fbpx

Poruszone zmysły, cyfrowe wrażenia, kompaktowa kierownica i komfortowe podróżowanie – twoje następne auto to SUV?

Poruszone zmysły, cyfrowe wrażenia, kompaktowa kierownica i komfortowe podróżowanie – twoje następne auto to SUV?

Auto musi być nieszablonowe i rozpalać zmysły. Powinno być niczym modna torebka mieszcząca ulubione drobiazgi i zadająca szyku. Taki właśnie jest Peugeot 3008. Ponadczasowy, wywołujący poruszenie na drodze i przede wszystkim budujący klimat komfortowej, naszpikowanej nowoczesnymi technologiami, pięknej przestrzeni.

Dlaczego warto postawić na SUV-a?

SUV-y to nie tylko efekt nowości czy bieżących trendów. To przede wszystkim wygoda użytkowania i wysoki (dosłownie!) komfort. Na rynku jest wiele rozmaitych modeli, ale tylko niektóre auta mają szansę stać się prawdziwym przyjacielem podczas wieloletniej eksploatacji. Do tej grupy należy Peugeot 3008.

Może mieć dwukolorowy lakier podkreślający wydatne przetłoczenia, wyraziste akcenty stylizacyjne, a także w pełni LED-owe, aktywne reflektory – wyjątkowo skuteczne na kiepsko oświetlonych drogach. Ma też elektrycznie unoszoną pokrywę bagażnika. Wystarczy ruch nogą, by uruchomić siłowniki i wrzucić zakupy, wózek dziecięcy czy sporą walizkę do kufra o pojemności od 520 do 1861 litrów.

Przemieszczaj się z klasą

Jazda 3008 daje mnóstwo przyjemności. Wyżej zawieszony SUV nie tylko z łatwością forsuje miejskie, wysokie krawężniki, lecz również skutecznie filtruje wszelkie ubytki w asfalcie. Przejazd przez wystające główki szyn, zapadnięte studzienki czy progi zwalniające nie wpływa na komfort jazdy. Nie dość, że Peugeot wygląda stylowo, to podczas jazdy trzyma fason. Pozwala pewnie wykonywać dynamiczne manewry, a zajmowanie nim miejsca na zatłoczonym parkingu pod galerią handlową jest bardzo proste dzięki czujnikom.

Jeśli lubisz zapuszczać się poza granice miasta, dobrze trafiłaś. 3008 pokazuje w trasie klasę. Jest świetnie wyciszony, zatem przy autostradowych prędkościach można z powodzeniem prowadzić rozmowy – także szeptem, jeśli z tyłu będzie spał mały pasażer. Z drugiej strony Peugeot będzie nie lada gratką dla fanek pokładowych koncertów. A to za sprawą wydajnego nagłośnienia sygnowanego przez uznaną w świecie audio firmę Focal. 10 głośników połączonych z trójdrożnym subwooferem i aktywnym wzmacniaczem potrafi przenieść wprost na salę koncertową.

Poruszone zmysły, cyfrowe wrażenia, kompaktowa kierownica i komfortowe podróżowanie – twoje następne auto to SUV?

Nowocześnie i z przytupem

Dziesiątki godzin spędzanych w korkach wcale nie muszą przeistoczyć się w męczarnię. Pomagają w tym nowoczesne rozwiązania znane dotąd w klasie premium. To jak wizyta w 5-gwiazdkowym SPA. Przednie fotele Peugeota łatwo ustawić w optymalnej pozycji dzięki elektrycznej regulacji. Do tego auto zapamiętuje ustawienie i pozwala cieszyć się z kontaktu z miłą w dotyku skórą Nappa. A to nadal nie koniec atrakcji. Producent oferuje funkcję kilkustopniowego, odprężającego masażu, co w tym segmencie zdarza się wyjątkowo rzadko. Podgrzewanie siedzisk stanowi dodatkowy atut zimową porą, natomiast certyfikat AGR (niemieckie stowarzyszenie na rzecz zdrowych pleców) gwarantuje o najwyższy komfort i brak obaw o jakiekolwiek dolegliwości kręgosłupa.

Peugeot to również wprowadzenie w kolejną dekadę cyfryzacji. I-Cockpit® to zestaw elementów tworzących ergonomiczne miejsce pracy kierowcy wraz z nowoczesnym centrum rozrywki. Niewielkich rozmiarów kierownica pewnie leży w dłoniach, a wirtualne wskaźniki umieszczono w optymalnym miejscu, na linii wzroku kierowcy. Mają 12,3 cala, zmienną grafikę i szerokie możliwości personalizacji. Wyglądają stylowo i przekazują niezbędne informacje dotyczące jazdy, w tym również obraz z nawigacji. Centralny ekran znajduje się na szczycie kokpitu i ma 8 cali. Dysponuje dotykową oraz głosową obsługą i błyskawicznie reaguje na polecenia. System wyposażono w nawigację 3D i tuner cyfrowy DAB. Ponadto na wyświetlacz możemy przenieść ulubione aplikacje ze smartfona opartego na Androidzie lub iOS.

Poruszone zmysły, cyfrowe wrażenia, kompaktowa kierownica i komfortowe podróżowanie – twoje następne auto to SUV?

Jazda na kropelce

Wizyty na stacji nigdy nie należą do przyjemności, jeśli są związane z płatnością za paliwo. W 3008 mogą odbywać się wyjątkowo rzadko – zwłaszcza jeżeli postawimy na zaawansowaną niczym wahadłowiec NASA jednostkę hybrydową. Ekologiczny tandem pracuje zadziwiająco cicho, a na prądzie potrafi przejechać nawet 59 kilometrów. Codzienne dojazdy do pracy, szkoły lub na siłownię nie muszą generować żadnych kosztów. Spory akumulator odzyskuje energię podczas hamowania, a korzystając z publicznych, bezpłatnych ładowarek, zaoszczędzimy spore sumy. Zdecydowanie lepiej je przeznaczyć na hobby niż na benzynę.

Peugeot spodoba się też miłośniczkom dynamicznej jazdy. 300-konna hybryda 3008 w najmocniejszej wersji przyspiesza do setki w 5,9 sekundy!

Dopasuj auto do własnych preferencji

Dawno nie było na rynku tak wszechstronnego modelu. Świetnie sprawdzi się w mieście oraz w długiej, wakacyjnej trasie. Zapewni najwyższych lotów rozrywkę nowoczesnymi multimediami, a w 300-konnej wersji hybrydowej pokazuje dynamiczny pazur. Peugeota można też swobodnie konfigurować i dopasować do własnych preferencji. Kilka specyfikacji wyposażeniowych wraz z rozmaitymi napędami i długą listą dodatków podnoszących komfort i bezpieczeństwo sprawia, że finalna wersja może być jedyną, jaką spotkamy na drodze.