fbpx

Co dają dobre imprezy integracyjne?

Co dają dobre imprezy integracyjne?
PrezentMarzen.com

Wyjścia integracyjne organizowane przez pracodawców powoli przestają kojarzyć się wyłącznie z wizytą w pubie w pobliżu miejsca pracy. Aktualnie firmy częściej stawiają na aktywne i kreatywne formy integracji.
Spotkania kadry menedżerskiej poza biurem lub wyjazdy integracyjne, które pracodawcy organizują swoim pracownikom, już jakiś czas temu stały się jednym z obowiązkowych elementów agendy firmowych wydarzeń. Okazji jest wiele: szkolenia, święta, przywitanie nowych członków zespołu czy ważne dla organizacji wydarzenie. Imprezy takie mają na celu przede wszystkim poprawienie kontaktów między współpracownikami, rozładowanie napięć i wzmacnianie identyfikacji z firmą.

Obecnie wielu pracodawców stawia na aktywną integrację, angażując pracowników we wspólne gry, zajęcia kreatywne czy konkurencje sportowe. Jest zdecydowanie więcej niż klika lat temu wyjazdów integracyjnych o charakterze sportowo-ekstremalnym wykorzystujących takie formy aktywności jak wyprawy off-road, skoki spadochronowe, rejsy łodzią, bungee jumping czy loty balonem. W trakcie sportowego szaleństwa na ziemi, w wodzie lub w powietrzu pracownicy uczą się wspólnie przeżywać intensywne emocje, budować zaufanie i tworzyć zgrany zespół.

Dobre imprezy integracyjne mają na celu zapewnienie pracownikom takich atrakcji, których nie mieli jeszcze okazji doświadczyć. Spotkania służą nie tylko lepszemu poznaniu zespołu, ale mają być również dobrą zabawą z zastrzykiem energii i emocji. Dlatego pracownicy coraz częściej odwiedzają takie miejsca jak park trampolin, starają się wspólnie rozwikłać tajemnice kryjące się w escape roomach, a nawet próbują swoich sił w locie w tunelu aerodynamicznym. Integracja może także odbywać się na grupowych zajęciach salsy lub podczas nauki robienia sushi pod okiem doświadczonych sushimasterów.

„Mówi się, że w niektórych branżach, takich jak na przykład IT nastał rynek pracownika. Dlatego wiele firm przywiązuje dużą wagę do atmosfery panującej w firmie i stara się dbać o swoich pracowników przede wszystkim po to, aby zwiększyć ich satysfakcję z pracy i zmniejszyć rotację kadry. Jednym ze sposobów na budowanie więzi w zespole są spotkania integracyjne, które przybierają obecnie bardzo nieszablonowe formy”, mówi Kornel Piesio z serwisu PrezentMarzen.com.

Dzięki pomysłowości pracodawców i profesjonalnym firmom, które zajmują się organizacją atrakcji podczas spotkań firmowych, integracja przestaje być postrzegana przez pracowników jako obowiązek. Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę, że angażujące i atrakcyjne imprezy integracyjne mogą przynieść organizacji wiele korzyści, takich jak na przykład podnoszenie zdolności współpracy grupowej pracowników czy zwiększanie zaangażowania.