1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Wejście Jowisza do Bliźniąt 26 maja – czekają nas okazje i twórczy zamęt

Wejście Jowisza do Bliźniąt 26 maja – czekają nas okazje i twórczy zamęt

Fot. Zwierciadlo.pl
Fot. Zwierciadlo.pl
Po dwunastu miesiącach pobytu w Byku, Jowisz – planeta ekspansji i optymizmu – wejdzie 26 maja do Bliźniąt. Zmieni się nasza perspektywa na to, co warto w swoim życiu rozwijać. Postawimy na kontakty z ludźmi i zdobywanie nowych informacji, ale dopadnie nas też multitasking oraz chaos.

Jowisz zmienia znak raz na rok, wyznaczając 12-letnie cykle swojego wpływu, w których podsuwa kolejne odmienne możliwości rozwoju a także sposobności, by korzystać z ułatwień i prezentów od losu. Ostatnio w Bliźniętach przebywał od 11 czerwca 2012 roku do 25 czerwca 2013 roku. Warto przypomnieć sobie, co wtedy działo się w naszym życiu, bo prawdopodobnie nastąpi powrót do tamtych spraw czy tematów, które teraz doczekają się kontynuacji czy nowych korzystnych splotów okoliczności. Jowisz to pomyślna planeta, która dodaje optymizmu i wiary w to, że zrealizowanie naszych pragnień jest możliwe, bo świat staje po naszej stronie. Jowisz symbolizuje szczęście, rozgłos, nadmiar, ale też przesadę czy marnotrawstwo. Jego miejsce w naszym horoskopie urodzeniowym to obszar, w którym wiele przychodzi nam łatwo i najwięcej zyskujemy. Jeśli nie realizujemy tego potencjału czujemy, że czegoś nam w życiu brakuje. Jowisz zawsze dąży do nasycenia.

Jowisz w Bliźniętach to czas na eksperymenty

W Bliźniętach Jowisz pozostanie do 10 czerwca 2025 roku. To znak społeczny, nastawiony na wszelką wymianę między ludźmi – wiedzy, towarów, słów, idei. Na poziomie globalnym możemy spodziewać się nowego etapu rozwoju mediów społecznościowych, twórczej zmiany podejścia do metodologii nauczania, dalszej ewolucji w technologii komunikacji, innowacyjnych rozwiązań w handlu, mediach (zwłaszcza dziennikarstwie internetowym), turystyce. Nasilą się migracje za pracą oraz analiza społecznych relacji i postaw. To sprzyjający czas na publikację przełomowych powieści – możemy liczyć na spektakularne debiuty w tym gatunku literackim.

W rozwoju osobistym postawimy na życie teraźniejszością, więcej lekkości oraz elastyczności. Bliźnięta wiedzą, co to rozrywka tylko dla rozrywki. Nie trzymają się jednej prawdy, zwykle widzą wiele dróg, którymi można podążyć i bez problemu zmieniają trasę. Nie wzdrygają się przed dwuznacznością. Jeśli stoimy przed dylematem, czy mamy wybrać „to” czy „tamto”, „lub” zamieńmy na „i”. Poczujemy zmianę jowiszowej energii – podczas ostatnich dwunastu miesięcy przemierzając Byka, planeta ta skłaniała nas, żebyśmy cieszyli się tym, co mamy oraz wypracowywali cierpliwe podejście do osiągania celów, wybierali najlepszą jakość oraz trzymali się swoich wartości. Teraz przyszedł czas na więcej eksperymentów i nieprzewidywalności, bardziej otwarty umysł oraz bezstronność.

Zaraz po wejściu do Bliźniąt Jowisz utworzy trygon – czyli harmonijny aspekt – z Plutonem w Wodniku, wydobywając to, co najlepsze z dwóch energii tych planet, co przejawi się ekspansją w naszym życiu społecznym – na znaczeniu zyskają nieformalne grupy, których łączy istotna idea oraz autentyczne relacje przyjacielskie.

Należy jednak pamiętać, że Jowisz w Bliźniętach znajduje się na wygnaniu. W pewnych znakach zodiaku poszczególne planety czują się lepiej lub gorzej – od tego zależy, czy realizują pełnię swoich możliwości. Jowisz może swoją moc pokazać w całej okazałości podczas wędrówek przez znaki Strzelca, Raka i Ryb. W Bliźniętach znajduje się w opozycji do swojego władztwa, co oznacza że traci na rozmachu, a to nie leży w jego naturze. Dlatego zamiast cudownych rozwiązań, jednej lukratywnej propozycji czy wielkiej wygranej w totolotka spodziewajmy się mniejszych darów od życia, za to może w większej ilości. Jowisz w Bliźniętach może rozpraszać energię, wprowadzać chaos organizacyjny, stawiać nas w sytuacjach, że trzeba łapać za ogon zbyt wiele srok, może też przynieść brak wiary w sukces oraz niemożność wykorzystania własnych talentów. To, jak jego wpływ się objawi, najwięcej jednak zależy od tego, gdzie w horoskopie urodzeniowym mamy znak Bliźniąt i jakie tranzyty Jowisz utworzy do osobistych planet.

Co Jowisz w Bliźniętach przyniesie znakom zodiaku?

Prognoza według położenia domów astrologicznych oraz tranzytów do Słońca

Baran: Jowisz w twoim trzecim domu i w sekstylu do Słońca sprawi, że postawisz bardziej na rozwiązania intelektualne niż siłowe (jak masz to w swojej naturze). Pomysły będziesz wyrażał z pozytywnym nastawieniem, więc będą one dobrze przyjmowane. Może podejmiesz jakąś naukę na kursach, szkoleniach czy uczelni. Będziesz więcej podróżować i chociaż nie będą to dalekie wyprawy, przyczynią się do twojego rozwoju. Nastaw się na dobre wiadomości.

Byk: Jowisz, wędrując przez Bliźnięta, odwiedzi drugi dom astrologiczny, dotykając niczym ręką Midasa twoje pieniądze. Zapowiada się zyskowny i produktywny rok. Prawdopodobnie poczujesz się jeszcze bardziej pewny siebie, jeśli chodzi o swoje zdolności do zarabiania. Może pomóc ci to w przyciągnięciu większych dochodów, pod warunkiem jednak, że będziesz realistą. Uważaj na wydatki, zainwestuj w to, co daje ci poczucie bezpieczeństwa.

Bliźnięta: Obecność Jowisza w waszym pierwszym domu i w konunkcji do Słońca sprawi, że wasza osobowość stanie się bardziej ekspresyjna a witalność się podniesie. Spojrzycie na siebie i swoje życie na świeżo, z nastawieniem, że możecie wiele osiągnąć. Teraz bez trudu odetniecie się od przeszłości i śmiało spojrzycie w przyszłość. Nastał dla was czas realizowania osobistych ambicji i rozwoju zainteresowań. Świat was zobaczy.

Rak: Pobyt Jowisza w dwunastym domu jest odwiedzinami „za kulisami”. Wpływ tej dobroczynnej planety odczujesz bardziej wewnętrznie – wzrośnie twoja empatia i wrażliwość, rozwinie się intuicja. Możesz liczyć na ochronę sił wyższych i cudowne wybawienie z kłopotów. Przyjrzyj się autodestrukcyjnym lękom i poczuciu winy. Możesz je świadomie przeżyć, żeby się od nich uwolnić. Nadszedł czas oczyszczenia i nauki odpuszczania.

Lew: Jowisz w jedenastym domu i w sekstylu do Słońca sprawi, że będziesz mógł liczyć na wsparcie przyjaciół, a krąg znajomych z pewnością się powiększy. Szeroko zakroisz swoje długoterminowe cele, spodoba ci się planowanie realizacji marzeń. Będziesz bardziej skłonny wierzyć, że jeśli czegoś chcesz, tak się stanie! Ale nie osiągniesz tego sam – spełnienie przyniesie ci praca zespołowa i poczucie przynależności do grupy. Staniesz się tolerancyjny.Panna: Jowisz w Bliźniętach stanie na szczycie systemu domów i zaktywizuje twoje życie w obszarze kariery. Sukces zawodowy masz teraz w zasięgu ręki – możesz liczyć na awans, rozwój biznesu, monetyzację zainteresowań. Praca przyniesie ci więcej radości i przyjemności, a ludzie, od których w niej zależysz, zauważą cię i będą ci sprzyjać. Przez kwadraturę Jowisza do Słońca staniesz się widoczna nawet wbrew twojej woli.

Waga: Jowisz w Bliźniętach w twoim przypadku odwiedzi dom dziewiąty, a to jest jego terytorium. Utworzy też trygon do Słońca, więc przygotuj się na dalekie podróże, poznawanie innych kultur, poszerzenie horyzontów umysłowych. Jeśli masz jakieś plany wydawnicze lub edukacyjne, Jowisz daje ci zielone światło i podpowiada rozmach. Podobnie jeśli chodzi o sprawy prawne – mogą rozwiązać się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Skorpion: Tranzyt Jowisza przez ósmy dom, którym włada twój znak, oznacza że wejdziesz na drogę uzdrowienia wewnętrznego poprzez konfrontację ze swoimi stłumieniami. Odrodzisz się jak feniks z popiołów, by cieszyć się relacjami i intymnością na głębszym niż dotąd poziomie. Jakieś zawikłane zależności finansowe, kwestie długów, spadków czy wspólnego majątku – wprawdzie nie bez konfliktów – ale rozwiążą się na twoją korzyść. Licz na zyski.

Strzelec: Jowisz, twój planetarny władca, znajduje się w opozycji do twojego Słońca, w siódmym domu relacji. Oznacza to, że masz szansę wznieść swoje relacje na wyższy poziom. Z twórczego zamętu wyłonią się okazje, by wyjaśnić sobie pewne sprawy i oczyścić atmosferę. Możesz negocjować skuteczniej niż zwykle zarówno w związku, jak i z partnerami biznesowymi. Zaangażuj się w działania, które doprowadzą do podpisania nowych umów.

Koziorożec: Jowisz, wchodząc do Bliźniąt, rozpoczyna roczny pobyt w twoim szóstym domu – zdrowia i pracy codziennej. W tych właśnie obszarach ujrzysz korzyści – warto teraz zmienić swoje nawyki na zdrowsze oraz unowocześnić swój sposób organizacji pracy. Nie łudź się, Bliźnięta wprowadzą w twój grafik zamęt i brak konsekwencji po to, byś poćwiczył elastyczność i zszedł z dawno wytyczonej drogi. Otwórz się na niekonwencjonalność.

Wodnik: Położenie Jowisza jest dla ciebie korzystne, ponieważ planeta szczęścia odwiedza twój piąty dom twórczej ekspresji i tworzy do twojego Słońca trygon. Nie przegap okazji do autoreklamy, rozwijania swojej wrodzonej kreatywności, postaw na samorozwój. Będziesz też miał sposobność, żeby dobrze się bawić, imprezować, a nawet – jeśli chcesz – romansować bez zobowiązań. Bliźnięta nie zawracają sobie głowy wiernością i powagą. Co ty na to?

Ryby: Rodzina, domowy komfort oraz sprawy nieruchomości znajdą się w orbicie waszych zainteresowań za sprawą obecności Jowisza w Bliźniętach w czwartym domu. Jego kwadratura do Waszego Słońca sprawi, że zdecydujecie się na spontaniczne ruchy dotyczące kupna czy sprzedaży domu lub mieszkania, remontu, przeprowadzki. Chodzić będzie o podwyższenie komfortu rodzinnego gniazda i o zadbanie o własne poczucie bezpieczeństwa. Skoncentrujecie się bardziej na swoim wnętrzu niż na karierze.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze