fbpx

Stelażowy basen ogrodowy – idealny do nauki pływania

Stelażowe baseny ogrodowe są idealnym miejscem do oswojenia dziecka z zabawą w wodzie. Są znacznie bezpieczniejsze niż baseny publiczne, zwłaszcza jeśli dbamy o regularne zmienianie filtrów oraz oczyszczanie wody.

Czy w basenie stelażowym można nauczyć dzieci pływać?

Dzieci uwielbiają baseny stelażowe ze względu na ich duży rozmiar, który przypomina te dostępne w Aquaparkach. W takim basenie możemy zamontować dodatki, np. zjeżdżalnię, która zapewni najmłodszym najlepszą zabawę w upalne dni. Baseny o większych rozmiarach umożliwiają także umieszczenie w nich dmuchanych materaców, które zdobywają coraz więcej miłośników wśród maluchów. Często jednak zdarza się, że rodzice zastanawiają się, czy basen stelażowy to dobre rozwiązanie na naukę pływania. Jest to możliwe, ale należy wybrać odpowiednie baseny stelażowe do ogrodu, aby zapewnić naszym pociechom pełne bezpieczeństwo.

Jaki basen stelażowy do nauki pływania?

Do nauki pływania specjaliści polecają duże baseny stelażowe, które umożliwiają dzieciom swobodne stawianie pierwszych kroków w wodzie. Tego typu akcesorium pozwoli maluchom stanąć na dnie w momencie niepewności i strachu, co jest niezwykle częste podczas pierwszej nauki. Warto także zwrócić uwagę na baseny stelażowe o większych głębokościach, które możemy napełniać większą ilością wody.

Do nauki pływania u małych dzieci nie warto kupować bardzo głębokich basenów, które mają np. 120 cm głębokości. W takim basenie maluch nie wstanie swobodnie i może czuć obawę przed wodą. Dobrym wyborem jest niższy basen stelażowy o głębokości maksymalnej 80 cm.

Jak kształt basenu zalecają państwo do nauki pływania?

Do nauki pływania dziecka wybierzmy baseny prostokątne ze stelażem ze sklepu Dollo. Taki kształt pozwala na znacznie szybszą naukę pływania, ponieważ dziecko ma większą swobodę ruchu niż w basenach okrągłych. Poza tym w momencie, kiedy maluch nauczy się już pływać, będzie mógł nie tylko trenować, ale również spędzać czas na zabawie w wodzie, jaką dzieciaki kojarzą z popularnych parków wodnych typu Aquapark.

Czy baseny stelażowe pomogą w nauce pływania?

Basen ogrodowy stelażowy ze względu na swoją niewielką głębokość jest dobrym miejscem na naukę pływania dla dzieci. Dziecko z rodzicem we własnym ogrodzie czuje się bezpiecznie niż w pełnym bawiących się maluszków parku wodnym. Spokój podczas nauki pływania jest bardzo ważny, dlatego basen stelażowy może być doskonałym miejscem na stawianie pierwszych wodnych kroków, zwłaszcza w momencie, gdy nasza pociecha obawia się wody.

Baseny stelażowe prostokątne są później świetnym miejscem do szlifowania nauki pływania i zastąpią dziecku publiczne czy szkolne pływalnie, które nie zawsze mogą być przez nas odwiedzane często. Pamiętajmy jednak, że duże baseny stelażowe warto zostawić do momentu, aż dziecko w pełni nauczy się pływać. Baseny stelażowe do nauki pływania powinny mieć nie tylko odpowiednią głębokość, ale również bezpieczny brzeg basenu, za który dziecko mogłoby się chwycić. Istotna jest również drabinka z poręczą, by móc po niej spokojnie wejść oraz zejść do wody. Baseny stelażowe nie są wystarczające do pływania dla większych dzieci, ale są idealnym miejscem na zapoznanie się z wodą u maluszków, a także umożliwiają pierwsze próby pływania.

Jakie akcesoria do pływania przydadzą się w basenie stelażowym?

Podobnie jak na basenie publicznym, w trakcie nauki pływania dziecko powinno mieć na początku na sobie dmuchane pływaczki na ręce. Pomocne będą również takie akcesoria jak pianka do pływania, nazywana popularnie makaronem, która posiada dużą wyporność, a także deska do pływania, która pozwala dziecku na naukę prawidłowego utrzymywania się na wodzie.

Jak widać, baseny prostokątne stelażowe są dobrym miejscem na naukę pływania. Warto zadbać o ich odpowiednią jakość, a także regularną filtrację. Dzięki temu nasze dziecko na pewno poczuje się w pełni bezpieczne. Podczas nauki pływania pamiętajmy, by być stale przy dziecku i zachęcać do dalszych prób. Możliwe, że w późniejszym czasie dziecko będzie potrzebowało nieco głębszego basenu stelażowego.