1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Czy szczera rozmowa ma jeszcze dla nas znaczenie?

Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Jak często pytamy siebie, co jest dla nas ważne? - Takie pytanie to dobry punk wyjścia do głębszych przemyśleń i rozmowy z bliskimi. Podkreślamy zwykle, że bardzo zależy nam na budowaniu dobrych relacji, ale z jakiegoś powodu tego nie robimy...

  Zamiast zadbać, chociaż czasami, o ważne dla nas sprawy, ciągle dokądś biegniemy. Coraz rzadziej możemy pozwolić sobie na szczerą wymianę myśli i wrażeń w gronie przyjaciół, bo trudno nam znaleźć dla nich czas.

Czasu brakuje nam również dla najbliższych. Małżonkowie, partnerzy czy rodzice z dziećmi często nie widzą się przez cały dzień. Jedyne, na co mają czas wieczorem, to wymienić się zdawkowymi informacjami i ustalić sprawy organizacyjne na kolejny dzień. Kiedy znaleźć dłuższą chwilę na rozmowę o życiu, marzeniach, pasjach?

Bez wątpienia pogadanki przy herbatce i ciasteczkach odchodzą do lamusa. Za ileś lat takie „fanaberie” będą kojarzyły się głównie z filmami kostiumowymi. Komunikacja będzie wyglądać... no właśnie, jak może wyglądać język przyszłości? Jak będziemy się porozumiewać? Telepatycznie?

Póki co mamy boom serwisów społecznościowych. Bez oporów, niekonieczne anonimowo, wymieniamy się tym, co nam w duszy gra, albo częściej tym, co nam nie gra… Zamiast z ust słowa wychodzą spod palców, wystukiwane na klawiaturze. Piszemy szybciej niż mówimy! Jako nicki wypisujemy na forach to, na co mamy ochotę, bawiąc się nieraz w hejterów. Wyrzucamy z siebie więcej niż mielibyśmy odwagę przy najbliższej osobie. Pozostaje pytanie: czy nas to rozwija? Co nam to daje i w jakim kierunku zmierza? Bo przecież nie zastąpi prawdziwych relacji... Musielibyśmy pozbawić się zmysłów, którymi odbieramy świat i zmniejszyć gamę naszych uczuć. Na razie większość obserwacji, poczynionych przez psychologów, potwierdza, jak ważne są bezpośrednie kontakty z ludźmi. Poza tym, otwarta, ciepła rozmowa z drugim człowiekiem pozwala nam też na lepszy kontakt ze sobą. Przekonuje o tym choćby ceniona, uwielbiana przez miliony Polek psycholożka i psychoterapeutka Katarzyna Miller, która wspólnie z marką VOX i znanymi osobami ze świata kultury czy biznesu, prowadzi cykl rozmów o sprawach najbardziej istotnych w naszym życiu. Czym jest szczęście? Co znaczy naprawdę być sobą? Na czym polega "droga wewnętrzna", na którą coraz więcej osób się decyduje?

Zaniedbując ten wewnętrzny obszar życia i zmniejszając wciąż przestrzeń na dzielenie się odczuciami z najbliższymi, niepostrzeżenie oddalamy się od nich. To, co powinno być najważniejsze, schodzi w codziennym biegu na dalszy plan, a my nie zawsze jesteśmy świadomi narastającej w nas frustracji. Bo jak długo można ignorować własne potrzeby, w tym jedną z podstawowych potrzeb polegającą na budowaniu relacji z bliskimi osobami? W końcu dochodzimy do miejsca, gdy jedyną osobą, z którą możemy naprawdę od serca porozmawiać jest… terapeuta. I wtedy okazuje się, że w końcu musimy znaleźć czas na ważne sprawy, kiedy zlekceważone obszary życia w pełni się ujawniają i upominają o większą uwagę. Czy musimy czekać na taki moment?

Internet, mądrze wykorzystywany, może nieść wiele inspiracji. Warto więc surfować w sieci w takim kierunku, który będzie nas wspierał w zmianach na lepsze. Zamiast tracić czas, szukajmy porad, zagadnień i osób, które wniosą w nasze życie więcej pozytywnej energii. Takie działania pomogą nam lepiej poznać siebie. Pamiętajmy też, że rozmowa to najlepszy sposób, żeby poznać i zrozumieć drugiego człowieka. Odsłaniamy wtedy nasze wnętrze i pokazujemy, co jest dla nas najważniejsze.

Dlatego właśnie marka VOX, myśląc o wnętrzu na wiele sposobów, zaprosiła Katarzynę Miller do ciekawych, inspirujących rozmów. To nieszablonowe podejście do wnętrza pokazuje, jak ważne jest, aby zadbać nie tylko o wygląd tego, co nas otacza, ale potraktować temat dużo szerzej. W końcu to, co mamy wokół siebie powinno dobrze współgrać w z tym, co mamy w sobie...

Co tydzień na  pojawią się interesujące rozmowy Kasi Miller z wyjątkowymi gośćmi: osobistościami ze świata sztuki, filmu, m.in. Zbigniewem Zamachowskim, Wojciechem Błachem, Michałem Olszańskim czy Kamilem Lemieszewskim.

Przez najbliższe pół roku, od połowy września do końca marca, VOX razem z Katarzyną poruszy tematy wolności osobistej, miłości, szczęścia, rozwoju, wartości życia. Wspólnie zaproszą nas do rozmowy o najbardziej nurtujących kwestiach, szukając choćby odpowiedzi na pytanie „jak żyć”? Żyć dobrze… co dla każdego znaczy co innego. Przede wszystkim mnie się to kojarzy z byciem sobą. Ludzie się natychmiast pytają, co to znaczy. I wcale nie jest łatwo na to odpowiedzieć, tak samo jak nie jest łatwo odpowiedzieć na pytanie jak żyć. Żyć intensywnie, żyć dobrze, żyć prawdziwie, żyć autentycznie, żyć  z pasją mówi Kasia Miller - Najbardziej zdrowo jest żyć pomiędzy ryzykiem a bezpieczeństwem.

Akcja trwa nie tylko w przestrzeni wirtualnej! Co miesiąc w jednym z salonów VOX: w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu odbędzie się spotkanie z Katarzyną Miller. Każdy z gości w trakcie spotkania będzie mógł podzielić się swoją opinią, zadać pytanie i opowiedzieć o swoich doświadczeniach. Dla wszystkich, którzy nie będą mogli dotrzeć na spotkanie z Katarzyną na prowadzona będzie relacja na żywo.

Raz w miesiącu Kasia Miller będzie też wysyłać, do chętnych osób, napisany przez siebie list. Jak go otrzymać? Wystarczy wejść na i wypełnić formularz. Istnieje także możliwość zaproponowania własnego tematu do rozmowy, odpowiadając na jeden z listów Kasi. Najbardziej nurtujące zagadnienia Kasia poruszy w kolejnej korespondencji i podczas nadchodzących spotkań w salonach VOX.

Szczegóły akcji i wszystkie formaty rozmów zebrane są w wygodnej i inspirującej formie na stronie .

KATARZYNA MILLER

Charyzmatyczna psychoterapeutka, psycholożka, filozofka i poetka. Wykładowczyni na podyplomowych Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim oraz na licznych warsztatach rozwojowych. Ulubiona felietonistka Polek na stałe współpracująca z magazynem „Zwierciadło”. Zarówno w swoich książkach, jak i wykładach Kasia nie boi się podejmować problematyki miłości, umiejętności kochania, czy pracy nad sobą. W bestsellerowych „Chcę być kochana tak, jak chcę” i „Instrukcja obsługi faceta” przewrotnie portretuje kobietę i mężczyznę oraz pomaga zrozumieć wzajemne różnice. Szczera do bólu, otwarta na każdego.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze