fbpx

Kołdry Ludwika? Gdzie tu mieszka ciepło?

Kołdry Ludwika? Gdzie tu mieszka ciepło?
Fot. materiał partnera

Każdej nocy spędzamy około 6-8 godzin śniąc. To taka pora, w której wszystkie myśli wyjątkowo łatwo zrywają się ze smyczy. A patrząc w niebo; zanim jeszcze zaśniesz, możesz dostrzec, że gdzieś tam uśmiecha się do Ciebie jakaś gwiazda. 

Oczywiste jest, że sen powinien nam się kojarzyć wyłącznie z  przyjemnością. Ten czynnościowy stan ośrodkowego układu nerwowego jest podstawową biologiczną potrzebą organizmu, bez której ludzka egzystencja nie ma sensu. Jednak żeby sen był efektywny, najpierw należy szczególnie zadbać o jego komfort. Ważną kwestią jest dobór nie tylko odpowiedniego materaca, który skutecznie zmniejsza napięcie mięśniowe i wygodnej poduszki, ale też kołdry.

Idealnie dobrana kołdra to nie tylko komfort cieplny. To również krok w stronę lepszego samopoczucia,  chwila oddechu w miejskiej dżungli i rozbawianie ciała łaskotaniem. Pod kołdrą znajdziesz schronienie, by uciec przed pędzącym światem. Idealnie dobrana kołdra to Ludwika.

Wiosną. Skicham się ze szczęścia.
Latem. Planeta mogłaby dać w końcu odetchnąć.
Jesienią liście muszą się wyszumieć.
Zimno zimą. Śnieży. I wcale nie chodzi o telewizor.

To mit, że na każdą porę roku potrzebujesz oddzielnej kołdry. Dokładnie zaplanowany zakup z pewnością oszczędzi Ci miejsca na przechowywanie czterech kołder. Właściwa zapewni ciepło zimą, a latem poruszona podmuchem wiatru upragniony przewiew.

Wypełnienie

W tym przypadku stawiamy na lekkość, miękkość i wytrzymałość! Dokładnie takie są naturalne wypełnienia. W wielu domach bezsprzecznie królują kołdry puchowe, cenione za doskonałą izolację ciepła przez cały rok. Zimą perfekcyjnie utrzymują odpowiednią temperaturę, latem zaś zapewniają dużą przepuszczalność powietrza. Zwróć uwagę na cechę, jaką jest równomierne rozmieszczenie puchu. Źle rozłożony przemieszcza się i powoduje tworzenie zbitych form, przez co sen znacznie traci na jakości.

Rozmiar

Rozmiar kołdry należy dobierać bardzo uważnie. Nadrzędne znaczenie w tym przypadku mają wymiary łóżka. Wybieramy zatem kołdrę adekwatną do szerokości ramy łóżka. Zbyt mała powoduje dyskomfort, zwłaszcza gdy dzielimy przestrzeń z drugą osobą, a zbyt duży rozmiar kołdry może się zsuwać z łóżka, co z kolei rodzi frustrację. W kwestii rozmiaru kołder z przyjemnością doradzą pracownicy sklepu internetowego Pościel To.

Kołdry Ludwika? Gdzie tu mieszka ciepło?
Fot. materiał partnera

Klasa ciepła

Klasa ciepła wydaje się dość trudną terminologią. Ale nic bardziej mylnego! Pod tym enigmatycznym hasłem kryje się sezon, na który, ma być przeznaczona kołdra. Naszym zdaniem najlepsze są kołdry całoroczne. Dedykowane osobom ceniącym sobie ekonomiczne rozwiązania. Zimną skutecznie ogrzeją zmarznięte ciało, a latem dzięki doskonałemu przewodzeniu powietrza nieco ograniczają ciepło.

Wykonanie

Zadbajmy przede wszystkim o jakość wypełnienia i estetyką szwów. Sprawdźmy, czy puch pochodzi z renomowanych zakładów pierzarskich. Wtedy możemy się cieszyć sprężystą kołdrą, która pod wpływem intensywnej eksploatacji błyskawicznie odzyskuje swój pierwotny kształt. Wysokojakościowa kołdra z naturalnym wypełnieniem może nam towarzyszyć nawet przez 10 lat, pod warunkiem precyzyjnego wykonania.

Poszycie

To kwestia równie ważna co wypełnienie. Z poszyciem kołdry mamy nieustanny kontakt w nocy, gdy ta głaszcze i ogrzewa nasze ciało. Najlepszym i zarazem przyjaznym dla alergików poszyciem będzie 100% bawełna o gęstym splocie, ta tkanina jest niezwykle przyjemna w dotyku i delikatna. Ponadto te estetyczne poszycie cenione przez wielu, nadaje kołdrze subtelności i elegancji.

Zgodnie z ideą stale przyświecającej producentowi poduszek i kołder Ludwika o wyborze kołdry powinny decydować istotne czynniki. Specjalizująca się w tym co najlepsze załoga, doskonale wie, jak ważny jest dobry i głęboki sen. W zależności od indywidualnych preferencji w swoich produktach chowa doskonałe pierwsze wrażenie. Wybierając kołdrę powinniśmy zwrócić uwagę na ewentualne alergie, wymiary łóżka, predyspozycje partnera i poszycie. Jednak niezależnie od tego, co wybierzesz produkt marki Ludwika będzie wartością.