1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Retinol zdetronizowany? Opracowana przez francuskich naukowców technologia to przełom w pielęgnacji przeciwstarzeniowej

(Fot. Spotlight/Launchmetrics)
(Fot. Spotlight/Launchmetrics)
Zobacz galerię 8 zdjęć
Ostatnie lata należały do niego. Retinol bezkonkurencyjnie zdominował trendy pielęgnacyjne stanowiące broń w walce z upływającym czasem. I kiedy już wszystkim wydawało się, że do żadnych zmian w obrębie dostępnych na rynku składników o działaniu przeciwstarzeniowym nie dojdzie, zespół francuskich naukowców z laboratorium marki NUXE dokonał absolutnie rewolucyjnego odkrycia. Technologia Alfa[3R], bo o niej mowa, w innowacyjny sposób łączy nowoczesne technologie ze składnikami pochodzenia naturalnego, nieodwracalnie zmieniając oblicze branży beauty.

Czasy, w których cała moja rutyna pielęgnacyjna opierała się na szarym mydle i jednym kremie podkradanym bez głębszej refleksji nad jego przeznaczaniem z kosmetyczki mamy, pamiętam tak dobrze, jakby to było wczoraj. Brutalna prawda jest jednak taka, że od fazy tej nastoletniej ignorancji minęły długie lata, na przestrzeni których znacząco zmieniło się i moje podejście do dbania o skórę, i stopień zaawansowania badań laboratoryjnych stojących za dostępnymi na rynku kosmetykami. Świat poszedł do przodu, czego najlepszym przykładem jest niezwykle innowacyjna linia nowych produktów przeciwstarzeniowych NUXE z technologią Alfa[3R]. Brzmi enigmatycznie? Spokojnie, już wszystko wyjaśniamy.

Innowacja przeciwstarzeniowa

Za odkrycie nowej formuły pielęgnacyjnej anti-aging odpowiada wysoce wyspecjalizowany zespół naukowców związanych z laboratorium NUXE, które może pochwalić się ponad 30-letnim doświadczeniem w dziedzinie badań i rozwoju oraz ponad 40 patentami. I to tylko jeden z powodów, który sprawia, że osiągnięcia ulubionej marki aptecznej Francuzek wcale nie ustępują profesjonalnym markom gabinetowym. Wręcz przeciwnie. Najnowsza odsłona kultowej gamy kosmetyków Nuxuriance ULTRA uważana jest za absolutny przełom w dziedzinie naturalnej pielęgnacji skóry.

„Zawsze wierzyłam w nieograniczony potencjał R&D, który pozwala tworzyć innowacyjne i skuteczne produkty przeciwstarzeniowe. Poszukiwanie silnych składników i nowych działań, z klinicznie przetestowaną i udowodnioną skutecznością, jest kluczowym, stale powtarzającym się tematem wśród moich zespołów. Stworzyć alternatywę dla retinolu, lepiej tolerowaną przez skórę i o sile działania nie równoważnej, ale przewyższającej ten prekursorski składnik przeciwstarzeniowy - to było ogromne wyzwanie! Zależało nam również, aby przy tym, jak zawsze pozostać wiernym naszym zasadom i zamknąć innowacyjną technologię w zmysłowych formułach, uwielbianych przez kobiety. Udało nam się sprostać temu wyzwaniu dzięki ekskluzywnej technologii wykazującej rewolucyjne działanie na wszelkie oznaki starzenia.” – mówi Aliza Jabès, założycielka oraz prezes NUXE Group.

I tak, po wielu miesiącach wytężonych starań badaczy, światło dzienne ujrzała nowatorska, przebadana dermatologicznie i prawie w całości objęta trzema patentami, linia produktów do pielęgnacji Nuxuriance ULTRA z technologią Alfa[3R]. Wykazano, że działa ona na skórę na trzech różnych poziomach, zapewniając kompleksową korektę głównych oznak starzenia. Spektakularne efekty to wynik trzech kompleksowych procesów naprawczych. Niekonwencjonalna formuła opracowana przez francuskich naukowców widocznie rewitalizuje poprzez aktywację keratynocytów, dogłębnie regeneruje, zwiększając proliferację keratynocytów oraz redukuje zmarszczki, wygładzając nierówności i przyspieszając odnowę naskórka.

Wyniki testu konsumenckiego nie pozostawiają wątpliwości co do skuteczności innowacyjnego przepisu na młodość Laboratoire NUXE. 90 proc. przebadanych kobiet potwierdza, że ich skóra stała się bardziej napięta, a aż 96 proc. z nich zwraca uwagę na zwiększoną jędrność. Te liczby mówią same za siebie.

Analiza składu

Wiedzieliście, że każda roślina ma swój unikalny i niepowtarzalny kod genetyczny, który ją charakteryzuje? Eksperci firmy NUXE postanowili wykorzystać to, decydując się na zaawansowane badania botaniczne DNA. Pozwoliły one na identyfikację, weryfikację, aż w końcu na wybór najbardziej aktywnych cząsteczek z określonych gatunków roślin. Na kanwie otrzymanych w ten sposób wyników analizy, unikalną recepturę technologii Alfa[3R] oparli na trzech składnikach aktywnych. W składzie najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów marki znajdziecie:

  • Alfalfa, czyli organiczny ekstrakt z lucerny siewnej o silnym działaniu odbudowującym skórę właściwą i naskórek, który naśladuje działanie retinolu.
  • Kwas hialuronowy pochodzenia naturalnego, uzyskany w procesie biofermentacji o działaniu regenerującym na włókna skóry.
  • Ekstrakt z liliowca rdzawego posiadający unikalne właściwości antyoksydacyjne i ujędrniające.

Naszej uwadze nie umknęła także uzależniająca kompozycja zapachowa z nutami kwiatu pomarańczy, maliny i drzewa sandałowego. Musicie poczuć to własnym nosem i na własnej skórze.

Technologia Alfa [3R] versus Retinol

Skuteczność wystawiającej na próbę retinol innowacji została potwierdzona badaniami klinicznymi. Test in vitro przeprowadzony został w laboratorium na dwóch formułach o identycznej bazie, z których jedna zawierała stężenie retinolu zwykle stosowane na rynku, a druga stężenie technologii Alfa[3R] znajdujące się w formułach do pielęgnacji twarzy Nuxuriance ULTRA Alfa[3R]. Nie zaskoczy was pewnie, że to ta druga wykazała najwyższy poziom aktywności na każdym z 3 biomarkerów charakteryzujących regenerację naskórka.

Ale to nie koniec. Receptura oparta na kwasie hialuronowym, koncentracie roślinnym z lucerny siewnej oraz ekstrakcie z liliowca, jest również bezpieczniejsza i łatwiejsza w obsłudze. W przeciwieństwie do retinolu, który z uwagi na swoje właściwości złuszczające może powodować podrażnienia, zaczerwienienia, napięcie, suchość i pieczenie skóry, jest bezpieczna i przystosowana do każdego rodzaju skóry. Co więcej, nie wymaga dodatkowej ochrony UV. Werdykt wydaje się być oczywisty: 1:0 dla naturalnego następcy retinolu.

Potrójne działanie na osiem sposobów

Jeśli przyjemności chodzą parami, to przyjemności wzbogacone o udokumentowane działanie przeciwstarzeniowe łączą się w oktety. Kolekcja Nuxuriance ULTRA z technologią Alfa[3R] składa się z aż ośmiu produktów. Na początek chciałabym przedstawić wam mojego osobistego ulubieńca, czyli Krem przeciwstarzeniowy na dzień Nuxuriance ULTRA. Aż 81 proc. testujących go kobiet zauważyło, że ich skóra stała się bardziej jędrna już po pierwszym użyciu, natomiast w dłuższej perspektywie, bo po miesiącu stosowania, 76 proc. zadeklarowało wyraźne wygładzenie zmarszczek. 9 na 10 kobiet sięgnęłoby po niego ponownie. Wow!

Aby zaopiekować potrzeby każdej z nas, marka Nuxe wprowadza do sprzedaży także dwa alternatywne kremy na dzień. Jeden o jeszcze bogatszej konsystencji, specjalnie dla skór suchych i bardzo suchych osób oraz drugi, łączący dwie funkcje: fotoprotekcji i anti-aging, krem SPF 30. Wyczerpującą gamę produktów dopełniają serum przeciwstarzeniowe na przebarwienia wzbogacone witaminą C, redukujący zmarszczki mimiczne krem do skóry wokół oczu i ust oraz naprawczy krem na noc.

(NUXE Nuxuriance ULTRA Krem przeciwstarzeniowy na dzień / Fot. Materiały partnera) (NUXE Nuxuriance ULTRA Krem przeciwstarzeniowy na dzień / Fot. Materiały partnera)

Twórcy linii pomyśleli jednak nie tylko o naszych twarzach, ale i ciałach. W sprzedaży już teraz dostępne są dodatkowo: ujędrniające mleczko do ciała oraz wyrównujący koloryt, wygładzający i odżywczy krem do rąk.

(NUXE Nuxuriance ULTRA Ujędrniające mleczko do ciała / Fot. Materiały partnera) (NUXE Nuxuriance ULTRA Ujędrniające mleczko do ciała / Fot. Materiały partnera)

Zdjęcia wszystkich produktów wraz z ich cenami znajdziecie w naszej galerii.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze