w kinach od 26 listopada) serwis Airbnb oficjalnie wystawił posiadłość na wynajem. I choć pierwsze terminy na marzec 2022 roku w całości zostały zarezerwowane, następne mają pojawić się już wkrótce, tj. po 6 grudnia. Modernizacją sześciu apartamentów pałacu zajął się słynny francuski projektant wnętrz Jacques Garcia. Goście będą mogli zatem cieszyć się pięknymi wnętrzami, w których nie brakuje luksusowych akcentów: kryształowych żyrandoli, marmurowych łazienek i antycznych mebli. Wisienką na torcie są oryginalne, zachowane do dziś XVII-wieczne freski autorstwa barokowych malarzy, braci Recchi i Agostino Silvy. Zobaczcie sami.

(Fot. materiały Airbnb)

(Fot. materiały Airbnb)

(Fot. materiały Airbnb)

(Fot. materiały Airbnb)

(Fot. materiały Airbnb)

(Fot. materiały Airbnb)

(Fot. materiały Airbnb)

(Fot. materiały Airbnb)

Źródło: vogue.com

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze