1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Nowa kolekcja marki COS na jesień-zimę 2019: świat człowieka i przyrody łączą się w jedność

Zobacz galerię 6 Zdjęć
Kolekcja marki COS jesień – zima 2019 skupia się na dwóch kluczowych koncepcjach związanych z eksploracją skali. Brutalistyczne podejście oparte na mocnych, łamanych liniach monumentalnej architektury dopełnia się ze spokojnym nastrojem ucieczki do natury. Świat człowieka i świat przyrody łączą się w jedność.

To kolekcja o kontrastujących formach i zmysłowym bogactwie, w której mocne struktury i miękka płynność przeplatają się z przesadzonymi proporcjami, a naturalne i innowacyjne materiały nadają sylwetkom architektonicznego szyku.

Nowa metoda projektowania zwraca się ku delikatności konstrukcji i dekonstrukcji, eksploatując obszerne bryły i tworząc efektowne skale. Skośne linie ramion nadają odważną rzeźbiarską formę odzieży męskiej, podczas gdy mankiety, troki i paski dodają wyrobom uniwersalności i pozwalają na ich swobodne dopasowanie do sylwetki.

Elementy odzieży damskiej wydają się nieskomplikowane, ale to właśnie bezkompromisowa prostota stanowi o ich niezwykłej śmiałości. Sezonowa gama kolorystyczna nawiązuje do dwóch kluczowych tematów kolekcji. Jej podstawą jest industrialna szarość uzupełniona szeregiem łagodniejszych odcieni, takich jak kamień i beż, które wprowadzają subtelną lekkość do zimowej palety. Skala szarości została ocieplona głęboką rdzą i śliwką.

Kolekcja eksploruje tradycyjne formy ubrań, zredefiniowane z dbałością o detal i kunszt wykonania. W obu koncepcjach pojawiają się plisy odwołujące się do formy kiltu - do kolekcji damskiej wprowadzono zarówno motyw spódnicy wykonanej z lekkiej, umożliwiającej ruch tkaniny, jak i wykonaną z gęstej wełny gotowanej sukienkę z charakterystycznymi plisami. W kolekcji męskiej kilt nawiązujący do klasycznego, utylitarnego fartucha, zestawiono z czarnymi spodniami i klasyczną białą koszulą w nowoczesnym stylu.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze