1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Pielęgnacja skóry dojrzałej

Po 50. roku życia cera potrzebuje całej baterii składników przeciwzmarszczkowych. Przede wszystkim: kwasów owocowych, peptydów, retinolu, koenzymu Q10, witamin C i D, a także kompleksów odbudowujących kolagen i elastynę – składników skóry odpowiedzialnych za jej jędrność i młody wygląd.

Po pięćdziesiątce spada w naszym organizmie ilość estrogenów, co ma wpływ na strukturę, a więc i na wygląd skóry. Dalsze zmiany postępują lawinowo: warstwa rogowa naskórka staje się grubsza, skóra jest gorzej ukrwiona, zmienia się jej koloryt, pojawiają się przebarwienia i rozszerzone naczynka. Gruczoły łojowe pracują wolniej, więc naturalna bariera ochronna skóry jest słabsza, następuje więc szybsza utrata wilgoci. Spada liczba włókien kolagenowych i elastylowych (w pierwszych pięciu latach po menopauzie o 1/3), co przekłada się na utratę jędrności i napięcia skóry. Pojawia się siateczka drobnych zmarszczek, ale też i głębszych bruzd. Następują zmiany grawitacyjne – owal twarzy traci swoją ostrość i napięcie. Brzmi dramatycznie? Spokojnie, dzięki systematycznej pielęgnacji odpowiednimi kosmetykami te zmiany można spowolnić i uczynić mniej widocznymi.

Co odmładza?

Retinol. Stymuluje produkcję włókien kolagenowych oraz prawidłowe procesy odnowy skóry na poziomie komórek: w ten sposób poprawia napięcie i jędrność skóry.

Witamina D. Wspiera prawidłowe mechanizmy odnowy komórkowej, w ten sposób regenerując skórę. W efekcie koloryt cery zostaje wyrównany, zmniejsza się widoczność porów i poprawia jędrność skóry.

Witamina C. Jest wiodącym antyoksydantem, który niszczy nadmiar wolnych rodników, a więc spowalnia starzenie się skóry. Jednocześnie – jak każdy kwas wykorzystywany w kosmetykach (witamina C to kwas askorbinowy) – zmniejsza widoczność przebarwień i pobudza produkcję kolagenu.

Kwasy owocowe AHA. Redukują przebarwienia i nadmierną suchość skóry, a także rozszczelniają warstwę rogową naskórka, dzięki czemu inne aktywne składniki pielęgnacyjne zawarte w kosmetykach mają szanse lepiej się wchłonąć.

Peptydy. To bioaktywne aminokwasy zbudowane z niewielkich cząsteczek. Są więc w stanie pokonać barierę naskórkową i dotrzeć w głąb skóry. W zależności od rodzaju stymulują produkcję kolagenu i elastyny, rozkurczają mięśnie odpowiedzialne za powstanie zmarszczek mimicznych i transportują inne aktywne składniki w głąb skóry.

Kolagen. Wygładza skórę i tworzy na jej powierzchni powłokę, zapobiegająca ucieczce wody z naskórka – skutecznie więc nawilża dojrzałą przesuszoną skórę. Działa też liftingująco.

Koenzym Q10. Odpowiada za wytwarzanie energii w każdej komórce organizmu: zwiększa dotlenienie tkanek, zapobiega degradacji kolagenu. Ma właściwości antyoksydacyjne, opóźnia więc procesy starzenia.

Fitoestrogeny Działają podobnie jak ludzkie estrogeny: przyspieszają regenerację skóry, zapewniają jej odpowiednie nawilżenie i stymulują produkcję kolagenu.

Przeciwzmarszczkowy koktajl do skóry dojrzałej

W serii kosmetyków , przeznaczonej dla skóry 50+, 60+, 70+ znajdziemy najbardziej skuteczną kompozycję przeciwzmarszczkowych aktywnych składników. To przede wszystkim unikalne połączenie retinolu i witaminy D-pro, niwelującej skutki niedoboru witaminy D w skórze. A pamiętajmy: zwłaszcza w miesiącach jesienno-zimowych, deficyt witaminy D jest powszechny. W zależności od konkretnego produktu, kosmetyki zostały wzbogacone o dopełniające substancje, służące cerze dojrzałej. To koenzym Q10, odżywczy kompleks lipidów, kwas hialuronowy, bio-kolagen, bio-elastyna, kompleks peptydowy, a także pigmenty rozświetlające SnowCristals, optycznie wygładzające powierzchnię skóry.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze