1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Karnisz, a wystrój wnętrza - jak wybrać odpowiedni?

Karnisz stanowi niezbędny element aranżacji okiennej. (Fot. materiały prasowe)
Karnisze stanowią niezbędny element aranżacji okiennej w każdym pomieszczeniu. Występują one w różnych wariantach, dlatego też wybór odpowiedniego często sprawia nam wiele trudności. Jak więc dobrać idealny karnisz do naszego stylu pomieszczenia? Podpowiadamy!

Karnisze i ich rola w aranżacji okiennej

Karnisz to ważna część dekoracji okna, która ma istotny wpływ na wygląd całego pomieszczenia. Musi on dobrze harmonizować z resztą dekoracji - nie powinien wychodzić na pierwszy plan, lecz stać się integralną częścią całego wnętrza. Podpowiadamy więc, jakie elementy wystroju należy wziąć pod uwagę przy wyborze dobrego karnisza.

Karnisze, a rodzaj pomieszczenia

Przy wyborze karnisza (np. ), warto zwrócić uwagę przede wszystkim na stylistykę naszego wnętrza. Jeśli będziemy trzymać się tej zasady, jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia efektu spójnej aranżacji. Wyjątkiem są wnętrza połączone, np. kuchnia i jadalnia. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wtedy zakup takich samych karniszy, (chyba, że obie strefy zaaranżowane zostały w zupełnie inny sposób).

Zobacz także:  

Materiał wykonania i kolor karnisza

Na rynku dostępne są karnisze w wielu wariantach kolorystycznych, a także wykonane z różnych materiałów (metal, drewno, tworzywo sztuczne). Karnisze wykonane z tworzyw sztucznych występują zarówno w formie szyn sufitowych, jak i klasycznych drążków. Drewniane karnisze najlepiej prezentują się w dużych przestrzeniach i świetnie współgrają z dekoracjami wykonanymi z tego samego materiału, co wprowadza niezwykle przyjemny i przytulny klimat.

Grubość karnisza i wykończenie (minimalistyczne lub z ozdobnikami) także mają duże znaczenie. Wybierając karnisz trzeba więc zachować równowagę i balans, aby nie przesadzić z ilością dekoracji i nie stworzyć aranżacyjnego harmidru.

Szukasz karniszy do swojego mieszkania? Odwiedź .

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze