fbpx

Jaki materac 100×200 wybrać do spania? Porównanie rodzajów materacy oferowanych przez Hilding Anders

Jaki materac 100x200 wybrać do spania? Porównanie rodzajów materacy oferowanych przez Hilding Anders
Fot. materiał partnera

Sprawdź, jakie materace w tym rozmiarze posiada w swojej ofercie Hilding i który z nich najlepiej sprawdzi się w Twoim łóżku.

Materace piankowe

Najbardziej popularnymi materacami piankowymi są materace wysokoelastyczne, termoelastyczne oraz lateksowe. W popularnym rozmiarze 100×200 cm znajdziesz je w ofercie Hilding. Sprawdź, czym się różnią:

Materace wysokoelastyczne – są wykonane z pianki, która dopasowuje się do kształtu ciała pod wpływem nacisku. Dzięki temu bardzo dobrze podpiera kręgosłup na każdym jego odcinku. Po ustąpieniu nacisku szybko wraca jednak do swojego pierwotnego kształtu, dzięki czemu nie odkształca się z czasem.

Dla kogo to najlepszy materac:

 • osób, które chcą się komfortowo wysypiać, ale nie chcą wydać na to fortuny
 • dzieci oraz nastolatków, bo zapewnia dobre podparcie dla ich rozwijającego się kręgosłupa
 • osób, które na co dzień spędzają większość czasu w nieprawidłowej pozycji

Materace termoelastyczne – to materace wykonane z pianki, która pod wpływem nacisku ciała i jego temperatury dopasowuje się do jego kształtu. Gwarantuje to jeszcze lepsze, niż w przypadku pianki wysokoelastycznej, dopasowanie do kręgosłupa.
Taki materac jest jednak też droższy.

Jaki materac 100x200 wybrać do spania? Porównanie rodzajów materacy oferowanych przez Hilding Anders
Fot. materiał partnera

Dla kogo to najlepszy materac:

 • osób, które mają problemy z kręgosłupem
 • seniorów
 • osób, które często marzną w nocy, bo pianka termoelastyczna utrzymuje wysoką temperaturę ciała
 • sportowców, bo pianka termoelastyczna bardzo dobrze regeneruje mięśnie

Materace lateksowe są stworzone z wielu warstw pianki lateksowej, którą cechuje bardzo dobra wentylacja. Jest też najmniej uczulającym materiałem ze wszystkich.

Dla kogo to najlepszy materac:

 • dzieci, w tym niemowląt, przez swoje antyalergiczne właściwości
 • osób cierpiących na alergię lub astmę

Nowoczesne materace sprężynowe

Najbardziej nowoczesne materace sprężynowe to materace kieszeniowe lub multipocket. W obu typach materacy każda sprężyna jest zamknięta w tak zwanej kieszeni. Dzięki temu wszelkie drgania między sprężynami są amortyzowane, a same sprężyny są bardziej wytrzymałe. W materacach multipocket kieszenie są węższe, dzięki czemu można w materacu umieścić więcej sprężyn. To z kolei sprawia, że materac jest jeszcze bardziej wytrzymały, ale też droższy.

Dla kogo to najlepsze materace:

 • osób o wysokiej wadze ciała
 • partnerów, którzy nie chcą czuć wzajemnie swoich ruchów na łóżku
 • takie materace są też dobrym wyborem dla nastolatków, ze względu na swoją zwiększoną wytrzymałość
 • osób, które chcą zapewnić sobie komfortowy i zdrowy sen

Nietypowe materace – hybrydowe oraz nawierzchniowe

W ofercie szwedzkiego producenta Hilding Anders znajdziesz też materace hybrydowe w rozmiarze 100×200. To najnowocześniejsze typy materacy, które jako bazę mają warstwę multipocket lub kieszeniową,a na górze są pokryte pianką. To sprawia, że taki materac łączy najlepsze cechy materacy piankowych i sprężynowych, jest uważany za najbardziej luksusowy i polecany osobom, którym zależy na jak najbardziej komfortowym śnie.

Z kolei materac e nawierzchniowe to materace, które nakłada się na łóżko lub kanapę. Są cieńsze od klasycznych materacy i warto stosować je wtedy, gdy Twoja sofa czy materac w łóżku są niewygodne. Materace nawierzchniowe są tańsze od klasycznych, dlatego pozwalają poprawić komfort Twojego snu w przystępnej cenie. Takie typy materacy także posiada w swojej ofercie Hilding.

* Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością i skandynawskim stylem.

W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowych rozwiązań zastosowanych w marce prywatnej Sleepmed.