1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Wystawa "Dior: Designers of Dreams" już otwarta

Wystawa "Dior: Designers of Dreams" już otwarta

foto: screenshot Instagram @dior
2 lutego w Londynie otworzono wyjątkowo wystawę pt. "Dior: Designers of Dreams", która przenosi nas do świata Christiana Diora, jednego z najwybitniejszych i najbardziej znanych projektantów mody na świecie. Oprócz jego historii opowiedzianej za pomocą przepięknych strojów i eksponatów, znajdują się także liczne odwołania do życiorysów i twórczości kolejnych dyrektorów kreatywnych marki.

W londyńskim muzeum Victoria & Albert Museum otwarto jedyną w swoim rodzaju wystawę poświęconą ogromnemu wycinkowi historii mody zamkniętej w postaci Christiana Diora - założyciela jednego z najsłynniejszych domów mody. Wystawa składa się z ok. 500 eksponatów, w tym między innymi 200 ubrań haute couture przeplatanych rzeczami osobistymi projektanta, jego fotografiami i akcesoriami codziennego użytku.

Już same zdjęcia tak imponującej wystawy robią ogromne wrażenie, zwiedzający będą mogli natomiast ujrzeć ten modowy raj na własne oczy. Retrospektywą wystawę będzie można zwiedzać do 14 lipca 2019 r. i mówi się, iż ma ona ogromną szansę dorównać innemu ogromnemu przedsięwzięciu - wystawie twórczości Alexandra McQueena, która cieszyła się ogromnym sukcesem.

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze