1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Pełnia Bobrowego Księżyca z zaćmieniem: zawalcz o życiowy komfort

8 listopada o godzinie 12.02 będzie miała miejsce pełnia z całkowitym zaćmieniem Księżyca. (Fot. iStock)
Nadchodzi czas i na konfrontacje, i na kompromisy dotyczące finansów. Zastanówmy się, co możemy zrobić, żeby żyć wygodniej, stabilniej i przyjemniej. Żeby to się stało, może przyjdzie nam zburzyć niejeden układ i zrobić generalne porządki z pieniędzmi.

8 listopada we wtorek o godzinie 12.02 będzie miała miejsce pełnia na 17 stopniu Byka. Nie jest to typowa pełnia, ponieważ towarzyszy jej całkowite zaćmienie Księżyca. Zjawisko to ma miejsce, gdy nów lub pełnia aktywują księżycowe węzły – północny i południowy – symbolizujące przeznaczenie, podróż ku przyszłości, znaczącą wewnętrzną transformację. Przypomnijmy sobie, jakie procesy zapoczątkował zaćmieniowy nów z 25 października, ponieważ właśnie one będą teraz miały dalszy ciąg.

Dlaczego Bobrowy Księżyc?

Według „Farmers' Almanac” listopadowa pełnia nosi nazwę Bobrowego Księżyca, ponieważ o tej porze bobry aktywnie budują żeremie i tamy na zimę. Inna nazwa tej pełni to Księżyc Mrozu – ze względu na chłód, który w listopadzie da się wyczuć w powietrzu. Jest to czas przygotowań do najciemniejszej i najzimniejszej części zimy.

Co oznacza pełnia Księżyca w Byku?

Pełnia Księżyca jest czasem uwolnienia emocji i kulminacji zdarzeń, na które nie do końca mamy wpływ. Księżyc w znaku Byka ma silną pozycję. Księżyc symbolizuje dom, bezpieczeństwo i pożywienie – aspekty, które są Bykowi bliskie, podobnie jak intymność, fizyczny dotyk czy emocjonalna wrażliwość. Pełnia zapowiada głębokie zmiany w powyższych sferach życia. Układy planet tej pełni z całkowitym zaćmieniem będą przez następne tygodnie motywować nas do wyjścia ze strefy komfortu. Księżyc w Byku przypomina, żebyśmy zawalczyli o wygodę i stabilizację, nie zapominając o zachowaniu spokoju wewnętrznego w czasie wprowadzania zmian.

Pełnia Księżyca Byka to doskonała okazja, żebyśmy wyciągnęli rękę o pomoc i głośno oraz wyraźnie powiedzieli, czego potrzebujemy. Tematem, który z pewnością wypłynie, będą pieniądze i ich rola w budowaniu poczucia bezpieczeństwa.

Co przyniesie całkowite zaćmienie Księżyca podczas pełni?

Pełnia Księżyca z zaćmieniem jest podwójnie intensywna i może przynieść radykalne zmiany życia. Mogą nadejść wiadomości, które przestawią dotychczasowe tory; możliwe są też wstrząsy, pod wpływem których dawna perspektywa zmieni się o 180 stopni. Podczas zaćmień dochodzi do wydarzeń o charakterze przeznaczeniowym; takich, których się nie spodziewamy, takich, o których myślimy, że coś dziwnego się dzieje i to nie my pociągamy za sznurki.

Księżycowy węzeł północny znajduje się w Byku, a południowy – w Skorpionie. Oznacza to, że pojawi się temat czerpania z nowych zasobów i możliwości, żeby zapewnić sobie komfort, stabilność i uziemienie. W tym celu najprawdopodobniej trzeba będzie puścić stare urazy, a także niesłużące nam już szablony myślenia i sposoby działania. Zaćmienia mają miejsce dwa razy do roku, zatem mamy przed sobą 6 miesięcy, żeby uregulować długi i zapewnić sobie finansową stabilność, znajdując źródła dochodów, które to umożliwią. Skorpion patronuje też majątkowi wspólnemu, darowniznom, spadkom, kredytom, stypendiom. W tych obszarach warto zrobić porządki. Powiedzmy sobie, że już koniec niepewności, niesprawiedliwości i niejasnych sytuacji, i po pełni zacznijmy działać. Znajdźmy nowe sposoby dbania o siebie na finansowym poziomie.

Jak wpływ mają układy planet podczas pełni?

Pełnia jest mocno podkręcona przez Urana, który tworzy z Księżycem koniunkcję. Uran to planeta rewolucjonistów – może zainspirować nas do większych zmian, eksperymentów, a na pewno odkryjemy, że pragniemy nowego sposobu życia. Sam Księżyc w Byku jest dość ostrożny, zwłaszcza jeśli chodzi o zabezpieczenia finansowe, ale w towarzystwie Urana namówi nas do uwolnienia się od ograniczających okoliczności.

Słońce znajduje się w pobliżu Merkurego i Wenus w Skorpionie, co wróży satysfakcjonującą komunikację i to, że poczujemy się połączeni z innymi ludźmi. Planety te tworzą trygon do Neptuna, co sprawi, że będziemy porozumiewać się z empatią i dojrzymy duchowy wymiar sytuacji, w której się znaleźliśmy.

Jednocześnie Słońce i Księżyc (a także Wenus i Merkury!) są w kwadraturze do Saturna w Wodniku. To mocny nieharmonijny aspekt, który jednakże może pomóc znaleźć w sobie siłę, by renegocjować układy, w których tkwimy, i je zmienić, by podnieść standard życia.

Pamiętajmy, że Mars w Bliźniętach retrograduje, więc do 12 stycznia nie warto porywać się z motyką na słońce, a raczej przez chwilę jeszcze zatrzymać się, by uświadomić sobie, w którym kierunku chcemy zmierzać i jakie działania budzą w nas pasję.

Co listopadowa pełnia przyniesie każdemu znakowi zodiaku?

Baran: Zaćmieniowa pełnia może namieszać mocno w twojej gotówce. Aktywuje bowiem drugi dom astrologiczny, który zawiaduje pieniędzmi. Jeśli czekasz na przelewy, przyjdą, ale możesz również spodziewać się jakiegoś odpływu finansów. Spokojnie, za jakiś czas rachunki się wyrównają.

Byk: Pełnia podkręcona przez Urana w twoim pierwszym domu astrologicznym może spowodować ogólny chaos, za którym nie przepadasz. Zaakceptuj go jednak, bo i tak nie uciekniesz przed wielką metamorfozą tożsamości. Zrewidujesz też, czy materia naprawdę cię uszczęśliwia. Masz na to najbliższe 6 miesięcy.

Bliźnięta: Wszechstronność i zdolności adaptacyjne zwykle pozwalają ci radzić sobie z zawirowaniami, jakie przynoszą układy planet. Lubisz, gdy dużo się dzieje. Jednak wtorkowe zaćmienie, które wypada na twój 12. dom astrologiczny, zachęci cię do naciśnięcia przycisku „drzemka”. Odpocznij, naładuj baterie, zaopiekuj się sobą. Potrzebujesz tego, bo ostatnimi czasy Mars w twoim znaku nie daje ci wytchnienia.

Rak: Rewolucja może wydarzyć się w grupie społecznej, do której przynależysz, ewentualnie w gronie przyjaciół. Na jaw mogą wyjść różne niewygodne fakty dotyczące na przykład pieniędzy, ale atmosfera się oczyści. Pełnia w 11. domu astrologicznym to również dobra okazja, żeby zweryfikować swoje marzenia. Pomyśl, czy nadal chcesz tego, co chciałeś.

Lew: Przekonasz się, w jaki sposób zaćmienie zamiesza w twojej karierze. Pewne projekty mogą nieoczekiwanie zakończyć się z hukiem, w związku z czym przeżyjesz szok, ale i ulgę. Dopiero teraz, kiedy zaćmienie jest w 10. domu astrologicznym, staniesz za sobą, by robić to, co chcesz, i dobrze na tym zarabiać. Pewne koszty jednak poniesiesz.

Panna: Twoja perspektywa się poszerzy, zaćmienie obudzi twoją wiarę w pozornie niemożliwe. Poczujesz pragnienie przygód, dalekich podróży, zakosztowania nowej wiedzy. Pełnia w 9. domu astrologicznym uświadomi ci, czego potrzebujesz do samorozwoju, ale też do szczęścia. I jaką drogą przyjdą do ciebie pieniądze, żeby to osiągnąć.

Waga: Mocno odczujesz to zaćmienie, ponieważ wypada na twój 8. dom astrologiczny przynależny Skorpionowi. Jakaś głęboko zakopana prawda będzie domagać się ujawnienia. Zanurkujesz w pokłady nieświadomości, co może ci się nie spodobać. Czas po pełni będzie doskonały, by zrobić porządki we wspólnych finansach.

Skorpion: Trzęsienie ziemi w relacjach. Zaćmienie w 7. domu astrologicznym może wywrócić do góry nogami twój związek miłosny bądź partnerstwo biznesowe. Punktem zapalnym staną się pieniądze. Macie dalej zmierzać razem czy osobno? Oto jest pytanie, na które odpowiesz w ciągu najbliższych 6 miesięcy.

Strzelec: Twoja codzienna rutyna zadrży w posadach. Pełnia w 6. domu astrologicznym uświadomi ci, jakie nawyki nie służą ani twojej formie fizycznej, ani psychicznej. Czekają cię też porządki w organizacji pracy. Z ludźmi, z którymi współpracujesz, szczerze porozmawiasz o finansach.

Koziorożec: A gdybyś tak siebie i swoje potrzeby postawił na pierwszym miejscu, Koziorożcu? O to zapyta cię pełnia przypadająca na 5. dom astrologiczny. Przestać myśleć o dobru ogółu, firmie, rodzinie i zastanów się, jak ma przebiegać droga twojej samorealizacji. Przelicz, ile pieniędzy wydajesz na siebie, a ile na innych.

Wodnik: Domowe pielesze to niekoniecznie twój żywioł. Ale – czy chcesz, czy nie chcesz – zaćmienie w 4. domu astrologicznym przyniesie tematy rodzinne, i to te nie najprzyjemniejsze. Emocjonalne obciążenia, rodowe sekrety, a może po prostu prozaiczne obowiązki wobec członków rodziny dadzą o sobie znać. Jeśli masz jakieś dawne spory o pieniądze, wybuchną od nowa.

Ryby: Dużo gadania, jeszcze więcej działania, maile, spotkania. Zaćmienie w 3. domu spowoduje chaos komunikacyjny, od którego może rozboleć cię głowa. Nie daj się w tym pogrążyć, nie reaguj nerwowo. Pomyśl, czy może u podłoża problemów, które się teraz pokażą, nie leży kwestia rozliczeń.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com; astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze