1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Mucha na ślub – jak dopasować ją do stroju Pana Młodego? Podpowiadamy!

Mucha na ślub – jak dopasować ją do stroju Pana Młodego? Podpowiadamy!

Na rynku jest wiele salonów, które w swoim asortymencie posiadają ubrania i akcesoria dla Pana Młodego. Mimo to wybór odpowiednich dodatków nie zawsze jest prosty. Zwłaszcza jeśli mężczyzna chce zachować zasady savoir-vivre. Poniżej przedstawiamy zasady, które sprawią, że strój Pana Młodego będzie spójny i elegancki.

Mucha na ślub – dodatki dla Pana Młodego

Mucha na ślub to cały czas obok krawatów bardzo modne rozwiązanie. Daje ona mężczyźnie możliwość pokazania własnego stylu i indywidualizmu, a zarazem podkreśla jego klasę i szyk. Niewątpliwie Pan Młody, który zdecyduje się na muchę będzie się wyróżniał. To rozwiązanie jest bardzo naturalnym wyborem dla panów, którzy mieli już do czynienia z muszkami. Tym, którzy chcą ją założyć po raz pierwszy, właśnie na ślub zaleca się przetestowanie muchy podczas jednego z normalnych dni. Jeśli jej noszenie nie będzie sprawiało dyskomfortu to spokojnie można ją założyć na uroczystość.

Muszka na ślub – normy dress code'u w praktyce

Moda ślubna rządzi się swoimi prawami i to niezależnie, czy chodzi o strój damski, czy męski. Muszka na ślub to jeden z lepszych wyborów opisywany przez wiele poradników. Najważniejsze zasady mówią, że po pierwsze muszka musi być cały czas na szyi Pana Młodego i nie powinna być poluzowana. Ci którzy chcą trzymać się rygorystycznych zasad powinny dobierać jej kolor do głównego elementu ubioru. Mianowicie muszka na ślub biała będzie pasowała wyłącznie do fraka, natomiast mucha na ślub czarna sprawdza się przy smookingu. W bardzo eleganckim towarzystwie nie należy również występować w muszce, która jest gotowa do założenia.

Wiązania jej tak jak węzłów krawata można spokojnie nauczyć się korzystając z internetu. Mucha na ślub powinna być również odpowiednio dobrana pod kątem rozmiaru. Te większe mogą sprawić, że mężczyzna przestanie wyglądać elegancko i poważnie. W związku z tym muszka na ślub powinna mieć 2,5 cala. Te 3 calowe sprawdza się wyłącznie u mężczyzn, których cechują duże gabaryty. Na ślub przyjmuje się, że najlepsze będą muszki gładkie, w kolorach takich jak: granat, czerń, ciemne odcienie szarości, czy tez bordo. Dopuszcza się tutaj dobranie jej pod kolor garnituru lub w formie kontrastu. Jednak zasady swoje a Pan Młody swoje. Bardzo często mężczyźni nie przejmują się tymi zasadami, zwłaszcza jeśli ich ślub odbywa się w stylu np. rustykalnym. Wówczas muszki na ślub przybierają różnokolorowe barwy, tak jak dobrane pod nie szelki. Łamią wówczas także zasadę, mówiącą o nie zdejmowaniu marynarki, a także dobierają koszule w odcieniach innych niż wskazana biel.

Muszka na ślub – jaki krój?

Okazuje się, że wbrew potoczniej opinii istnieje kilka rodzai muszek na ślub jak i w ogóle. Poza rozmiarem mowa tutaj jeszcze o różnych typach. Najpopularniejsze 2,5 cala w tym temacie odnosi się do wysokości „skrzydełka”. W śród much znajdują się jeszcze: batwing i diamond. Ta pierwszą bardzo łatwo rozpoznać, ponieważ po rozwiązaniu tworzy prosty pas materiału. Jest to muszka elegancka przeznaczona na oficjalne uroczystości. Z kolei diamond ma mniej oficjalny charakter i sprawdzi się w połączeniu np. ze sweterkiem.

Mucha na ślub – dlaczego to dobry wybór?

Skoro wiemy już jak nosić muchę to ustalmy dlaczego warto się na nią zdecydować. Na początek oczywiście wspomniana już powyżej elegancja, szyk i klasa, z którą kojarzy się tego rodzaju rozwiązanie. Mucha na ślub jest dodatkiem bardzo praktycznym i dużo bardziej funkcjonalnym.  Dlaczego? A to dlatego, że jest to dodatek dość przylegający do reszty stroju, a co za tym idzie nie ma obaw przez zahaczeniem, przypadkowym zamoczeniem w obiedzie, czy też nieefektownym ułożeniu podczas zabawy. Pamiętać jednak należy o tym, że mucha na ślub musi być naprawdę dobrej jakości. Za taką można się rozglądać tak stacjonarnie jak i przez internet np. na .  Pozostaje tylko decyzja, czy micha na ślub ma być wiązana, czy gotowa do założenie. Tutaj należy się kierować własnymi preferencjami, choć specjaliści od savoir-vivre przekonują, że najlepsza jest ta pierwsza opcja.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze