1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Depilacja laserowa pach – ile razy powtarzać zabieg, efekty

(Fot. materiały partnera)
(Fot. materiały partnera)
Depilacja laserowa pach cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród osób, które chcą pozbyć się owłosienia na stałe. Jak depilować pachy, by cieszyć się długotrwałym efektem? Jak przygotować się do depilacji pach i jak często powtarzać zabieg?

Jak depilować pachy?

Metod depilacji jest dziś bardzo wiele, jednak nie każda przynosi zadowalające efekty. Osoby, którym zależy na oszczędności czasu i pieniędzy oraz gładkiej skórze bez podrażnień przez długi czas, z pewnością powinny rozważyć depilację pach laserem.

Depilacja laserowa pach – efekty

Efekty depilacji laserowej pach są bardzo zadowalające. Po serii zabiegów większość osób zauważa znaczną redukcję owłosienia. Włosy stają się cieńsze, słabsze i mniej widoczne. W przypadku wielu osób, owłosienie w okolicach pach staje się prawie niewidoczne po kilku sesjach.

Depilacja laserowa pach – jak się przygotować?

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej pach jest kluczowe, aby osiągnąć najlepsze efekty i uniknąć ewentualnych komplikacji. Oto kilka ważnych kroków:

  • Rezygnacja z opalania: Bezpośrednie opalanie przed zabiegiem może zwiększyć ryzyko podrażnień skóry. Należy unikać słońca lub solarium przez co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem.
  • Rezygnacja z kosmetyków: Przed zabiegiem nie należy stosować kosmetyków lub dezodorantów w okolicach pach, ponieważ mogą one utrudnić działanie lasera.
  • Ogolona skóra: Skóra w obszarze poddawanym zabiegowi powinna być ogolona przed wizytą w gabinecie kosmetycznym. To pozwoli na skoncentrowanie się laserem na włosach, a nie na ich widocznej części.
  • Konsultacja z profesjonalistą: Wybierając się na zabieg do salonu depilacji, warto wcześniej skonsultować się ze specjalistą, który wyjaśni przebieg zabiegu, a także wykluczy ewentualne przeciwwskazania.

Depilacja laserowa pach – co ile tygodni należy powtarzać zabieg?

Zazwyczaj konieczne jest od 6 do 8 sesji depilacji laserowej w okolicach pach, aby uzyskać trwałe efekty. Wynika to z cyklu wzrostu włosów oraz fazy anagenu, czyli fazy wzrostu, w której włosy są najlepiej podatne na działanie laserów. Oczywiście to, ile razy trzeba powtórzyć zabieg depilacji jest kwestią indywidualną i zależy od wielu czynników, m.in. rodzaju i grubości włosa.

Laserowa depilacja pach

Nie ulega wątpliwości, że depilacja laserowa pach jest skutecznym i wygodnym zabiegiem, jednak nie każdy ma czas na regularne wizyty u kosmetyczki. Osoby, które cenią sobie wolny czas i jednocześnie chcą zadbać o perfekcyjny wygląd, mogą rozważyć depilację przy pomocy popularnych dziś urządzeń IPL, takich jak polecany przez wielu Philips Lumea – https://www.philips.pl/c-m-pe/usuwanie-wlosow/lumea-ipl. Depilacja światłem IPL to obecnie jeden z najwygodniejszych i najbezpieczniejszych sposób depilacji, co więcej – zabieg, można przeprowadzić błyskawicznie w zaciszu domowym. To bezbolesna metoda, która zapewnia natychmiastowe i trwałe efekty, nawet do 12 miesięcy, pozostawia skórę gładką i przyjemną w dotyku, a także oszczędza czas i pieniądze. Prócz tego – w przeciwieństwie do tradycyjnych metod golenia (wosk, maszynka) – nie podrażnia skóry.

Atutem jest także łatwość obsługi urządzenia i bezpieczeństwo. Nowoczesne depilatory IPL posiadają zaawansowane systemy bezpieczeństwa, liczne funkcje/opcje depilacji, które można dopasować do typu włosa i skóry, a nawet dedykowane aplikacje wspierające oparte na sztucznej inteligencji. To wszystko sprawia, że depilacja laserowa staje się jeszcze bardziej komfortowa i wygodniejsza.

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze