16 marca w warszawskim kinie Muranów rozpocznie się przegląd kina włoskiego Cinema Italia Oggi. W programie znalazło się 9 najnowszych produkcji.
Organizowany wspólnie przez kino Muranów i Włoski Instytut Kultury w Warszawie przegląd odbędzie się już po raz 6. i potrwa od 16 do 21 marca 2017. Widzowie będą mogli obejrzeć najbardziej popularne i najlepiej notowane wśród krytyków produkcje z 2016. Oto filmy, które trafiły do programu przeglądu:
Szybki jak wiatr, reż. Matteo Rovere
W żyłach rodziny De Martino od zawsze płynie... olej silnikowy i benzyna. Mario - głowa rodziny - zmuszony jest ustąpić miejsca córce, młodziutkiej i wyjątkowo utalentowanej Giulii, wspieranej przez Lorisa, swojego czterdziestoletniego i kompletnie nieodpowiedzialnego brata - ekspilota z niezwykłą znajomością w dziedzinie trajektorii i silników. Będą zmuszeni wspólnie powrócić na tor, aby wygrać, stawiając czoła własnym demonom przeszłości i ucząc się, czym właściwie jest rodzina. Nie będzie to prosta nauka.
Kwiatek, reż. Claudio Giovannesi
Daphe, skazana za napad zakochuje się w Joshu, młodym złodzieju. W więzieniu mężczyźni i kobiety nie mogą się widywać i wszelkie relacje są zakazane. Miłość Daphne i Josha rodzi się ze spojrzeń wymienianych między celami, krótkich rozmów przez kraty i potajemnie wymienianych listów. Więzienie nie tylko pozbawia wolności, nie ma w nim też miejsca na miłość. Fiore opowiada o tęsknocie za miłością i o sile uczucia, które łamie każde prawo.
Bez śladu, reż. Gianclaudio Cappai
Próbował o niej zapomnieć, ale ślady przeszłości Bruno nosi wyryte zarówno na skórze jak i pod jej powierzchnią, ukryte między zmarszczkami ciała i duszy, podobnie jak ślady choroby, która powoli go pochłania. Do czasu, gdy ma okazję powrócić do miejsca, gdzie wszystko się zaczęło, nieczynnej cegielni, która stała się schronieniem dla mężczyzny i jego córki. Żadne z nich nie rozpoznaje intruza, którego intencje są coraz mniej jednoznaczne. Aby wyzdrowieć, Bruno musi znaleźć winnego, stawić się czoła temu, co leży u źródła jego nieszczęścia. Musi odnaleźć jego ślady i zatrzeć je, aby spróbować zatrzymać intruza w swoim wnętrzu.
„Uszy”, reż. Alessandro Aronadio
„Uszy” to komedia o zagubieniu się w rzeczywistości, która nas otacza. O świecie, który oszalał, który często wydaje się niezrozumiały, niebezpieczny. O strachu i o pragnieniu anonimowości, które w nas walczą. O tym szumie w uszach, który staramy się każdego dnia ignorować, ukryć pod powierzchnią życia. Jak kurz zamiatany pod dywan" - Alessandro Aronadio (reżyser).
Quo Vado, reż. Gennaro Nunziante
To historia Checco, chłopaka, który spełnił wszystkie swoje marzenia. Chciał mieszkać z rodzicami, aby uniknąć jakże kosztownej niezależności i udało mu się. Chciał żyć w wiecznym narzeczeństwie bez konieczności podejmowania decyzji o małżeństwie i przyszłym potomstwie. W tym także odniósł sukces. Ale przede wszystkim od zawsze marzył o stałej pracy i udało mu się zdobyć posadę idealną: stanowisko w departamencie łowiectwa i rybołówstwa. Zdobywając z lekkością kolejne cele prowadzi życie budzące powszechną zazdrość. Ale pewnego dnia wszystko się zmienia.
Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie,reż. Paolo Genoveseg
Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać...
Spowiedzi, reż. Roberto Andò
W luksusowym hotelu w Niemczech rozpoczyna się szczyt G8 w ramach, którego podjęta będzie decyzja mająca poważne konsekwencje dla niektórych państw. Niespodziewanie sprawy przybierają tragiczny obrót i spotkanie musi zostać zawieszone. Atmosfera pełna strachu i niepewności zagęszcza się. Mnich- człowiek zaskakujący i pełen paradoksów, pod wieloma względami niejednoznaczny - staje się nieugiętym obrońcą tajemnicy spowiedzi, a przedstawiciele władz, zmagający się z poczuciem winy i niepokojem, zaczynają się wahać.
Największe marzenie, reż. Michele Vannucci
To opowieść o Mirko - rzymskim przestępcy, który w wieku 39 lat zdaje sobie sprawę, z tego, że ma przed sobą przyszłość. I dla dobra własnego i swojej rodziny powinien przeżyć ją możliwie jak najuczciwiej. Jego życie zmienia się radykalnie, gdy niespodziewanie, większością 77% głosów zostaje wybrany na przewodniczącego Komitetu Dzielnicowego. Podąża za tym irracjonalnym marzeniem lepszego życia dla siebie i swojej dzielnicy: koniec z dopalaczami, przemocą i obojętnością. Dziś potrzeba wspólnoty, która opiera się na wzajemnej pomocy. Trzeba uruchomić stołówkę dla ubogich i założyć ogródek warzywny, który dałby szansę pracy innym skazanym. To jego marzenie, które jest jednak trudne do zrealizowania.
Nierozłączne reż. Edoardo De Angelis
Viola i Daisy to bliźniaczki syjamskie, które swoim śpiewem urozmaicają śluby i imprezy, utrzymując w ten sposób całą rodzinę. Wszystko gra do momentu, gdy dowiadują się o możliwości operacyjnego rozdzielenia bliźniąt. Każda z nich marzy o normalności: chcą iść na lody, podróżować, tańczyć, napić się wina bez lęku, że ta druga się upije, uprawiać seks. „Bo jestem kobietą”. W rolach głównych wystąpiły debiutujące na srebrnym ekranie, siostry bliźniaczki, Angela i Marianna Fontana. Bliźniaczki miesiącami ćwiczyły chodzenie, bieganie a nawet pływanie, zżyte ze sobą w jedno syjamskie, ciało.