1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Horoskop
  4. >
  5. Truskawkowy Księżyc już 22 czerwca. Pełnia w Koziorożcu podkręci zawodowe ambicje

Truskawkowy Księżyc już 22 czerwca. Pełnia w Koziorożcu podkręci zawodowe ambicje

Pełnia w Koziorożcu, 22 czerwca 2024 (Fot. Getty Images)
Pełnia w Koziorożcu, 22 czerwca 2024 (Fot. Getty Images)
22 czerwca o godzinie 3.10 na pierwszym stopniu osi znaków Rak–Koziorożec będzie miała miejsce najniższa nad horyzontem pełnia Księżyca, jaką wdzieliśmy od lat. Przyniesie tematy związane z efektywnością w pracy i potrzebą osiągnięcia prestiżu. Gwiazda Antares da nam odwagę, by zawalczyć o swoje.

Dwa dni po przesileniu letnim, kiedy po najdłuższym dniu w roku na półkuli północnej kończy się wiosna, a zaczyna lato, na niebie dojdzie do pełni Księżyca w Koziorożcu. Zapowiada się wyjątkowe zjawisko astronomiczne! Pełnia zwykle jest najjaśniejszą w miesiącu nocą, jednak tym razem ogromny Księżyc z żółto-pomarańczową poświatą będzie się wznosił nad horyzontem na tyle nisko, że zapanują ciemności.

Dlaczego Truskawkowy Księżyc?

Nazwa Truskawkowy Księżyc pochodzi od indiańskich plemion Algonquian, zamieszkujących północno-wschodnie Stany Zjednoczone, a także ludów Ojibwe, Dakota i Lakota, dla których był to czas zbiorów dzikich truskawek. Inne nazwy czerwcowej pełni to: Księżyc Dojrzewających Jagód, Kwitnący Księżyc, Różany Księżyc czy Księżyc Upraw dla podkreślenia, że początek lata to czas wielkiej obfitości, kiedy kwitną kwiaty, dojrzewają wczesne owoce i ma miejsce początek upraw. Miodowy Księżyc to europejskie określenie tej pełni, wywodzące się stąd, że czerwiec był tradycyjnie miesiącem zawierania małżeństw i został nawet nazwany na cześć rzymskiej bogini małżeństwa Junony.


Pełnia w Koziorożcu – zawodowe priorytety

Chociaż pierwszej pełni lata towarzyszą przepiękne okoliczności przyrody – zieleń jest już dorodna, kwiaty kolorowe, cieszymy się nie tylko truskawkami, ale też nowalijkami czy szparagami, a pogoda wreszcie nas rozpieszcza – w tym roku czerwcowy superksiężyc przyniesie poważne, dość ciężkie energie. Już sam jego znak – Koziorożec – zachęci nas, żebyśmy skoncentrowali się na produktywności. Na plan pierwszy wysuną się sprawy związane z pracą i z tym, co nas do niej motywuje – nie tylko potrzeba zarobienia na utrzymanie, ale także ambicje i chęć doświadczenia prestiżu. Jeśli układ pełni znacząco i pozytywnie wpływa na horoskop urodzeniowy – można myśleć o awansie i podniesieniu swojej pozycji zawodowej. Pełnia z 22 czerwca, chociaż kojarzy się bardziej z początkiem wakacji, zachęci nas do codziennej dyscypliny, ale również skłoni, żebyśmy przyjrzeli się długoterminowym celom i podejmowaniu odpowiedzialności za swoje dokonania. Głębszej refleksji na ten temat sprzyjać będzie zbliżająca się retrogradacja Saturna – opiekuńczej planety Koziorożca – która rozpocznie się już 29 czerwca i zweryfikuje, gdzie trzeba będzie dokonać poprawek bądź zmian ustalonego kursu. Prawdopodobne jest, że wraz z Truskawkowym Księżycem wrócimy do tematów i wątków, które zapoczątkowaliśmy podczas nowiu w Koziorożcu 11 stycznia – jeśli wówczas miały swój pierwszy etap, teraz wkroczą w bardziej zaawansowaną fazę. Energie planetarne sprzyjają załatwianiu spraw prawnych (bo towarzyszy nam potężna energia trygonu Jowisza i Plutona), które być może trwają od dłuższego czasu i do tej pory nie można było dojść do konsensusu. Wyjątkowo owocne okażą się spotkania z mentorami, nauka płynąca od ludzi obdarzonych autorytetem oraz ustalenie, w jaki sposób mają funkcjonować struktury. Na pierwszym miejscu postawimy wydajność. Na co warto uważać w tym czasie? Żeby nasze założenia nie okazały się nierealne, ponieważ Słońce w Raku podczas pełni utworzy kwadraturę z Neptunem, co może trochę odklejać nas od rzeczywistości. Mierzmy siły na zamiary.

W cieniu wojowniczego Antaresa

Podczas tej unikalnej pełni Księżyc zostanie zasłonięty przez Antaresa – gwiazdę stałą znajdującą się w konstelacji Skorpiona. Antares nazywany jest nadolbrzymem, a jego czerwonawy odcień kojarzy się z intensywnością i pasją. W kategoriach astrologicznych – gwiazda ta nadaje głębię i dynamikę obszarom życia, których dotyka w horoskopie urodzeniowym. Antares nosi w sobie cechy Marsa – planety utożsamianej z bogiem wojny. Astrolodzy ostrzegają, żeby może popychać do impulsywnych, lekkomyślnych działań i gorących konfliktów. Z bardziej pozytywnego punktu widzenia – Antares pomaga w osiąganiu sukcesów, kiedy trzeba śmiało zawalczyć o swoje i uczciwie się zaangażować. Zapewnia determinację i zapał potrzebne do pokonywania przeszkód i osiągania ambitnych celów. Razem z Księżycem w Koziorożcu w czasie pełni i przez dwa tygodnie po niej wiele mogą zdziałać. Dodatkowo sekstyl Marsa z Merkurym, który towarzyszy czerwcowej pełni, zapewni nam pole do konstruktywnej i śmiałej komunikacji na temat tego, w którą stronę chcemy podążać w swoim życiu zawodowym.

Co Truskawkowy Księżyc przyniesie każdemu znakowi zodiaku?

Baran: Za sprawą pełni w dziesiątym domu Koziorożca możesz odczuć w sobie silnie pragnienie wspinania się po szczeblach kariery i umocnić swoją przywódczą rolę. Pamiętaj, że sukces to nie tylko osiągnięcia zewnętrzne, ale i wewnętrzna satysfakcja.

Byk: Jeśli w styczniu zaplanowałeś podróż lub rozpocząłeś zgłębianie jakiejś dziedziny wiedzy, wejdziesz teraz na kolejny etap realizacji tych przedsięwzięć. Truskawkowy Księżyc w dziewiątym domu zwróci twoją uwagę też na tematy prawne i rozwój osobisty.

Bliźnięta: Pełnia zadziała na was detoksykująco. Pełnia w ósmym domu Skorpiona wywoła nastrój sprzyjający introspekcji – zbadacie swoje lęki i tajemnice, do których nawet przed sobą się nie przyznajecie. Poczujecie potrzebę, by uporządkować wspólne pieniądze.

Rak: Truskawkowy Księżyc, który odwiedzi twój siódmy dom, spowoduje, że przyjrzysz się ludziom, z którymi robisz interesy, lub pracy, jaką wykonujesz z bliską ci osobą. Jeśli w styczniu rozpocząłeś jakąś współpracę lub jakiś projekt, teraz postaw na działania w duecie.

Lew: Rozbudzający ambicje Truskawkowy Księżyc w domu szóstym, który odpowiada za codzienny harmonogram pracy oraz otoczenie, w którym pracujesz, będzie chciał, żebyś zajął się swoją produktywnością. Jaki wysiłek jest wart świeczki, a z czego rezygnujesz?

Panna: Księżyc w pełni przemierzający piąty dom – kreatywności i zabawy – skłoni cię, żebyś zastanowiła się, czy rozwijasz się w swojej pracy i czy przynosi ci ona przyjemność. Odkryj teraz swoje pasje bez kalkulacji, czy to się opłaca, i bez presji, kiedy znajdziesz na nie czas.

Waga: Zajmiesz się domem i rodziną, ale w wymiarze prozy życia. Pod wpływem obecności pełni w czwartym domu odpowiesz na pytania, na ile sprawy domowe przeszkadzają ci w robieniu kariery i jak ustalić nowe zasady życia rodzinnego, byś znalazła czas na odpoczynek.

Skorpion: Truskawkowy Księżyc w Koziorożcu to idealny czas, by zastanowić się, które z twoich kontaktów biznesowych są już nieefektywne i lepiej z nich zrezygnować. Tak zadziała pełnia w trzecim domu komunikacji. Zrób porządek w mailach, postaw na nowe kontakty.

Strzelec: Pełnia to doskonały czas, byś swoją kreatywność wykorzystał do kontrolowania finansów. Odwiedziny Truskawkowego Księżyca w drugim domu są okazją, żebyś przestać szastać pieniędzmi i pohamować impulsywne wydatki. Postaw na praktyczność.

Koziorożec: To twoja pełnia! Obecność Truskawkowego Księżyca w pierwszym domu popchnie cię, by ujawnić światu, kim jesteś. Przedsięwzięcia, które zaczęły się w styczniu, osiągną teraz kulminacyjną fazę. Poczujesz przypływ energii i chęć, żeby wreszcie błyszczeć.

Wodnik: Czeka cię refleksyjna pełnia, bo Truskawkowy Księżyc aktywuje twój dwunasty dom – uczciwie przyjrzyj się, jakie emocje tłumisz i z jakich powodów nie słuchasz intuicji. Spędź ten czas w spokoju i samotności, by poczuć, z czego trzeba zrezygnować, by sięgnąć po sukces.

Ryby: Wasz dom jedenasty – projektów społecznych – zostanie aktywowany przez Truskawkowy Księżyc. Poświęćcie trochę czasu na zbadanie, jak można te tematy wpleść do życia zawodowego i czerpać z nich szeroko pojęte korzyści. Znajdźcie czas dla przyjaciół.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze