1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Materiał partnera

Kołdra obciążeniowa i jej pozytywne działanie

(Fot. materiały partnera)
Kołdra obciążeniowa senric, nazywana również kołdrą sensoryczną, z wyglądu przypomina zwykłą kołdrę do spania, a w rzeczywistości pod wieloma względami się od niej różni. Jest przede wszystkim sporo cięższa, dzięki czemu „dociska” ciało osoby nią przykrytej, wywołując w ten sposób pozytywny wpływ na organizm, poprawę jakości snu i zdrowia psychicznego. Jak działa kołdra obciążeniowa, dla kogo jest przeznaczona i w walce z jakimi problemami pomaga?

Korzyści ze stosowania kołdry obciążeniowej senric

Czas przeznaczany na sen ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia, dlatego tak ważne jest, aby był odpowiednio długi i przynosił regenerację. Warto zadbać o jego jakość, a jednocześnie swoje zdrowie, wybierając kołdrę sensoryczną senric.

Największą zaletą korzystania z kołdry obciążeniowej jest poprawa jakości i komfortu snu. Wywiera ona korzystny wpływ na fazę snu głębokiego, podczas której organizm najefektywniej się regeneruje. Dlatego właśnie doskonale sprawdza się w walce z bezsennością, czy innymi problemami ze snem.

(Fot. materiały partnera)

Podczas leżenia pod kołdrą sensoryczną stymulowany jest układ proprioceptywny, co wspomaga integrację sensoryczną. Przyczynia się to do obniżenia poczucia ogólnego niepokoju, jednocześnie pobudza ciało oraz umysł do aktywności. Zredukowany zostaje poziom stresu i napięcia, dzięki czemu organizm może skutecznie wyciszyć się po całym dniu wrażeń. Znikają uporczywe myśli, a troski i zmartwienia odchodzą na dalszy plan.

Kołdra obciążeniowa jest cięższa niż zwykła kołdra, przez co delikatnie naciska na ciało, dociskając je do materaca. Dzięki temu pojawia się uczucie bycia obejmowanym przez kogoś. W ten sposób zwiększa się poczucie bezpieczeństwa i komfortu, co przynosi swego rodzaju ukojenie i pozwala szybciej zasnąć.

To jeszcze nie wszystko. Kołdra sensoryczna poprawia koncentrację w ciągu dnia, a lepsze skupienie ułatwia zapamiętywanie. Wyspany organizm działa po prostu sprawniej.

(Fot. materiały partnera)

Kołdra obciążeniowa senric – kto powinien z niej korzystać?

Kołdra obciążeniowa marki senric to produkt przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy chcą poprawić jakość swojego snu. Stworzona została z myślą o osobach dorosłych żyjących w ciągłym stresie, które ze względu na problemy ze snem borykają się z brakiem energii, złym samopoczuciem czy gorszą koncentracją i pamięcią. Z kołdry sensorycznej senric mogą korzystać również dzieci, szczególnie te wymagające terapii integracji sensorycznej, u których występuje ADHD, autyzm, porażenie mózgowe, zaburzenia i stany lękowe, depresja lub inne problemy psychosomatyczne.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze